اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951109227836113

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر مشهد خبر داد

ایجاد 8 باغ در حاشیه کشف‌رود

کد: 13951109227836113

https://goo.gl/FVTw0a

، مشهد , (اخبار رسمی): ایجاد گلخانه‎ها توسط بخش خصوصی نیز در حال پیگری است و امروز خوشحالیم 90 درصد گل مورد نیاز مشهد از داخل استان تولید می‌شود و تنها مشکل این بخش واگذاری تسهیلات دولتی برای شروع کار است.

ایجاد 8 باغ در حاشیه کشف‌رود

به گزارش اخبار رسمی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، غلامحسین صاحبی در میزگرد تخصصی «شهراندیش» که با موضوع کشف‌رود توسط مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر مشهد برگزار شد، اظهارکرد: رهاسازی فاضلاب در کشف‌رود و آبیاری مزارع با این آب طی چند سال گذشته روح و روان مردم مشهد را به هم ریخته بود و شهروندان مشهدی مدام نگران سبزی‌ها و صیفی‎جات آلوده تولید شده در حاشیه این رودخانه بودند.
وی افزود: با روی کار آمدن شورای چهارم ساماندهی کال کشف‌رود در دستور کار قرار گرفت و خوشبختانه موفق شدیم با همکاری آب منطقه‌ای ساماندهی حریم این رودخانه در محدوده مشهد را به شهرداری واگذار کنیم تا 1990 هکتار فضای سبز در آنجا ایجاد گردد.
رییس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: در این راستا طرح ایجاد 8 باغ برای حاشیه کشف‌رود تهیه شده که به تدریج و پس از انجام تملک‌های لازم اجرایی خواهد شد .
صاحبی اظهار کرد: تاکنون در مجموع 17 کیلومتر از بستر و حاشیه این رودخانه آزادسازی شده و عملیات درختکاری نیز آغاز شده است.
وی گفت: در سفر هیئت دولت به مشهد مصوب شد تا 160 میلیارد تومان برای بهسازی کشف‌رود اختصاص یابد که تاکنون هیچ پولی از این بایت پرداخت نشده و تمام هزینه‌ها را شهرداری از محل منابع داخلی خود انجام می‌دهد.
عضو هیئت رییسه شورای اشلامی شهر مشهد تاکید کرد: مشکل رودخانه کشف‌رود در خارج از محدوده شهر مشهد همچنان باقی است و حتی فاضلاب تصفیه شده نیز دوباره در بستر این رود رهاسازی می‌شود.
وی در ادامه به اقدامات صورت گرفته برای استقرار مشاغل مناسب در حاشیه کشف‌رود اشاره کرد و گفت: ساخت تصفیه‌خانه‌ها محلی با همکاری بخش خصوصی در کشف‌رود دنبال می‌شود و ما به سرمایه‌گذاران تعهد دادیم تا زمان برگشت سرمایه و سود مناسب، پساب را از آنها خریداری کنیم.
صاحبی تصریح کرد: ایجاد گلخانه‎ها توسط بخش خصوصی نیز در حال پیگری است و امروز خوشحالیم 90 درصد گل مورد نیاز مشهد از داخل استان تولید می‌شود و تنها مشکل این بخش واگذاری تسهیلات دولتی برای شروع کار است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شهرداری مشهد

شهرداری مشهد نهادی است مردمی که وظیفه نگهداری شهر مشهد را بر عهده دارد. شهردار مشهد به صورت غیر مستقیم توسط نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر مشهد انتخاب می شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه