اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951110228715607

همزمان با دهه فجر به بهره برداری می رسد

افتتاح مراکز ترافیک اطلاعات در اصفهان و خوزستان

کد: 13951110228715607

https://goo.gl/eijW8B

، تهران , (اخبار رسمی): شرکت ارتباطات زیرساخت از راه اندازی ۲ مرکز جدید تبادل اطلاعات در استانهای اصفهان و خوزستان به عنوان یکی از پروژه های زیرساختی شبکه ملی اطلاعات خبر داد.

افتتاح مراکز ترافیک اطلاعات در اصفهان و خوزستان

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت، این شرکت  اعلام کرد که در دهه فجر امسال با راه اندازی 2 مرکز جدید تبادل داده (NIX) در استانهای اصفهان و خوزستان، سهم خود را در تحقق اهداف شبکه ملی اطلاعات پررنگتر می کند.

راه اندازی مراکز تبادل ترافیک اطلاعات (NIX) در داخل کشور، مهمترین و تاثیرگذارترین پروژه پایه ای در شبکه ملی اطلاعات محسوب می شود که به دلیل تبادل و مسیریابی محتوا در داخل کشور، افزایش سرعت اینترنت و کاهش زمان تاخیر در دریافت اطلاعات را به همراه خواهد داشت.

تاکنون شرکت ارتباطات زیرساخت موفق به راه اندازی 5 مرکز تبادل داده ملی در راستای کاهش مسیر انتقال اطلاعات در شبکه، در شهرهای تهران، مشهد، تبریز، شیراز و قم شده است.همچنین قرار است در ادامه اجرای این پروژه ملی، در دهه فجر امسال 2 مرکز جدید NIX در اصفهان و اهواز به بهره برداری برسد.

راه اندازی مراکز تبادل داده در سطح ملی از آن جهت دارای اهمیت است که با وجود این مراکز در نقاط مختلف کشور، اطلاعات به نزدیکترین مرکز NIX متصل شده و تبادل می شود. این ویژگی به دلیل کاهش مسیر انتقال اطلاعات در شبکه برای کاربران، کاهش تاخیر یا زمان دریافت اطلاعات را به همراه دارد و در نهایت موجب افزایش کیفیت اینترنت کاربران می شود.

شرکت ارتباطات زیرساخت با راه اندازی نقاط تبادل اطلاعات  (NIX)، زمینه ایجاد شبکه های تحویل محتوای داخلی ( CDN) را فراهم می کند که این شبکه علاوه بر افزایش سرعت دسترسی کاربران ایرانی، افزایش تولید محتوای بومی را رقم می زند.

در همین حال طی یکسال گذشته شرکت ارتباطات زیرساخت در راستای کمک به افزایش سهم تولید محتوای داخلی مطابق با اهداف اقتصاد مقاومتی، با کاهش تعرفه پهنای باند برای تولیدکنندگان و خدمات دهندگان محتوا در این بخش، از بالغ بر 640 میلیارد تومان درآمد خود چشم پوشی کرده است. هم اکنون نیز با راه اندازی مراکز NIX سهم خود را در تحقق شبکه ملی اطلاعات ایفا کرده و قدم بزرگی در تحقق توسعه خدمات دولت الکترونیک در کشور برداشته است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت ارتباطات زیر ساخت

شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان تنها متولی شبکه های مادر مخابراتی (شبکه ارتباطات زیرساخت)کشور و نیز کارگزار سیاست های حاکمیتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش ارتباطات ، با بهره مندی از سرمایه های انسانی و فنی و با توجه به جغرافیای سیاسی بی نظیر ایران در افق 1404 ، شرکتی خواهد بود :«پیشران بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور ، اول در منطقه (هاب منطقه )،تأثیرگذار در توزیع ظرفیت های ارتباطی جهان ». دست یافته به جایگاه برتر ترانزیت ارتباطات در سطح منطقه (قطب ارتباطی )، پیشران توسعه (کمی و کیفی )*بخش ارتباطات وفناوری اطلاعات کشور متکی بر فناوری های نوین امن و دارای جایگاه برتر منطقه، پیشرو در معرفی و ارائه سرویس های نوین ارتباطی در داخل کشور،مشتری مدار و پاسخگویی درخواست مشتریان در کوتاه ترین زمان ، با کمترین هزینه و متناسب با سطح خدمات درخواستی،مؤثر و نقش آفرین در مجامع و اتحادیه های بین المللی و دارای تعامل سازنده با بازار جهانی را می توان مهمترین ویژگیهای شرکت در افق چشم انداز این شرکت دیده شده است .

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]