اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951112229696416

دومین جشنواره تئاتر احیای دریاچه ارومیه آغاز شد

کد: 13951112229696416

https://goo.gl/ov5D4w

، تبریز , (اخبار رسمی): دومین جشنواره فرهنگی و هنری تئاتر احیای دریاچه ارومیه در بخش هنرهای نمایشی در تئاتر شهر تبریز آغاز شد.

دومین جشنواره تئاتر احیای دریاچه ارومیه آغاز شد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی تئاتر شهر تبریز، احمد رجب‌پور، دبیر دومین جشنواره تئاتر دریاچه ارومیه اظهار داشت: فراخوان جشنواره احیای دریاچه ارومیه با استقبال گسترده هنرمندان جوان تئاتر آذربایجان‌شرقی قرار گرفت و تعدد 20 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

وی تصریح کرد: پس از بازبینی آثار دریافت شده، در نهایت تعداد 12 نمایش به بخش رقابتی دومین جشنواره فرهنگی و هنری تئاتر احیای دریاچه ارومیه در بخش هنرهای نمایشی راه یافت.

رجب‌پور گفت: در این دوره از جشنواره آثاری از شهرهای تبریز، بناب، مرند و اهر از روز 11 بهمن ماه رقابت‌های خود را آغاز کرده‌اند.

وی با دعوت از علاقمندان به هنرهای نمایشی برای دیدن نمایش های جشنواره خاطرنشان کرد: این آثار در زمان های 10 الی 20 دقیقه ای تولید و ارائه می شود.

رجب پور همچنین یادآور شد: در بخش فیلمنامه نویسی نیز تعداد 10 اثر شرکت دارند که هیئت داوران در روز 14 بهمن ماه، منتخبین هر دو بخش را اعلام خواهد کرد.

در روز نخست دومین جشنواره ی فرهنگی و هنری تئاتر احیای دریاچه ارومیه، نمایش‌های «دم» به کارگردانی نقی یحیای، «چمچه خاتون» به کارگردانی علی برنون، «او با شماست» به کارگردانی امین حاجی اکبری، سمفونی اشک‌های نریخته از محمدحسین داوودی و نمایش «باران» به کارگردانی محمد یوسفی‌زاده به اجرا درآمد.

عصر سه شنبه 12 بهمن ماه و در دومین روز از جشنواره تئاتر دریاچه ارومیه نیز آثار «سونسوز سوسوزلیق» به کارگردانی نسیم افشاریان، «خدایی که روی اسکله بود» اثر علی پاداش اصل و نمایش «سایلی نفس» به کارگردانی عباس خلیلی به روی صحنه خواهد رفت.

بعد از ظهر چهارشنبه و در آخرین روز از دومین جشنواره ی فرهنگی و هنری تئاتر احیای دریاچه ارومیه آثار  «سوسامشام سو» به کارگردانی امین رجب پور، «آوای باران» اثر جهانگیر چالاکی، «سفرهای مهندس» به کارگردانی مهدیه ثالث و نمایش «تراژدی آب» به کارگردانی علی احمدی به اجرای عموم درخواهد آمد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شهرداری تبریز

تَبْریزْ یکی از شهرهای بزرگ ایران و مرکز استان آذربایجان شرقی است. این شهر بزرگ‌ترین شهر منطقه شمال غرب کشور و قطب اداری، ارتباطی، بازرگانی، سیاسی، صنعتی، فرهنگی و نظامی این منطقه شناخته می‌شود. براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال 1390 صورت گرفته، شهر تبریز با جمعیتی بالغ بر 1494998 نفر چهارمین شهر پرجمعیت ایران پس از شهرهای تهران، مشهد و اصفهان محسوب می‌شود. این شهر به‌دلیل جای‌دادن بسیاری از کارخانجات مادر و بزرگ صنعتی در خود و نیز وجود بیش از 600 شرکت قطعه‌ساز در آن، دومین شهر آلوده و نیز دومین شهر صنعتی کشور پس از تهران به‌شمار می‌رود و به‌دلیل صنعتی‌بودن، یکی از مهم‌ترین شهرهای مهاجرپذیر ایران محسوب می‌شود. پس از بهره‌برداری از آزادراه نبی‌اکرم، میزان مسافرپذیری تبریز روبه افزایش نهاد و این شهر پس از مشهد به‌عنوان دومین شهر مسافرپذیر کشور مطرح شد. به‌جهت ریشه‌کنی تکدی‌گری از تبریز، این شهر به‌عنوان شهر بدون گدا شناخته می‌شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]