اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951127235955632

معرفی بهترین عطرهای مردانه

عطرهایی که باید یک بار امتحان کرد

کد: 13951127235955632

https://goo.gl/iaOF0q

، تهران , (اخبار رسمی): عطرهای مردانه موجود در بازار هزاران رایحه و برند را دربرمی گیرد، اما برخی از آنها خاص و ویژه اند.

عطرهایی که باید یک بار امتحان کرد

به گزارش اخبار رسمی و به نقل از لوکس بایر، پنج سال پیش، لیستی شامل 100 عطر که هر دوستدار عطر باید آن را می آزمود؛ ارائه شد. عطرهای زنانه تعداد بیشتری از این لیست را در بر می گرفتند ( تعدادی عطر یونیسکس و چهار عطر مردانه نیز در این لیست بود). دراین گزارش لیستی از عطرهای مناسب برای آقایان، ارائه می کنیم.

با گنجانیدن هفتادو پنج عطر درون لیست کار را آغاز کردیم. اما تعداد بیست و پنج عدد از آن ها، طی زمانی که گذشت؛ قربانی شدند! تعداد عطرهای مردانه در بازار نسبت به عطرهای زنانه کمتر است؛ و با آماده سازی این لیست و آزمودن مجدد عطرهای مردانه ای که برای این لیست در نظر گرفته بودم؛ نمی توانستم بیش از پنجاه عطر به مجموعه عطرهایی که می بایستی امتحان شوند؛ بیافزاییم. ( این موضوع حتی باعث شد به عطرهایی که طی زندگی از قلم انداخته بود نیز حس بهتری داشته باشیم)

جایگاه عطرهای کلاسیک مردانه بدلیل محدودیت های "ایفرا" اعم از افزایش قیمت، کمبود مواد خام منحصر بفرد و خاص و فرمول بندی مجدد نا متناسب، دچار آسیب های فراوان و حتی منجر به نابودی برخی از ان ها گردید. عطرهای بسیار حرفه ای مردانه که ماهرانه خلق شده بودند جدا از اینکه تولید ان ها متوقف شده بود، بدون شناخت مجدد آن ها فرمول بندی شدند؛ در حال حاضر، سود آوری نهایی بسیاری از لاین های عطری بیش از خاستگاه اصلی و اصالت و کیفیت آن ها مورد توجه قرار گرفته است. از جمله عطرهایی که بدلیل محدودیت های مذکور IFRA متحمل آسیب های بسیار شدند, می توان به Rochas Moustache , Monsieur Rochas , Alain Delon Iquitos , Krizia Moods, Lagerfeld Pour Homme, Pierre Balmain Ébène, Patou Pour Homme, Ricci Signoricci, Houbigant Fougère Royale (modernized) و ... اشاره کرد.

البته لازم است بگویم که لیست پیش رو شخصی است. عطرهایی در این لیست وجود دارد که من عاشق آن ها هستم یا از آن متنقرم؛ اما همچنان احساس می کنم شما باید آن ها را ببویید و آن را به لیست عطرهای مورد علاقه تان اضافه کنید. بعلاوه من خودم را محدود به عطرهایی کرده ام که در ایالات متحده براحتی قابل دسترس هستند و در لیست صد تایی حضور نداشتند ( برخی از آن ها با عطرهای درون لیست من رقابت می کنند- Guerlain Jicky , Parfumeur Bois Farine L’Artisan ,

1.Calvin Klein ck one, Serge Lutens Ambre Sultan) 

عطرهایی که زمانی مطابق مد و سلیقه دوست داران عطرهای مردانه بودند؛ دیگر برای سلیقه بویایی من خود نمایی نمی کنند: مختصر نمونه هایی از این دست شامل Pino Silvestre, Beene Grey Flannel Geoffrey , Guy Laroche Drakkar Noir, Paco Rabanne PourHomme,  Old Spice, Brut and New West for Him by Aramis , است.

من به این موضوع واقف هستم که ممکن است لیست من ناقص به نظر برسد؛ حتی برای خودم! عطرهای مهمی که از قلم افتاده اند؛ از اینرو نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

2.colonia cologne

حضور Colonia در لیست من نه تنها بدلیل مورد ستایش بودن این عطر برای خودم است بلکه هرکسی می بایستی رایحه پاک و پودری- تالکی (Talcum) آن را استشمام کند. زمانیکه نام Cologne  به گوشمان می رسد فکر می کنیم که ترکیبی ساده از مرکبات و چوب های معطر است. در حالیکه Colonia Eau de Cologne برای آن دسته از آقایانی که دوست دارند در دنیای رایحه های گلی، کاوش کنند؛ نقش یک دروازه ی ورودی را ایفا می کند. اما این عطر کمی محافظه کارانه طراحی شده است.Colonia  بسرعت به جشن صد سالگی خود نزدیک می شود: بوییدن عطری که صد سال از گزند فرمول سازی مجدد در امان مانده بسیار خوش آیند است.

3. AESOP MYSTRA

Mystra  نشان می دهد که اندکی از ترکیبات تا چه حد می توانند با هنرنمایی ماهرانه تاثیر گذار باشند. چنین مخلوط تندی شامل کندر، کندر رومی و گل لادن است- نوت هایی که بسیاری از شیفتگان عطر با آن ها آشنا هستند.

4. AMOUAGE XXV  AMOUAGE GOLD POUR HOMME

XXV  جلوه اصالت بخور معطر است. رایحه XXV  تلالو نوت های میوه ای است: مرکبات و پوسته توت شیرین ( بهمراه هویتی بادام مانند). بخور معطر باید "سنگین" و " روحانی" باشد. حتی می توانید اضافه کردن آن به کوکتل را در ذهن خود مجسم کند. توجهی شرافتمندانه به ژانر میوه ای رایحه، تداعی کننده Memo Luxor Oud  و Erik Kormann Eau de Fröhliche  می باشد.

Gold Pour Homme  را می توان مترادف ضربه فنی شدن دانست! نوت های غنی و مسحور کننده آن دور تا دور یاسمن و مشک به رقص در آمده اند. افرادی را دیده ام که احساس شور انگیزی را با استفاده از این عطر تجربه کرده اند. و افرادی که آن را بر روی نبض دست خود زده اند اذعان داشته اند که عطر تا سر انگشتانان آن ها را احاطه می کند. با این عطر برایتان آرزوی موفقیت می کنم!

هیچ چیز جلو دارد پرتو افکنی این عطر نیست و بخوبی عطر های مردانه ی خاور میانه ای را معرفی می کند؛ مردان خاور میانه نه تنها از صحرا، بلکه از ماندگاری عطر گل ها نیز واهمه ای ندارند.

5. ANNICK GOUTAL SABLES

در ن [anick gotal] هایت باید یکی از عطرهای Annick Goutal را در لیستم می گذاشتم. بسیاری از عطرهای AG را عاشقانه دوست می دارم و همچنان برای متوقف شدن تولید Monsieur سوگواری می کنم! تقریبا  Ambre Fétiche بر Sables  برتری دارد. چرا که یک عطر پر شور کهربایی ( عنبری) است. اما Sables هم شبیه هیچکدام از عطرهای این لیست نیست: ترکیبی غنی از رایحه های نسبتا دودی، تاریک و دریایی می باشد. اکسیری است که قلب تپنده آن گل های جاودان  هستند.

6. BARNEYS ROUTE DU THÉ

Route du Thé  یکی از پیشروترین عطرها در نشان دادن نوت های چای مانند است- رایحه تیز و قوی چای Route du Thé تقریبا همزمان با ورود قابل توجه عطرهای غربی جدید و کالون (رایحه های دریایی) وارد بازار شد. از آن زمان تا کنون، هنوز چای دم می شود....

7. BIJAN FOR MEN

عطرهای Bijan با Bijan for men کار خود را در سال 1987 آغاز کردند و بینی من سال ها با این عطر برخوردی دوستانه و مهربان داشت.آیا یک جراح زیبایی برای رایحه ها و عطرها در جایی نزدیک به فروشگاه Bijan در بورلی هیلز پنهان شده است؟!) فرمول گیاهی، چوبی و آغشته به جوز هندی این عطر کمی محافظه کارانه است؛ اما سنگین نیست و مرزهای بویایی لطیفی دارد. مطمئنا این عطر برای بزرگسالان است. اما مردان بسیاری هستند که نیاز دارند این عطرها را برگزینند و هیچکدام از آن ها 7 روز هفته و 24 ساعت در روز از عطرهای اسپرت استفاده نمی کنند. یک تغییر بزرگ برای Bijan for Men  اتفاق افتاد- در حال حاضر 20$ است (یک عطر هیجان انگیز ارزان است... بیژن آتش به مالش زده است!!)

8. BOIS 1920 CLASSIC 1920

هیچ عطری نمی تواند ساده تر، جذاب تر و مطلوب از ترکیب مرکباتی با کیفیت فوق العاده، کهربا (عنبر)، وتیور  و چوب صندل باشد. این فرمول لطیف برای روزهایی که دوست دارم تصویری آرام، متعادل و با نشاط از خودم ارائه دهم؛ بسیار عالی است.

9. BOUCHERON POUR HOMME

آقایان دیگر برای استفاده از Eau de Parfum مورد تمسخر قرار نمیگیرند!  در سال 1990 زمانی که Boucheron pour Homme مردانه به صورت Eau de Parfum وارد بازار شد؛ اغلب این اتفاق می افتاد) بیست سال بعد یک ترکیب مرکباتی، گیاهی و گلی که همچنان متناسب با سلیقه ی افراد بود؛ در آستانه ی ورود به قلمرو عطرهای زنانه قرار گرفت.

10. BVLGARI AQVA POUR HOMME

آیا تا بحال در مورد گیاه سانتولینا یا پوسیدونیا چیزی به گوشتان رسیده است؟ با پیشروی هرچه بیشتر در وادی عطرها، با ترکیبات عجیب و غریبی که میل وافری در شیفتگان عطرها ایجاد می کنند؛ بیشتر آشنا می شوید- بسیاری از این ترکیبات در لابراتوار ساخته می شوند. چه این ترکیبات از طبیعت بدست آمده باشند و چه مصنوعی باشند؛ صنعت رایحه دریایی  Bvlgari Aqva Pour Hommeآن را در گروه عطرهایی با هویت جریان اصلی و دیزاینر قرار داد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

لوکس بایر

فروشگاه اینترنتی مازاری یک محیط لوکس، آرام و خلوت برای یک خرید خاص است. پرداخت هزینه سفارشات به صورت اینترنتی و از درگاه بانک پاسارگاد است. تمامی کاربران می‌توانند با استفاده از همه کارت‏‌های بانکی عضو شبکه شتاب هزینه سفارشات خود را به صورت آنلاین از درگاه پرداختی امن و مطمئن پارس پال پرداخت کنند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مد و لباس