اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951207238955518

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن کشور:

کانی‌های معدنی ایران در دنیا منحصر به فرد است

کد: 13951207238955518

https://goo.gl/c2r3Ll

، تهران , (اخبار رسمی): بخش معدن در این سال‌ها با وجود تحریم‌های ظالمانه یکی از موفق‌ترین بخش‌های کشور بود، با توجه به اینکه مواد اولیه را داشتیم پویا جلو رفتیم و به هیچ وجه نتوانستند جلوی توسعه معدن بیاستند.

کانی‌های معدنی ایران در دنیا منحصر به فرد است

به گزارش اخبار رسمی به نقل از خانه صنعت، معدن و تجارت، نادعلی اسماعیلی رئیس سازمان نظام مهندسی معدن کشور گفت: در ظرفیت‌های معدنی در کشور ما کانی‌های صنعتی از جمله گچ و آهک مظلوم واقع شده است، با اینکه ظرفیت‌های بسیاری در کشور وجود دارد، در کشور کمتر به آن توجه می‌شود در حالی که در دنیا ایران به عنوان برند این مواد معدنی مطرح است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های ویژه دریاچه نمک، تصریح کرد: گواهی کشف این ذخیره منحصر به فرد، تنها در بخش نمک صادر شده است، دریاچه نمک در قلب کشور یکی از پتانسیل‌های درجه یک است لازم است که در این حوزه سرمایه گذاری ویژه‌ای صورت بگیرد و از ظرفیت‌های ویژه این محدوده معدنی استفاده شود.

اسماعیلی بیان کرد: سازمان نظام مهندسی معدن سازمان جوانی است که ۱۴ سال است تأسیس شده است، امروز در اکثر استان‌ها سازمان‌های نظام مهندسی صاحب مسکن شده‌اند.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن کشور با اشاره به ۳۵ هزار عضو سازمان نظام مهندسی، تأکید کرد: بیش از ۱۰ هزار نفر تأیید صلاحیت شده‌اند و در رشته‌های معدن، اکتشاف و نقشه برداری در حال فعالیت هستند و از این تعداد ۷۰ درصد آقایان و ۳۰ درصد خانم هستند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

خانه صنعت و معدن و تجارت

در اجرای تبصره 41 قانون برنامه دوم توسعه و تصویب نامه شماره 16680/12/1 مورخ 77/10/12 شورای عالی اداری و به منظور زمینه سازی، تقویت و موثرسازی انجمن ها و فعالیت تشکل های تخصصی استان و کمک به تحقق اهداف مشترک آنها و وزارتخانه های ذیربط بخصوص وزارت صنعت ، معدن و تجارت و سایر موسسات ، خانه صنعت معدن و تجارت استان تهران در تاریخ 1381/4/3 تاسیس گردید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]