اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951208239145518

بودجه اکتشاف در برنامه ششم اعلام شد

کد: 13951208239145518

https://goo.gl/dgkhQi

، تهران , (اخبار رسمی): مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت درمورد بودجه اکتشاف در برنامه ششم اظهار کرد: بودجه اکتشاف به غیر از بودجه بلوک های اکتشافی در برنامه ششم توسعه حدود دو میلیارد دلار است.

بودجه اکتشاف در برنامه ششم اعلام شد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی خانه صنعت، معدن و تجارت، سید صالح هندی با بیان اینکه بودجه تعیین شده برای کل فعالیت های حفاری است، توضیح داد: این بودجه شامل بلوک ها نمی شود و بودجه بلوک ها توسط سرمایه گذاران تامین می شد.

وی به این سوال که میزان سرمایه گذاری مورد نیاز برای توسعه بلوک ها چقدر است، پاسخ داد: میزان سرمایه گذاری بستگی به بلوک مورد نظر دارد، اما به طور کلی سرمایه مورد نیاز برای مطالعه اولیه بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون دلار است.

بر اساس این گزارش مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت چندی پیش از برگزاری مناقصه برای ۱۴ بلوک اکتشافی که به تصویب رسیده‌اند خبر داد و گفت قرار است پروژه‌هایی که صرفا توسعه‌ و تولیدی هستند (E&P) به مناقصه بروند که در این راستا با وزیر صحبت شده تا این مناقصه‌ها توسط اکتشاف انجام شود.قرار است این مناقصه‌ها توسط اکتشاف و در قالب قراردادهای قبلی یعنی بیع متقابل انجام شود.

وی با بیان این‌که فرآیند معرفی بلوک‌ها انجام شده و مناقصات برگزار خواهد شد، اظهار کرد همچنین دو مطالعه به مطالعات قدیمی اضافه و نهایی شده است. یکی از این مطالعات مطالعه با شرکت پتروناس مالزی و دیگری یک شرکت اروپایی است که درخواست کرده تا زمانی که قرارداد نهایی نشده نام آن اعلام نشود.

روش‌های تنوع منابع مالی در اکتشاف

هندی همچنین از متنوع شدن تامین منابع مالی در اکتشاف خبر داده و گفته بود  یکی از این روش‌ها استفاده از بلوک‌ها و روشی دیگر اتخاذ روشی است که به آن پرداخت تاخیری گفته می‌شود. در این روش شرکت‌هایی حاضر شدند برای ما کار انجام دهند اما هزینه آن را برای مثال سه سال بعد تحویل بگیرند. در حال حاضر سه پروژه لرزه‌نگاری بزرگ در قالب این موضوع تعریف شده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

خانه صنعت و معدن و تجارت

در اجرای تبصره 41 قانون برنامه دوم توسعه و تصویب نامه شماره 16680/12/1 مورخ 77/10/12 شورای عالی اداری و به منظور زمینه سازی، تقویت و موثرسازی انجمن ها و فعالیت تشکل های تخصصی استان و کمک به تحقق اهداف مشترک آنها و وزارتخانه های ذیربط بخصوص وزارت صنعت ، معدن و تجارت و سایر موسسات ، خانه صنعت معدن و تجارت استان تهران در تاریخ 1381/4/3 تاسیس گردید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید