اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951211240685518

با هدف تامین مالی

50 بنگاه کوچک و متوسط به فرابورس معرفی شدند

کد: 13951211240685518

https://goo.gl/7xZaZJ

، تهران , (اخبار رسمی): مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، یکی از راه های تامین منابع مالی بنگاه های کوچک و متوسط را تامین منابع از بازار سرمایه عنوان کرد و گفت: با این هدف۵۰ بنگاه کوچک و متوسط به فرابورس معرفی شده اند.

50 بنگاه کوچک و متوسط به فرابورس معرفی شدند

به گزارش اخبار رسمی به نقل از خانه صنعت، معدن و تجارت، علی یزدانی با بیان این مطلب گفت: از مجموع ۵۰ شرکت معرفی شده، تاکنون هشت شرکت در فرابورس پذیرفته شده اند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه یکی از راهکارهای اساسی تامین منابع مالی بنگاه های کوچک و متوسط، تامین منابع از بازار سرمایه است گفت: قریب به اتفاق بنگاه های کوچک و متوسط ساز و کارهای لازم را برای ورود به این بازار ندارند و به همین دلیل در گام نخست در تفاهم نامه ای با فرابورس، مقدمه ورود این بنگاه ها به فرابورس فراهم شده است.

یزدانی شرط پذیرش بنگاه ها در فرابورس را تهیه صورت های مالی حسابرسی شده ذکر کرد و گفت: بنگاه های صنعتی از ورود به فرابورس استقبال کرده اند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: ورود بنگاه های کوچک و متوسط به فرابورس گام بسیار مثبتی برای تامین منابع مالی بنگاه ها با نرخ ارزان تر و سرعت بیشتر است. از این طریق افرادی در کل کشور می توانند سهامدار این شرکت ها شوند و بنگاه بعد از سال ها به سهامی عام تبدیل خواهد شد.

یزدانی با تاکید بر اینکه ورود بنگاه ها در فرابورس راهی برای نجات بنگاه های کوچک و متوسط است، درباره چشم انداز اجرای این برنامه گفت: ما در آغاز راه قرار داریم و باید در این مسیر فرهنگ سازی شود. هم اکنون نیمی از بنگاه های کوچک و متوسط، بنگاه های خرد با اشتغال کمتر از ۱۰ نفر هستند که از آنها نمی توانیم زیاد انتظار داشته باشیم. اما بنگاه هایی در حوزه صنعت فعالیت می کنند که محصولات صادراتی، باکیفیت و قابل رقابت دارند و اولویت اول این بنگاه ها حضور در فرابورس است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

خانه صنعت و معدن و تجارت

در اجرای تبصره 41 قانون برنامه دوم توسعه و تصویب نامه شماره 16680/12/1 مورخ 77/10/12 شورای عالی اداری و به منظور زمینه سازی، تقویت و موثرسازی انجمن ها و فعالیت تشکل های تخصصی استان و کمک به تحقق اهداف مشترک آنها و وزارتخانه های ذیربط بخصوص وزارت صنعت ، معدن و تجارت و سایر موسسات ، خانه صنعت معدن و تجارت استان تهران در تاریخ 1381/4/3 تاسیس گردید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | بانک، بیمه و سرمایه