اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951214241045832

معاون بهره‌برداری‌ راه‌آهن خبر داد

کاهش زمان سیر قطارها در ایام نوروز

کد: 13951214241045832

https://goo.gl/mWC2j3

، تهران , (اخبار رسمی): معاون بهره‌برداری و سیر و حرکت راه‌آهن با اشاره به الزام شرکت‌های ریلی به رعایت ایمنی در همه ایام سال و اوج سفر نوروزی، گفت: زمان سیر در اغلب مسیرهای ریلی، با برنامه‌ریزی مشخص کاهش یافت.

کاهش زمان سیر قطارها در ایام نوروز

به گزارش اخبار رسمی به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، ابراهیم محمدی معاون بهره برداری و سیر و حرکت راه آهن، درباره آماده‌سازی خطوط و ناوگان ریلی کشور برای ایام نوروز و هماهنگی زمان سیر قطار‌ها، گفت: معاونت بهره‌برداری راه‌آهن وظیفه برنامه‌ریزی حرکت قطارهای مسافری را دارد که براساس درخواست معاونت مسافری است.

وی با اشاره به تشکیل کمیته سفرهای نوروزی از ماه‌ها قبل در راه‌آهن، اضافه کرد: قطارهای مورد نیاز برای ایام نوروز تأمین شده است ضمن آنکه زمان سیر و مسیرهای حرکت را برای حرکت قطارهای مسافری برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

معاون بهره‌برداری و سیر و حرکت راه‌آهن با اشاره به ثبت ساعت رسیدن قطار به مقصد در بلیت، اظهار داشت: ‌در اغلب مسیرهای ریلی، زمان سیر طی برنامه‌ریزی مشخص کاهش یافت، ‌ تلاش کرده‌ایم قطارها تأخیر چندانی در مقصد نداشته باشند و در مبداء هم به موقع حرکت کنند، تا در زمان تعریف شده به مقصد برسند، ضمن آنکه نظارت بر عملکرد شرکت‌های ریلی در مبداء از نظر ساعت حرکت و خدمات وجود دارد.

محمدی با اشاره به اینکه در سال ۹۵ نیز تعداد زیادی واگن مسافری با عمر بالا از ناوگان ریلی کشور خارج شد، گفت: تلاش کرده‌ایم که سیر قطارها در این ایام ایمن و مناسب از نظر استانداردها باشد، تا در این ایام پرتقاضا خدمات حداکثری ارائه شود.

معاون بهره‌برداری و سیر و حرکت راه‌آهن با اشاره به الزام شرکت‌های ریلی به رعایت ایمنی در همه ایام سال و خصوصاً پیک نوروزی اظهار داشت: راه‌آهن یک روش حمل و نقل ایمن و پاک است؛  در جلسات مستمر با شرکت‌های ریلی از آنها خواسته شده است شرایط انجام سفرهای ایمن و مطمئن برای مسافران نوروزی فراهم شود.

محمدی اضافه کرد: تلاش کرده‌ایم با برگزاری کلاس‌های آموزشی و صدور دستورالعمل‌ها در کنار نظارت‌های مستمر و تلاش بخش فنی، فاکتورهای مؤثر ایمنی در حد استاندارد رعایت شود، تا نوروز امسال هم نظیر دیگر ایام پرتقاضا، مشکل خاصی از نظر ایمنی نداشته باشیم.

معاون بهره‌برداری و سیر و حرکت راه‌آهن همچنین به برنامه‌ریزی برای اختصاص لکوموتیو جایگزین در ایام نوروز در صورت بروز نقص فنی برای لکوموتیو‌‌های فعال خبر داد و به فارس گفت: ‌پیش‌بینی کرده‌ایم ‌لکوموتیو جایگزین ‌در ایستگاه‌های راه‌آهن مستقر باشد تا در صورت بروز مشکل فنی، ‌ بلافاصله جایگزین شود و مسافران سرگردان نباشند. ‌

گفتنی است، اگر قطار ۳ ساعت بعد از زمان تعیین شده به مقصد برسد، مسافر می‌تواند ۵۰ درصد از بهای بلیت را از شرکت ریلی مربوطه دریافت کند و در صورتی که تأخیر قطار به ۸ ساعت برسد ۱۰۰ درصد بهای بلیت بازگردانده می‌شود.

طبق اعلام راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران سامانه صدای مسافر به شماره ۵۱۴۹ برای تهران و شماره ۰۲۱۵۱۴۹ برای شهرستان‌ها، آماده دریافت نظرات، انتقادات و پیشنهادات مسافران‌ است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران

کشور ایران، در حال حاضر دارای ۱۳۴۳۷ کیلومتر (انتهای سال ۱۳۹۵)شبکه ریلی استاندارد و ۹۶ کیلومتر (میرجاوه-زاهدان) خطوط ریلی عریض است. نگهداری و تعمیر و هم‌چنین بهره‌برداری از شبکه ریلی بر عهده شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران (به عنوان نماینده حاکمیت) در بخش حمل و نقل ریلی است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]