اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951218242925499

در دیدار رئیس سازمان تجارت فرانسه با رئیس اتاق ایران مطرح شد

احداث مونوریل تهران توسط آلستوم فرانسه

کد: 13951218242925499

https://goo.gl/Z9Jxbd

، تهران , (اخبار رسمی): رئیس سازمان تجارت فرانسه در دیدار با رئیس اتاق ایران، خواستار توسعه روابط این سازمان با اتاق ایران در جهت متصل کردن فعالان اقتصادی ایران و فرانسه شد.

احداث مونوریل تهران توسط آلستوم فرانسه

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی ایران، ماریل تنیکو، رئیس سازمان تجارت فرانسه به همراه فرانسوا سنمو سفیر مقیم در تهران به اتاق ایران آمدند تا با غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران پیرامون همکاری بیشتر این سازمان با اتاق در جهت متصل کردن فعالان اقتصادی دو کشور گفتگو کنند.

در این دیدار غلامحسین شافعی، به روابط تاریخی ایران و فرانسه اشاره کرد و گفت: پس از دوران تحریم هم هیات اقتصادی فرانسه، جزو اولین کشورهایی بود که به ایران آمد تا روابط را احیا کند.

رئیس اتاق ایران، سفر هیات‌های اقتصادی از طرف MEDEF پس از برجام را زمینه‌ساز توسعه مناسبات اقتصادی ارزیابی کرد و افزود: در سفر اخیر وزیر خارجه فرانسه و در نشست کمیسیون مشترک دو کشور، 5 سند همکاری به امضا رسید که اتاق ایران به دنبال تسریع در اجرایی شدن آن‌هاست تا فعالان اقتصادی را از نتایج آن باخبر کند.

وی افزود: قرارداد خرید هواپیما که شرکت ایران‌ایر با ایرباس به امضا رساند، اجرایی شد و مطلع شدیم که دومین هواپیما هم آماده تحویل به ایران است.

شافعی، اهداف برنامه ششم توسعه در خصوص ارتقا زیرساخت‌های حمل‌ونقل ریلی و جاده‌ای را مورد اشاره قرارداد و گفت: با توجه به برنامه‌های اتصال کریدور شمال به جنوب و احیا راه ابریشم، دولت جمهوری اسلامی ایران برای توسعه خطوط ریلی درون‌شهری و برون‌شهری برنامه‌ریزی کرده است که تجربیات فرانسه در این زمینه می‌تواند همکاری‌های مشترک را افزایش دهد.

رئیس اتاق ایران، توافق‌های انجام‌شده در زمینه تولید خودرو و ساخت قطعات یدکی در ایران را ارزشمند توصیف کرد و افزود: با توجه به پتانسیل‌های بالای ایران در رشته‌های مختلف، امکان همکاری در پروژه‌هایی مانند LNG، نفت، گاز، پتروشیمی، انرژی‌های تجدید پذیر، توریسم، صنایع شیمیایی و فناوری اطلاعات بین شرکت‌های ایران و فرانسوی موجود است که باید از این فرصت‌ها استفاده کنیم.

فقط 20 شرکت ایرانی در فرانسه به ثبت رسیده است

خانم ماریل تنیکو مدیرعامل سازمان تجارت فرانسه نیز اولین دیدار در این سفر با رئیس اتاق ایران را نشان از علاقه فرانسه برای توسعه روابط با بخش‌خصوصی خاطرنشان کرد و گفت: ازنظر نگاه به موضوعات فرهنگی، فلسفی، تاریخی و هنری دو کشور ایران و فرانسه شباهت‌های بسیاری دارند و این موضوع باعث پیوند تجار و بازرگانان دو کشور شد.
 وی مسئولیت سازمان تجارت فرانسه را صادرات کالاهای فرانسوی، جذب سرمایه‌های خارجی و جهانی کردن اقتصاد فرانسه در دنیا عنوان کرد و افزود: دفتر سازمان تجارت فرانسه از سال گذشته باهدف پیوند شرکت‌های ایرانی و فرانسوی برای کار مشترک شروع به کار کرد. 242 شرکت از زمان بازگشایی این دفتر در تهران کار را با ایرانی‌ها آغاز کرده‌اند.

سازمان تجارت فرانسه در 73 کشور دنیا دفتر نمایندگی دارد و شعبه ایران نیز سال گذشته شروع به فعالیت کرد. هم‌زمان با حضور وزیر خارجه و اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی فعالیت رسمی آن اعلام شد.

ماریل تنیکو مشکل اصلی کند بودن روابط را نبود راهکار برای فاینانس عنوان کرد و افزود: از اوایل ژانویه بیمه صادراتی فرانسه (کوفاس) برقرار شد، همان‌طور که در رسانه‌ها هم منتشرشده، تنها چند بانک کوچک با ایران کار را آغاز کرده‌اند.

وی افزود: در فرانسه 20 هزار شرکت خارجی فعالیت می‌کنند که از این رقم فقط 20 شرکت ایرانی در فرانسه به ثبت رسیده است. فرانسه دروازه‌ای برای صادرات مجدد کالا به اروپا و آفریقا است.

مونوریل تهران با همکاری شرکت آلستوم فرانسه شروع به کار می‌کند

در ادامه فرانسوا سنمو سفیر فرانسه ضمن تقدیر از برپایی همایش وزیران خارجه ایران و فرانسه در اتاق ایران، گفت: فرانسه در تلاش است نه‌تنها بخش تجاری بلکه که تمام ابعاد برجام را اجرایی و پیگیری کند.

سنمو گفت: سفر وزیران خارجه و دارایی فرانسه به تهران نشان‌دهنده عزم ما برای توسعه روابط با ایران است. این توافق به صلح منطقه و جهان کمک می‌کند و کاملاً استراتژیک است.

وی به موضوعات تسهیل روابط مالی، بانکی و اخذ روادید در مذاکرات وزیران خارجه دو کشور اشاره کرد و افزود: در مورد روابط بانکی سخت در حال مذاکره با آمریکا هستیم و باید منتظر نتایج آن باشیم زیرا آمریکا بیشترین نظارت را بر روابط بانکی با ایران اعمال کرده و کار سخت‌تر شده است.
سفیر فرانسه از راه‌اندازی مونوریل تهران با همکاری مشترک شرکت Alstomm  خبر داد و افزود: اگر موضوع مالی سریع‌تر برطرف شود، بسیاری از شرکت‌های بزرگ فرانسوی با سرعت بیشتر می‌توانند پروژه‌های ایران را فاینانس کنند.»
فرانسوا سنمو، تعداد روادید صادرشده در سال 2016 را 400 هزار عنوان کرد و افزود: در برجام تسهیل رفت‌وآمد نیز تأکید شده است که بر این اساس 2 برابر شدن تعداد ویزا برای ایرانیان در دستور کار سال آینده قرارگرفته است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی ایران

در اواسط قرن سیردهم هجری شمسی، نماینده فعال هیات تجار تهران، جاج محمدحسن امین الضرب بود که توانست با حمایت جمعی از بازرگانان، نظر موافق ناصرالدین شاه را برای تشکیل مجلس وکلای تجار ایران جلب کند و شاه هم در 12 شوال سال 1301 هجری قمری (1262 شمسی) اساسنامه این مجلس را تایید کرد. مجلس وکلای تجار ایران که به اختصار آن را «مجلس تجارت» هم می گفتند،

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]