کد: 13951224244655611

در نوروز امسال انجام می شود

برگزاری تورهای طبیعت گردی و گشت تاریخی درکیش

کد: 13951224244655611

https://goo.gl/8Pi0Wa

، تهران , (اخبار رسمی): معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش از برگزاری تورهای جذاب گردشگری در نقاط مختلف کیش و برگزاری تور قشم با کشتی کروز در نوروز 96 خبر داد

برگزاری تورهای طبیعت گردی و گشت تاریخی درکیش

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، محمد محب خدایی در نشست خبری با اصحاب رسانه از اعمال تغییرات زیربنایی در نوروز  96 با هدف افزایش رضایتمندی گردشگران خبر داد و گفت: امسال در بسته های گردشگری که در قالب تورهای داخل جزیره به مسافران ارائه می شود هزینه های جابجایی نیز محاسبه شده است و گردشگران برای تردد به  اماکن گردشگری و جاذبه های تاریخی و تفریحی هزینه ای به تاکسی ها و وسایل نقلیه عمومی پرداخت نمی کنند چرا که این هزینه ها توسط دفاتر فروش خدمات گردشگری به  تاکسی ها پرداخت خواهد شد.

وی افزود: در راستای رفاه گردشگران گشت های تاریخی، طبیعت گردی و ساحلی جزیره به گونه ای تنظیم شده اند که تمامی خریداران این تورها می توانند به راحتی از همه بخش های جزیره بدون محدودیت زمانی استفاده کنند. در اجرای این تورها مینی بوس های موجود در این چرخه طی زمان بندی مشخصی از مسیرهای تعیین شده عبور می کنند و مسافران می توانند همانند سیستم مترویی از این سرویس ها استفاده کنند.

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش درباره مسیرهای مربوط به تورهای داخلی جزیره گفت: در این برنامه تمامی مینی بوس ها از اسکله تفریحی کار را آغاز می کنند و از مقابل مجموعه های مختلف داخل جزیره بر اساس نوع تور عبور خواهند کرد تا در نهایت به مقابل تالار شهر باز گردند. از این رو مسافر می تواند برای استفاده از همه بخش های تور اقدام کند و هر میزان که دوست دارد در محل ماندگاری داشته باشد.

خدایی ادامه داد: امسال افزوده شدن مجموعه آوای خلیج فارس را در کیش خواهیم داشت که هر یک ساعت رقص موزیکال آب را به نمایش می گذارد ضمن اینکه پارک آبی اوشن نیز به عنوان نخستین پارک آبی رو باز در ایران که در خاورمیانه بی نظیراست در نوروز امسال فعال خواهد بود.

وی از حضور کشتی کروز و برگزاری تور قشم خبر داد و اظهار داشت: در هفته نخست تعطیلات نوروزی  ما حضور کشتی کروز را در جهت راه اندازی تور بین قشم و کیش خواهیم داشت که کلیه مسافران و کیشوندان می توانند با تعرفه ها و قیمت های تعیین شده از این گشت ها و سفرهای دریایی لذت ببرند.

خدایی تاکید کرد: نوروز امسال با هدف یکپارچه سازی خدمات گردشگری و اطلاع رسانی گسترده به گردشگران  تمامی تورهای جزیره و بخش های گردشگری با بروشورهای مختلف در 300 نقطه جزیره معرفی شده اند تا مسافران به طور کامل و جامع از جزئیات خدمات گردشگری و روند ارائه آن آگاهی داشته باشند.

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید بر اینکه  امسال همانند سال گذشته کنترل دقیقی بر روی فروش بلیط  پروازها اعمال خواهد شد گفت: به تمامی آژانس ها سقف قیمت تورها اعلام شده است و  در صورت تخلف تورها از قیمت های اعلام شده، این افراد از طریق سازمان میراث فرهنگی به تعزیرات معرفی می شوند و با آنان برخورد خواهد شد.

وی با اشاره به برنامه ریزی های گسترده و نظارت در جهت استاندارد سازی خدمات گردشگری در کیش تصریح کرد: امسال تابلو ستاره های تمام هتل ها نصب شده و رستوران ها نیز درجه بندی شده اند به نحوی که رستوران های دارای موزیک هم از نظر کیفیت غذایی و خدمات دهی و هم سطح موزیک درجه بندی شده اند.

محب خدایی درباره اجرای قرعه کشی های جشنواره همام گفت: جشنواره همام که با نگاهی خاص به مساله همت ملی و اقتصاد مقاومتی برگزار می شود توسط شبکه 5 به مدت 30 شب روی آنتن خواهد بود .

وی افزود: از 25 اسفند قرعه کشی های این جشنواره در استان های مختلف کشور برای ارائه یک هزار سفر رایگان به کیش انجام خواهد شد. از 25 اسفند در جزیره کیش نیز برای کسانی که در این جشنواره شرکت کرده اند و از طریق خود پردازهای شرکت "به پرداخت" بهای خرید های خود را پرداخت کرده اند هر شب جایزه هفت میلیون تومانی و هر هفته یک خودرو اهدا می شود.

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش از تولید انیمشن «قدم قدم» و پخش آن از شبکه سراسری خبر داد و تصریح کرد: این انیمیشن با نگاهی ویژه به فازهای تخصصی گردشگری کیش و طرح های توسعه ای در این بخش از جزیره کیش در 30 قسمت تهیه شده و به زودی پخش خواهد شد.

خدایی ادامه داد: در طول برنامه های نوروزی مسابقات خاصی نظیر جزیره جرینگی، ثبت خاطرات و ایرانگردی به کل کشور طراحی شده است ضمن اینکه مسابقه ویژه ای نیز تحت عنوان هفت سین در نقاط مختلف جزیره برای گردشگران و ساکنان عزیزکیش برگزار می شود. این مسابقه بسیار مهیج بوده و هفت سین های آن در نقاط مختلف جزیره پنهان شده اند و گردشگران با یافتن این هفت سین ها برنده جوایز مسابقه خواهند شد.

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش افزود: امسال نیز همانند سال های گذشته برنامه های متعددی در باغ راه اجرا خواهد شد و از 25 اسفند شاهد حضور اقوام مختلف ایرانی و اجرای برنامه های مختلف و شادی برای کودکان و نو نهالان خواهیم بود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان منطقه آزاد کیش

منطقه آزاد کیش شامل جزایر کیش، هندورابی، فارور بزرگ و فارور کوچک است ، که می تواند بآن را به عنوان برترین مقصد گردشگری برای خانواده ها، قطب علمی-آموزشی- تحقیقاتی، الگوی توسعه پایدار با بهره گیری از فن آوریهای نوین و مناسب ترین مکان برای سرمایه گذاری در منطقه خلیج فارس ایران دانست.

منتشر شده در سرویس:

گردشگری و میراث فرهنگی