کد: 13960508255895652

بی‌انگیزه‌بودن کارکنان چه پیامدهایی دارد؟

کد: 13960508255895652

https://goo.gl/NtfDr8

، رشت , (اخبار رسمی): ایجاد انگیزه در کارمندان برای انجام‌دادن وظایف شغلی خود در سطح رضایت‌بخش یا بهتر می‌تواند چالش برانگیز باشد. کارکنان زمانی انگیزه‌ دارند و نسبت به نتیجه کار خود متعصب هستند که خودشان مسئول انجام کارهایشان باشند.

بی انگیزه بودن کارکنان چه پیامدهایی دارد؟

کارکنانی که انگیزه‌ای برای کسب موفقیت در شرکت شما ندارند به صورت منفی بر دیگر افراد محل کار تأثیر می‌گذارند که حتی می‌تواند به طور مستقیم بر موفقیت کسب‌وکار کوچک شما اثر بگذارد.

به گزارش اخبار رسمی از سایت مدیرنو، کارکنانی که انگیزه‌ای برای کسب موفقیت در شرکت شما ندارند به صورت منفی بر دیگر افراد محل کار تأثیر می‌گذارند که حتی می‌تواند به طور مستقیم بر موفقیت کسب‌وکار کوچک شما اثر بگذارد. نارضایتی از محل کار، انگیزه کارکنان را از بین می‌برد و منجر به پیامدهای منفی می‌شود.

درمقاله حاضر به چهار پیامد ناشی از بی انگیزه بودن کارمندان در سازمان می‌پردازیم:
۱- عملکرد ضعیف

کارکنانی که بی‌انگیزه‌اند، کارشان را در سطح پایین‌تری نسبت به سایر کارمندان انجام می‌دهند. اگر هیچ هیجانی برای انجام مأموریت شرکت وجود نداشته باشد، دستیابی به سرعت مورد نیاز برای تکمیل پروژه دشوار خواهد شد. بهره‌وری کم، ناشی از بی‌انگیزه بودن کارمند است و سایر کارکنان ممکن است احساس کنند که باید برای جبران وظایف ناتمام به سختی کار کنند. همبستگی اهداف شرکت با اهداف کارکنان، به آنها کمک می‌کند تا متوجه اهمیت موقعیت خود شوند و با تشویق‌ درمی‌یابند که مورد قدردانی قرار گرفته‌اند. با این حال، عملکرد ضعیف کارکنان می‌تواند باعث هدر رفت زمان در کسب‌وکارهای کوچک ‌شود و انجام پروژه‌ها به صورت ناتمام یا با تأخیر می‌تواند به طور مستقیم بر درآمد شما تأثیرگذار باشد.

به گفته آقای علی معبودی در مقاله « 6 راهکار برای انگیزه‌بخشی به پرسنل» یکی از مشکلات اصلی حوزه کسب و کار در سال‌های اخیر، کاهش وفاداری نیروی کار به دلیل حجم بالای اخراج‌ها، کاهش حجم کار و تغییر ساختارها بوده است و در گام اول باید وضعیت کسب و کارتان را در این مورد بررسی کنید تا بتوانید راهکارهای بهینه‌ای برای ارتقای سطح انگیزه همکاران و در نتیجه ثبات و ارتقای سودآوری مجموعه خود داشته باشید.

 

۲- نارضایتی

هنگامی‌که یک کارمند بی‌انگیزه است، می‌تواند روحیه کل افراد شرکت را تضعیف کند. شایعات و شکایت در میان افراد می‌تواند کارکنان را علیه شما تبدیل کند. نارضایتی از شغل می‌تواند گسترش یابد و باعث ترک کارکنان از کارشان شود. برای جلوگیری از رخ‌دادن این اتفاق به محض اینکه متوجه تغییر در رفتار کارکنان بی‌انگیزه شدید، با آن‌ها صحبت کنید. به کارکنانی که وظایف خود را به طور مرتب، سر وقت و کامل انجام می‌دهند، پاداش بدهید تا نشان دهید دلیلی برای نارضایتی شغلی در محل کار وجود ندارد. در مقاله «رهبران چگونه همکارانشان را مشتاق می‌کنند؟»از مدیران نواندیش به ایجاد شور و شوق در کارکنان توسط رهبر پرداخته‌ایم، که مطالعه آن را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 

۳- ارائه خدمات ضعیف به مشتریان

کارکنان بی‌انگیزه ممکن است انرژی یا صبر کافی در هنگام تعامل با مشتری را نداشته باشند. اگر کارکنان بی‌انگیزه شما مسئول فروش، تکمیل سفارش، مدیریت کالاهای مرجوعی یا رسیدگی به شکایات باشند، ممکن است آن‌ها شرکت را به مشتریان و عموم مردم به طور مناسبی نشان ندهند. نتایج بی‌انگیزگی می‌تواند شامل عدم پیشرفت، عدم ارائه توضیحات مناسب، نبود علاقه به ایجاد رضایت در درخواست‌ها یا خشن‌بودن هنگام شکایت مشتریان باشد. شهرت بد شرکت شما در زمینه خدمات به مشتریان می‌تواند برایتان تأثیر منفی به همراه داشته باشد.

 

۴- کاهش درآمد

کارکنان باید به کسب‌وکار شما ارزش بیافزایند. هنگامی‌که یک کارمند انگیزه‌ای برای انجام کار خود بدرستی نداشته باشد، می‌تواند بر نتیجه کار شما تأثیرگذاشته و به جای سود، هزینه بردار شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مدیرنو

ما باور داریم قدم در راهی نهاده‌ایم که با ارائه‌ی آموزش‌های اصولی و کاربردی، مقالات تخصصی، مشاوره‌ی حرفه‌ای و سایر فعالیت‌های خود و همچنین با مساعدت و همکاری اساتید و مدیران مجرب کشور، می‌توانیم گامی موثر در جهت بهبود و پیشرفت بنگاه‌های اقتصادی و به طبع آن رشد کشور برداریم.

منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.