اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13961026276818219

برای ورود حرفه ای به بازار کار؛

رزومه کاری حرفه ای بنویسید

کد: 13961026276818219

https://goo.gl/Z8RaiG

، تهران , (اخبار رسمی): هر روز صدها آگهی استخدامی برای جذب هزاران نفر منتشر می‌شود. برای بعضی شغل‌ها، نیازی به سابقه کار تخصصی نیست. مثل نگهبان، پیک، آشپز و یا با کمی اغماض، منشی دفترو...؛ اما برای باقی موارد که به عنوان کارمند یا کارشناس شناخته می‌شوند، رزومه کاری می‌خواهند.

چرا رزومه کاری حرفه ای بنویسیم؟
رزومه کاری حرفه ای بنویسید

هر قدر رزومه شما حرفه‌ای‌تر باشد، در بازار کار احترام بیشتری برای شما قائل می‌شوند. حتی اگر به دلیلی در مصاحبه استخدامی شما را پذیرش نکنند، رزومه‌ی شما برای فرصت‌های شغلی بعدی نزد کارفرما می‌ماند

با وجود اینکه رزومه‌ی کاری اهمیت فوق العاده زیادی دارد، اما هنوز هم بسیاری از جویندگان کار، از آن غافلند! در اینجا به ذکر برخی دلایل می‌پردازیم.

رزومه کاری : اولین عامل رد و قبول برای استخدام

در هر آگهی استخدامی، گفته می‌شود که رزومه‌تان را به این آدرس ارسال کنید. این آدرس ممکن است آدرس پستی، پست الکترونیکی یا در بدترین حالت شماره فاکس باشد. البته اخیراً شماره و آی تلگرام هم رایج شده است.

هم‌زمان با شما، ده‌ها نفر دیگر هم رزومه خودشان را ارسال خواهند کرد. می‌دانید به طور میانگین چقدر برای دیدن رزومه تان وقت می‌گذارند؟ 15 ثانیه! این بدان معناست که اگر رزومه شما استانداردهای اولیه را نداشته باشد، بلافاصله رد می‌شوید! چرا که به اندازه کافی رزومه استاندارد وجود دارد تا از بین آن‌ها، افراد را برای مصاحبه دعوت کنند.

رزومه کاری : شناسنامه شما در بازار کار

رزومه در بازار کار همچون شناسنامه معرف شما است! حتی اگر به دنبال استخدام شدن در جایی نباشید و بخواهید به عنوان یک فرد مستقل پروژه بگیرید. حتی در زمانی که می‌خواهید کسب و کار خودتان را معرفی کنید. پس تمام افراد خبره هم صاحب رزومه هستند!

هر قدر رزومه شما حرفه‌ای‌تر باشد، در بازار کار احترام بیشتری برای شما قائل می‌شوند. حتی اگر به دلیلی در مصاحبه استخدامی‌ شما را پذیرش نکنند، رزومه شما برای فرصت‌های شغلی بعدی نزد کارفرما محفوظ می‌ماند.

رزومه، تنها سند در اختیار کارفرما

ممکن است شما توانمندی‌های فوق العاده‌ای داشته باشید. روابط عمومی‌ بسیار قوی، تخصص در زمینه‌ی فنی خاص و تسلط فوق العاده بر زبان خارجی. اما کارفرما تا پیش از جلسه مصاحبه هیچ کدام را نخواهد دید. تنها چیزی که در اختیار او قرار دارد، رزومه شما است! به همین خاطر، رزومه باید بیانگر تمامی‌ پتانسیل‌ها و قابلیت‌های شما باشد. در غیر این صورت، احتمال رفتن به مرحله بعدی (جلسه مصاحبه) بسیار اندک خواهد بود!

رزومه، مجالی برای قدرت نمایی حرفه ای!

حرفه‌ای‌ترین‌ها، آن‌هایی هستند که رزومه خودشان را عرصه قدرت نمایی خود می‌کنند. این افراد تمام خلاقیت خود را در گرافیک رزومه، ادبیات مورد استفاده، قابلیت‌های Word و سایر ظرافت‌ها به کار می‌گیرند. به این صورت، رزومه گواهی حرفه‌ای بودن صاحب آن است! حتی در موارد استثنا اگر رزومه را خود فرد تنظیم نکرده باشد، نشاندهنده‌ی آن است که به یک فرد حرفه‌ای دسترسی نزدیک دارد!

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان بین المللی دانشگاهیان

نمایندگی سازمان بین المللی دانشگاهیان در ایران، با هدف ارائه تسهیلات علمی، اجتماعی و اقتصادی به دانشجویان و اعضای هیات علمی فعالیت می کند. این سازمان تحت حمایت یونسکو قرار داشته و در 130 کشور دنیا در حال فعالیت است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

کار و استخدام