اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13961030277428219

آخرین و بهترین راه برای حفظ لغت زبان (Memrise)

کد: 13961030277428219

https://goo.gl/qomqoG

، تهران , (اخبار رسمی): یاد گرفتن یک زبان خارجی آرزوی خیلی‌ها است! حالا چه زبان انگلیسی باشد، چه فرانسه و آلمانی و عربی یا هر زبان دیگری. یکی از مهم‌ترین نیازهای یادگیری زبان، حفظ کردن لغت‌های آن است. کاری سخت که به نظر می‌رسد Memrise به عنوان آخرین راه حل قبل از ناامید شدنتان می‌تواند آن را شدنی کند.

آخرین و بهترین راه برای حفظ لغت زبان: Memrise
آخرین و بهترین راه برای حفظ لغت زبان (Memrise)

یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های ممرایز، این است که در هر دوره‌ی آموزشی می‌توانید با دیگران رقابت کنید! در هر دوره‌ای افراد امتیازی دارند که زمینه جذاب رقابت را ایجاد می‌کند

دسترسی همه جانبه

Memrise یکی از معدود سیستم‌های آموزشی است که هم از طریق دسکتاپ (کامپیوتر و لپتاپ) قابل دسترسی است و هم اپلیکیشن. سایت Memrise مزیت‌هایی دارد و معلم سخت‌گیرتری هم به نظر می‌رسد! جالب اینجا است که رتبه‌ی الکسای ممرایز در ایران قابل توجه بوده و ترافیک بازدید ما جز پنج کشور بالای دنیا است.

اپلیکیشن ممرایز در این سال‌ها توانسته جوایز زیادی را به خودش اختصاص دهد. طبیعی است که این اپلیکیشن را از اپ استور هم می‌توان دانلود کرد.

ورود و ثبت نام خیلی ساده

برای ثبت نام در ممرایز، مانند بسیاری  سایت‌ها و اپلیکیشن‌های دیگر، هم می‌تونید از حساب کاربری گوگل و فیسبوک استفاده کنید و هم از اول ثبت نام کنید. طبیعی است که از حساب کاربری خودتان به صورت هم‌زمان می‌تونید روی دسکتاپ و موبایل استفاده کنید.

پشتیبانی از زبان فارسی و دوره‌های کاربردی

وقتی وارد سایت یا اپلیکیشن می‌شوید، اول باید مشخص کنید به چه زبانی صحبت می‌کنید. قاعدتاً ما می‌گوییم زبان فارسی. دوره‌هایی که به زبان فارسی وجود دارد به شما نمایش داده می‌شود. از جمله مهم‌ترین آن‌ها، لغات کتاب ۵۰۴ است. کتاب‌های مهم دیگری را هم مثل ۱۱۰۰، تافل و … در زبان فارسی می‌توانید ببینید و همینطور یادگیری زبان‌های دیگری علاوه بر انگلیسی.

سیستم آموزشی فوق العاده

خب تا اینجای کار مشابه باقی سیستم‌ها بود! اما مهم‌ترین مزیت ممرایز، این است که هر قدر هم تنبل و بی حوصله باشید، لغت‌ها را به شما یاد می‌دهد. ابتدا دو لغت را همراه ترجمه به شما نشان می‌دهد، بعد یکی را می‌پرسد. خوب. ساده است که جواب می‌دهید؛ سپس لغت سوم را همراه ترجمه نشان می‌دهد و ترجمه‌ی لغت دوم را می‌پرسد. بعد ممکن است بر عکس عمل کرده و ترجمه را نشان داده و لغت را از شما بخواهد. همین‌طور کم کم با شما مثل یک بازی جلو می‌آید.

اگر لغتی را بلد باشید و چند بار درست جواب دهید، دیگر آن لغت را نمی‌پرسد تا مدت‌ها بعد؛ اما اگر یک بار لغت را اشتباه جواب دهید، آن وقت است که به شکل‌های مختلف آنقدر از شما می‌پرسد تا آن را حفظ کنید!

همین طور شما می‌توانید برای به یاد سپردن لغت‌ها، از mem استفاده کنید. تصویری که تداعی آن لغت را برای شما دارد. یا تصاویری که دیگران برای این کار درست کرده‌اند ببینید!

یک رقابت جذاب و نفس گیر!

یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های ممرایز، این است که در هر دوره آموزشی می‌توانید با دیگران رقابت کنید! در هر دوره‌ای افراد امتیازی دارند که به صورت هفتگی امتیاز همگی صفر می‌شود! ولی خوب امتیاز کلی افراد هم باقی می‌ماند. می‌توانید تلاش کنید و در یک دوره پرطرفدار مثل ۵۰۴، امتیاز بالایی بگیرید و در جدول بدرخشید!

همین‌طور می‌توانید سایر دوستان‌تان را در ممرایز ادد کنید و ببینید در مقایسه با آن‌ها چند امتیاز دارید و سعی کنید امتیاز بالاتر را داشته باشید!

سیستم‌های مکمل

بعد از ممرایز، می‌توانید سراغ سیستم‌های مکمل یادگیری زبان که گرامر، صحبت کردن و سایر توانمندی‌های لازم شما را تقویت می‌کنند، بروید. یکی از آن‌ها سایت EF و دوره ۹۰ روزه آنلاین زبان انگلیسی است. این دوره به صورت آزاد ۱۱۷ یورو هزینه دارد که البته در صورتی که عضو سازمان ISIC باشید می‌توانید از آن به صورت رایگان استفاده کنید.

اگر هدف شما زبان انگلیسی است، بعد از یاد گرفتن لغت در Memrise و تکمیل مهارت‌ها در EF، بسته‌ی راهنمای آیلتس را ببینید. البته این راهنما هم ۳۰ یورو هزینه دارد که باز هم برای اعضای سازمان رایگان است!

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان بین المللی دانشگاهیان

نمایندگی سازمان بین المللی دانشگاهیان در ایران، با هدف ارائه تسهیلات علمی، اجتماعی و اقتصادی به دانشجویان و اعضای هیات علمی فعالیت می کند. این سازمان تحت حمایت یونسکو قرار داشته و در 130 کشور دنیا در حال فعالیت است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]