اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13961030277448219

چگونه پایتخت های تاریخی ایران را با کمترین هزینه ببینیم؟ + تصاویر

کد: 13961030277448219

https://goo.gl/xvKtbz

، تهران , (اخبار رسمی): مسافرت، ایرانگردی، دیدن جاذبه‌های گردشگری ایران و.. شما هم اگر به این کلیدواژه‌ها علاقه‌مندید، ممکن است بزرگ‌ترین مانع خود را هزینه‌های سفر بدانید. از طرفی تورهای گردشگری و لحظه آخری ممکن است پوشش دهنده مقصد گردشگری شما نباشند. قصد داریم شیوه گردشگری کم هزینه بعضی جاذبه‌ها را به شما نشان دهیم.

چگونه پایتخت های تاریخی ایران را با کمترین ببینیم؟ + تصاویر
چگونه پایتخت های تاریخی ایران را با کمترین هزینه ببینیم؟ + تصاویر

در کنار انبوهی از جاذبه های گردشگری منحصر به فرد در ایران، این شانس را هم داریم که یکی از معدود غارهای آبی جهان را در همدان ببینیم. همدان، هگمتانه، پایتخت تاریخی دیگر ایران است

شهر تاریخی تخت جمشید

تخت جمشید که به نام «پارسه» یا «پرسپولیس» هم شناخته می‌شود، نام یکی از شهرهای باستانی ایران زمین و پایتخت امپراتوری هخامنشیان بوده است. قسمت‌هایی از این شهر تاریخی، همچنان پابرجاست و هر ساله میزبان بسیاری از علاقه‌مندان به تاریخ و فرهنگ و تمدن ایران است. تخت جمشید، در ۵۷ کیلومتری شیراز قرار دارد. هزینه‌ی یک اتومبیل دربست از مبدا شیراز به تخت جمشید حدود ۵۰ هزار تومان است.

برای بازدید کامل از تخت جمشید و همچنین نقش رستم و مقبره‌ی کوروش، پیشنهاد می‌کنیم که در هتل جهانگردی تخت جمشید اقامت داشته باشید. نرخ یک شب اقامت در این هتل ۱۸۷ هزار تومان است. البته اعضای سازمان بین المللی دانشگاهیان از ۳۰ تا ۵۰ درصد تخفیف در هزینه اقامت این هتل برخوردار می‌شوند و بین ۴۱ تا ۶۸ هزار تومان در هزینه مذکور تخفیف دریافت خواهند کرد. این هتل، در مجاورت تخت جمشید، از فضای زیبا و دلنشینی برخوردار است.

برای رفتن به شهر شیراز، از مبداء تهران یا سایر شهرها، می‌توانید از قطار استفاده کنید. هزینه‌ی بلیت قطار تهران-شیراز حدود ۷۵ هزار تومان است که البته اعضای سازمان بین المللی دانشگاهیان، از تخفیف ۵ تا ۳۰ درصدی رجا برخوردار می‌شوند.

غار علیصدر؛ یک جاذبه منحصر به فرد

در کنار انبوهی از جاذبه‌های گردشگری منحصر به فرد در ایران، این شانس را هم داریم که یکی از معدود غارهای آبی جهان را در همدان ببینیم. همدان، هگمتانه، پایتخت تاریخی دیگر ایران است. از مجموعه‌ی رشته آب‌های این غار، دریاچه بزرگی درون آن به وجود آمده است که سفر به درون آن را تنها با قایق میسر می‌سازد.

غار علیصدر در ۷۰ کیلومتری همدان واقع شده است و روزانه پنج هزار نفر گردشگر از آن دیدن می‌کنند. قطار تهران-همدان حدوداً ۵ ساعت در راه است و هزینه بلیت آن ۳۲ هزار تومان است. اگر قصد اقامت در اطراف غار را دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم هتل جهانگردی علیصدر را انتخاب کنید.

تجربه اقامت در این هتل، می‌تواند مکمل خوبی برای مسافرت خاطره انگیز شما باشد. هزینه‌ی یک شب اقامت در اتاق دو تخته این هتل ۲۱۵ هزار تومان است که اعضای سازمان بین المللی دانشگاهیان از ۹۲ هزار تومان تخفیف می‌توانند استفاده کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان بین المللی دانشگاهیان

نمایندگی سازمان بین المللی دانشگاهیان در ایران، با هدف ارائه تسهیلات علمی، اجتماعی و اقتصادی به دانشجویان و اعضای هیات علمی فعالیت می کند. این سازمان تحت حمایت یونسکو قرار داشته و در 130 کشور دنیا در حال فعالیت است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

گردشگری و میراث فرهنگی