اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13961103278057639

از شکل گیری داربستان تا سفارش آنلاین داربست

کد: 13961103278057639

https://goo.gl/qwGNKW

، تهران , (اخبار رسمی): شاید برای خیلی ها جای سوال باشد که آیا در داربست را هم می‌شود آنلاین سفارش داد؟ ما از ابتدا تمام تلاش خود را کردیم تا بتوانیم به عنوان مرجع داربست ایران باشیم. برای این کار شبانه روزی زحمت کشیدیم.

از شکل گیری داربستان تا سفارش آنلاین داربست
از شکل گیری داربستان تا سفارش آنلاین داربست

داربستان از کجا شروع شد و چرا داربست؟!

استارتاپ داربستان هدف یک شب نبود که بدون فکر کلید بخورد؛ ما از چند استارتاپ شکست خورده تجربیاتی بدست آوردیم. این استارتاپ‌ها در حوزه‌های مختلف از جمله لوازم خانگی و پرده  بود. هدف ما راه اندازی کسب و کاری بود که هم مفید باشد و هم جدید. بلاخره یک روز تصمیم گرفته شد یک ایده‌ی جدید که شاید برای خیلی‌ها خنده‌دار بود را اجرا کنیم. همین طور که می‌دانید در حال حاضر کسب و کار‌ها همه کپی شده‌اند و به علت تعداد بالای آنها دیگر برای بقیه جای پیشرفتی وجود ندارد. باید آنقدر خلاق باشید تا شاید در آن کار پیشرفت کنید با کمی‌ جستجو در اینترنت متوجه می‌شوید که چقدر فروشگاه‌های اینترنتی زیاد شده‌اند و در هر زمینه‌ای مشغول به فعالیت هستند و البته بعضی از آنها به سود واقعی خواهند رسید یا به آن رسیده‌اند. خب در چنین شرایطی باید چه کار کرد؟ از آن وقتی که داربستان کلید خورد خیلی‌ها این سوال را  دائم می‌پرسیدند. البته در حال حاضر هم هنوز ادامه دارد و می‌پرسند چرا داربست؟!

در جواب این سوال باید بگوییم که این یک جرقه بود از یکی از اقوام نزدیک که خودشان در کار داربست بودند. ما هم که ایده برای‌مان حد و مرز نداشت با مطرح شدن چنین پیشنهادی به آینده فکر کردیم تا اینکه به اسم داربستان رسیدیم. از همان اول به برند شدن فکر کردیم، البته در حال حاضر خیلی با این هدف فاصله داریم؛ اما تمام تلاش‌مان را  خواهیم کرد و دیگر قرار نیست خسته بشویم. چند ماهی طول کشید تا هدف را در قالب یک سایت در بستر اینترنت قرار دهیم؛ واقعا هم سخت بود. اشکالات کار به سرعت خودشان را نشان می‌دادند تا ما از این تجربیات پخته‌تر شدیم. از همان روز اول با انرژی این کار شروع شد. در این بین خیلی‌ها سعی کردند نظرمان را تغییر دهند و شاید یکی از خاطره‌های خوب یا بد در همان اول کار جدا شدن شریک اصلی در این کار بود! دلیل آن هم این بود که فکر می‌کرد با راه اندازی چنین کاری باید در یک شب پول پارو کرد که شوک بدی بود؛ اما باعث شد تا روی کار تمرکز بیشتری شود. کم کم مشتری‌ها تماس گرفتند و ما هم دنبال شرکت‌هایی بودیم که هم خدمات با کیفیت ارائه می‌دهند و هم قابل اعتماد هستند. متاسفانه خیلی‌ها با ما صادق نبودند، طوری شده بود که در هر مرحله‌ای از کار آخر خط را ترسیم می‌کردیم؛ اما با یاری خدا توانستیم یک شریک خوب پیدا کنیم که هم قابل اعتماد بود و هم با اخلاق. این موارد در کار خیلی مهم هستند و باعث شد تا پیشرفت کنیم.

ما بعد از بررسی و مشورت چالش‌ها و مشکلات این حوزه شروع به تولید محتوا کردیم، کلاس‌های آموزشی برگزار کردیم و در این میان به فکر این افتادیم که یک بخش برای سفارشات آنلاین داشته باشیم. اما مگر شدنی بود؟

در صنعت داربست به طور کلی قیمت مشخصی وجود ندارد؛ زیرا فاکتور‌های زیادی وجود دارد مثلا در خدمات نصب و اجاره داربست نوع پروژه طول و عرض و فاکتورهای دیگری تاثیر گذارند. پس قیمت ثابتی نمی‌توان به مشتری داد. برای همین شکل سفارش آنلاین ما مثل یک درخواست ساده است! حالا نحوه‌ کار ما به چه شکل است؟ خب در کار اجاره و نصب داربست معمولاً مشتری‌ها تماس می‌گیرند و جزئیات پروژه را می‌گویند. این به معنی است که یا می‌خواهند قیمت بگیرند و یا می‌خواهند کار برای آنها انجام شود؛ پس بخش اصلی کار با تلفن است که جدا ناپذیر است. بنابراین ما این بخش را حفظ کردیم. خیلی‌ها می‌خواهند که در سریع‌ترین زمان از چند جای مختلف قیمت بگیرند تا بین آنها انتخاب کنند. راه حل ساده است ما از طریق سایت یا اپلیکیشن درخواست را دریافت می‌کنیم و بعد به شرکت داربستی می‌دهیم. آن‌وقت شرکت مورد نظر که با اطلاعات اولیه مشتری روشن شده است، قیمت تخمینی رو را به اطلاع مشتری می‌رساند و در صورت تمایل کار برایشان انجام می‌شود در پایان نیز از مشتریان می‌خواهیم تا با ارزشیابی خدماتی که از داربستان دریافت کرده‌اند از طریق وبسایت داربستان و فرم رضایتمندی مشتریان برای ما ارسال کنند.

ما نه از طرف داربستان؛ بلکه از طرف جوان‌هایی صحبت می‌کنیم که در این وضعیت اقتصادی کشور تلاش می‌کنند تا رشد کنند. قطعاً هر کسی به هر اندازه که تلاش می‌کند به همان اندازه هم بهره می‌برد. امیدواریم همه به یکدیگر کمک کنیم تا پیشرفت کنیم. ما در حین سادگی پا به این عرصه گذاشتیم و تا به حال نیز این کسب و کار برای ما سودی آنچانی نداشته است؛ اما به خودمان ثابت کردیم که می‌توانیم، پس ادامه می‌دهیم. حتی اگر کسی ما را حمایت نکند، حداقل تلاشمان برای خودمان فایده داشته است.

برای بهره گیری از مطالب بیشتر به وبسایت داربستان مراجعه کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

داربستان

داربستان مرجع تخصصی خدمات در حوزه صنعت ساختمان و داربست

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]