کد: 13961215285918313

مواد‌غذایی مفید و مهم برای زنان

کد: 13961215285918313

https://goo.gl/yeD8Q1

، مشهد , (اخبار رسمی): اولین قدم برای انتخاب رژیم سالم، خوردن انواع مواد‌غذایی و به مقدار متعادل است. تحقیقات صورت گرفته نشان می‌دهد که مصرف این 7 ماده غذایی بیماری‌های قلبی، سرطان سینه و پوکی استخوان را از زنان دور می‌کند.

مواد غذایی مفید و مهم برای زنان
مواد‌غذایی مفید و مهم برای زنان

تحقیقات صورت گرفته نشان می‌دهد که مصرف این 7 مواد غذایی بیماری‌های قلبی، سرطان سینه و پوکی استخوان را از زنان دور می‌کند.

به گزارش رژیم با ما، مصرف موادغذایی مناسب می‌توانند به پیشگیری و بهبود بیماری‌ها کمک کند. 7 ماده غذایی که برای سلامتی زنان موثر هستند به شرح زیر هستند.

1- گوجه فرنگی

به گفته محققان مصرف مواد غذایی سرشار از لیکوپن مثل گوجه فرنگی می‌تواند در رفع سرطان سینه و گردنه رحم موثر باشد.

2- بذر کتان

دانشمندان ترکیب‌های مفیدی را همانند چربی‌های امگا 3 و فیبر در بذرکتان یافته‌اند. مطالعات انجام شده در کلینیک مایو نشان می‌دهد مصرف 40 گرم بذرکتان می‌تواند به کاهش تری‌گلیسیرید کمک کند. البته پزشکان مصرف بذر کتان در دوران بارداری را پیشنهاد نمی‌کنند.

3- کلم پیچ

این گیاه خوراکی که حاوی آنتی‌اکسیدان‌ها است از چشم محافظت می‌کند و علاوه بر این سرشار از ویتامین C و کلسیم است.

4- ماهی

مصرف ماهی بخصوص ماهی آزاد به دلیل روغن موجود در آن می‌تواند به رشد جنین در دوران بارداری کمک کند. همچنین از آنجایی که درصد بالایی از زنان بر اثر بیماری‌های قلبی جان خود را از دست می‌دهند، خوردن این ماهی می‌تواند در پیشگیری از بیماری‌های قلبی مفید باشد.

5- آب آلبالو

مصرف آب آلبالو نه به دلیل ویتامین C آن بلکه به دلیل آنتی‌اکسیدان‌های موجود درآن توصیه می‌شود. آنتی اکسیدان‌های موجود در آب آلبالو می‌تواند از رشد باکتری در دیواره مثانه جلوگیری کند.

6- ماست یونانی (ماست چکیده پرپروتئین)

خوردن این ماست به دلیل داشتن پروتئین بالا به کاهش وزن و حفظ ماهیچه‌ها کمک می‌کند. همچنین زنان با مصرف این ماست می‌توانند دوران کهنسالی را راحت‌تر بگذرانند.

7- گردو

مصرف گردو می‌تواند از بروز سرطان سینه و پوکی استخوان جلوگیری کند. مطالعه صورت گرفته نشان می‌دهد که مصرف روزانه گردو بروز و پیشرفت سرطان سینه را به تاخیر می‌اندازد.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

رژیم با ما - rejimbama

رژیم با ما مشاور تغذیه ای شماست

منتشر شده در سرویس:

سلامت و زیبایی