کد: 13961219286868526

8 ترفند ساده برای افزایش قدرت و سرعت وای‌فای

کد: 13961219286868526

https://goo.gl/4nRGcG

، شیراز , (اخبار رسمی): امروزه استفاده از اینترنت کاملاً همه‌گیر شده است و همه هم در خانه خود از مودم وای‌فای استفاده می‌کنند اما سرعت پایین اینترنت بدترین مشکلی است با آن مواجه می‌شویم. با 8 ترفند ساده می‌توان این مشکل را حل کرد.

8 ترفند ساده برای افزایش قدرت و سرعت وای فای
8 ترفند ساده برای افزایش قدرت و سرعت وای فای

استفاده از اینترنت این روزها کاملاً عادی و همه‌گیر شده است و حتماً شما هم در خانه خود از مودم وای فای استفاده می‌کنید اما سرعت‌پایین اینترنت بدترین مشکلی است که همه ما بارها با آن مواجه شده باشیم. نگران نباشید با 8 ترفند ساده می‌توانید قدرت و سرعت وای فای خود را افزایش دهید. با 8 ترفند ساده برای تقویت سیگنال‌های وای فای همراه فیسیت باشید.

1- از آخرین تکنولوژی وای فای استفاده کنید

یکی از بهترین راه‌ها برای داشتن اینترنتی سریع، قابل‌اعتماد و پرقدرت استفاده از جدیدترین تکنولوژی و استاندارد موجود است. پیش‌تر استانداردهای A، B، G و N مرسوم بودند اما این استانداردهای قدیمی دیگر پاسخ‌گو نیستند. در حال حاضر استاندارد وایرلس AC بهترین گزینه پیش رو و در دسترس است بنابراین اگر مودم روتر شما از این استاندارد پشتیبانی کند بسیار سریع‌تر از استاندارهای دیگر به اینترنت دسترسی خواهید داشت.

2- مودم روتر را در بهترین موقعیت فیزیکی قرار دهید

یکی از ساده‌ترین و بی هزینه‌ترین راه‌ها برای تقویت سیگنال‌های وای فای، قرار دادن مودم روتر وایرلس در مکانی است که بهتر بتواند سیگنال‌های وای فای را منتشر کند. جالب است بدانید همه اجسام و موانع موجود در فضا (همچون دیوارها، آینه، کمد و...)، فاصله مودم تا دستگاه‌های متصل شونده، ارتفاع قرارگیری مودم و... روی قدرت سیگنال‌های وای فای تأثیر می‌گذارد؛ بنابراین بهتر است مودم روتر خود را در موقعیتی قرار دهید که تا حد امکان از موانع دور باشد و به دستگاه‌های متصل شونده نزدیک.

برای یافتن بهترین موقعیت برای قرار دادن مودم روتر نرم‌افزار بسیاری کاربردی به نام Heatmapper هم وجود دارد که در انتخاب بهترین موقعیت برای قرار دادن مودم زوتر کمک زیادی می‌کند.

پیشنهاد می‌کنیم برای یافتن بهترین موقعیت برای قرار دادن مودم زوتر وایرلس خود این مقاله را از دست ندهید: موقعیت فیزیکی مودم چگونه بر قدرت سیگنال‌های وای فای تأثیر می‌گذارد؟

3- بهترین کانال‌های وای فای را انتخاب کنید

اطراف ما پر از انواع سیگنال‌های wifi است، سیگنال وای فای همسایه‌ها، سیگنال‌های انبوه رادیو و تلویزیون و... . ازدحام و تداخل همه این سیگنال‌ها روی قدرت سیگنال‌های وای فای شما تأثیر منفی می‌گذارد اما نگران نباشید به‌سادگی می‌توانید این مشکل را تا حد زیادی حل کنید!

درواقع مودم روترهای wifi در فرکانس‌های مختلفی کار می‌کنند که رایج‌ترین آن‌ها 2.4 تا 5 گیگاهرتز است و در این فرکانس 13 کانال وجود دارد. به کانال‌هایی که دارای کمترین ازدحام و تداخل هستند اصطلاحاً کانال‌های تمیز یا clean وای فای گفته می‌شود که کانال‌های 1، 6 و 11 هستند.

راه‌حل این است که کانال مورداستفاده سایر دستگاه‌های wifi را پیدا کنید و مودم روتر خود را روی کانالی تنظیم کنید که کمترین سیگنال مزاحم روی آن است.

برای اطلاع از اینکه دستگاه‌های وای فای اطرافتان از چه کانال‌هایی استفاده می‌کنند و اینکه چطور کانال مودم روتر خود را به کانال‌های تمیز تغییر دهید پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید: بهبود سرعت اینترنت با انتخاب کانال وای فای مناسب

4- جلو دسترسی افراد غیرمجاز به وای فای را بگیرید

هنگامی‌که تعداد بیشتری به مودم روتر wifi شما متصل شوند سرعت اینترنت کاهش پیدا می‌کند. حالا اگر این افراد، افرادی غیرمجاز باشند و با هک کردن پسورد شما از اینترنت استفاده کنند موضوع جدی‌تر می‌شود؛ بنابراین باید حتماً روی مودم روتر wifi خود پسورد بگذارید، USSD آن را مخفی کنید و با تنظیم مک فیلتر، آدرس مک دستگاه‌های مجاز را به مودم روتر خود معرفی کنید. با انجام این کارها تا حد زیادی جلو دسترسی افراد غیرمجاز به اینترنت وای فای خود را می‌گیرد و ضمن تأمین امنیت، سرعت اینترنت هم افزایش پیدا می‌کند.

5- سیگنال‌ها را دستی هدایت کنید

یک روش بسیار ساده و بی هزینه برای افزایش قدرت سیگنال‌های وای فای، هدایت دستی سیگنال‌ها به جهت دلخواه است. با قرار دادن یک قطعه آلومینیوم که آن را به شکل منحنی درآورده‌اید در پشت مودم روتر به‌راحتی می‌توانید سیگنال‌های wifi را به جهت مناسب هدایت کنید.

این کار در شرایطی که به‌ناچار مودم روتر خود را کنار پنجره و یا مکانی قرار داده‌اید که بخشی از سیگنال هدر می‌رود، بسیار کاربردی است.

6- از ابزارهای تقویت سیگنال استفاده کنید

فرض کنید تنها یک مودم روتر wifi دارید و فضای بزرگ! در این شرایط قدرت سیگنال‌های وای فای با توجه به فاصله، به‌شدت کاهش پیدا می‌کند. به همین دلیل ابزارهایی همچون repeater، Booster و extender برای رفع این مشکل و تقویت سیگنال‌های وای فای به وجود آمده است. البته هر یک از این ابزارها در شرایط خاص خود کاربردی است؛ بنابراین برای بهبود قدرت سیگنال‌های وای فای می‌توانید از این ابزارها استفاده کنید.

برای آشنایی با ابزارهای تقویت سیگنال‌های وای فای و تفاوت این ابزارها پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید: بهترین ابزار برای تقویت سیگنال‌های وای فای چیست؟

7- روتر خود را هک کنید

یکی از بهترین راه‌ها برای تقویت سیگنال‌های وای فای هک کردن روتر خودتان است! برای این کار باید فیرم ویر DD-WRT را روی مودم روتر خود نصب کنید. نصب این فیرم ویر ضمن افزایش امنیت روتر، گزینه‌های زیادی برای تقویت سیگنال‌های وای فای در اختیار شما قرار می‌دهد.

ناگفته نماند که استفاده از این روش و نصب این فیرم ویر می‌تواند برای مودم روتر خطرناک باشد بنابراین بااحتیاط از این روش استفاده کنید.

8- روزانه روتر خود را reboot کنید

یکی از ساده‌ترین راه‌هایی که برای بهبود عملکرد مودم روتر خود می‌توانید انجام دهید، reboot کردن روزانه آن است؛ بنابراین برای رفع مشکلات احتمالی روزانه یک‌بار مودم روتر خود را reboot کنید.

برای اینکه از تمامی اخبار در اولین فرصت مطلع شوید با کانال تلگرام فیسیت با آی‌دی [email protected] همراه باشید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف