کد: 13961220287308313

پلیمتریک: این ورزش کل بدنتان را قوی می کند!

کد: 13961220287308313

https://goo.gl/Fn1s58

، مشهد , (اخبار رسمی): اگر تا به حال کسی را در پارک دیده‌اید که از زمین روی نیمکت‌ها می پرد و این حرکت را تکرار می‌کند و با خود فکر کرده‌اید برای چه این همه انرژی برای این کار استفاده می‌کنند جواب این است: آن‌ها در حال تمرین پلیمتریک هستند.

پلیمتریک : این ورزش کل بدنتان را قوی می کند!
پلیمتریک: این ورزش کل بدنتان را قوی می کند!

به ورزش پلی متریک تمرین پرش نیز می‌گویند و هدف از انجام آن اعمال حداکثر انرژی در مدت زمان کوتاه است

به ورزش پلی‌متریک تمرین پرش نیز می‌گویند و هدف از انجامش اعمال حداکثر انرژی در مدت‌زمان کوتاه است. پلی‌متریک برای افزایش قدرت و سرعت عالی است و کاملاً به ارتباطات عصبی – عضلانی مربوط می‌شود.

وقتی می‌خواهید کل بدن را قوی کنید هیچ‌چیز بهتر از انجام ورزش‌های پلی متریک نمی‌تواند کمک کند؛ اما اگر می‌خواهید تنها یک قسمت از بدن را با استفاده از پلی متریک تقویت کنید بازهم امکانش وجود دارد. نوع ورزش پلی‌متریکی که انتخاب می‌کنید مشخص می‌کند کدام‌یک از بخش بدن قوی خواهد شد. از پلی متریک می‌توانید در پاها، میان تنه، بالاتنه و دست‌ها استفاده کنید بنابراین انتخاب‌های زیادی دارید که می‌توانید با استفاده از آن‌ها دقیقاً مشخص کنید کدام نواحی را می‌خواهید به کار بگیرید.

کجا می‌توانید تمرینات پلی‌متریک انجام دهید؟

با اینکه پلی‌متریک را بیشتر در باشگاه‌های کراس فیت انجام می‌دهند، اما تمرین آن در خانه یا پارک هیچ مشکلی به وجود نمی‌آورد. می‌توان از اشیاء خانه برای تمرین پلی‌متریک استفاده کرد. می‌توان روی یک پله یا صندلی پرید و یا چند چیز مانند کفش را در یک خط چید و از روی آن‌ها پرید برای انجام تمرینات مختلف کافی است خلاق شوید. فقط مطمئن شوید چیزهایی که روی آن‌ها می‌پرید محکم باشند و نلغزند.

البته پلی‌متریک تنها به این معنا نیست که روی جعبه، صندلی یا هر چیز دیگر بپرید. پلی‌متریک درواقع هر حرکتی است که سریع و در زمان کوتاه انجام شود، یعنی با استفاده از کشش و انعطاف عضلات نیرو بسازید. پریدن متوالی از روی یک جعبه یا روی یک صندلی، تاب دادن متوالی کتل بل و حتی جست‌وخیزهایی که کودکان انجام می‌دهند همگی پلی متریک به‌حساب می‌آیند. اصل این است که سریع، سبک و قدرتمند باشید و تمام انرژی ممکن را برای هر تکرار بگذارید.

چگونه خود را گرم و سردکنیم؟

در مورد گرم کردن و سرد کردن مناسب، اینکه بدون گرم کردن سریع به سراغ انجام حرکات پلی متریک بروید اصلاً کار درستی نیست. ابتدا ضربان قلب خود را با استفاده از حرکات هوازی بالا ببرید. استفاده از دوچرخه ثابت یا دویدن روی تردمیل روش‌های خوبی برای گرم کردن هستند و اگر به چنین وسایلی دسترسی ندارید مقداری پرش پروانه انجام دهید. سپس چند حرکت کششی پویا انجام دهید. کشش پویا یعنی در حال حرکت خود را بکشید، برای مثال تاب دادن دست‌ها و پاها، خم شدن و دوباره به‌طرف بالا برگشتن، درجا زدن و بالا آوردن زانو.

برای سرد کردن بدن نیز توصیه می‌شود از حرکات کششی عمیق استفاده کنید. مدت‌زمان طولانی را به کشیدن ساق پا، همسترینگ و عضلات چهار سر بپردازید. این راه برای سرد کردن بدن عالی است.

خطرات بالقوه پلی‌متریک

مانند هر ورزش دیگری، مخصوصاً ورزش‌هایی که شدتشان بالا است، همیشه امکان مصدومیت وجود دارد؛ بنابراین آگاه بودن از مصدومیت‌های بالقوه مهم است. یادگیری چگونه فرود آمدن مهم‌تر از یادگیری پرش است همچنین فرد باید قدرت، سرعت و تعادل پایه‌ای مناسب نیز داشته باشد. اگر کسی بدون اطلاع کافی از تکنیک‌ها و یا قدرت، سرعت و تعادل شروع به انجام حرکات پلی متریک کند مسلماً بیشتر درخطر مصدومیت قرار می‌گیرد. در آخر عوامل خارجی مانند ابزار، سطحی که روی آن فرود می‌آیید، محوطه تمرین و کفشی که به پا می‌کنید در ایمنی شخص نقش به سزایی دارند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

رژیم با ما - rejimbama

رژیم با ما مشاور تغذیه ای شماست

منتشر شده در سرویس:

تازه‌های ورزش