کد: 13961226288248313

گردو، خوراکی حیاتی برای آقایان

کد: 13961226288248313

https://goo.gl/wUFD6i

، مشهد , (اخبار رسمی): یک پژوهش جدید نشان داده است که گردو سرعت رشد تومورهای سرطانی پروستات را در موش‌های آزمایشگاهی کاهش می‌د‌هد. متخصصان تغذیه دانشگاه کالیفرنیا در مطالعات اخیر خود دریافته‌‌اند که مصرف گردو سرعت پیشرفت سرطان پروستات را در موش‌ها کاهش می‌دهد.

گردو، خوراکی حیابتی برای آقایان است
گردو، خوراکی حیاتی برای آقایان

برای انجام این تحقیق تعدادی موش آزمایشگاهی تحت تغییرات و دست‌کاری‌های ژنتیکی قرار گرفتند تا به سرطان پروستات مبتلا شوند. سپس به مدت 18 هفته به رژیم غذایی آن‌ها گردو افزوده شد. نتایج نشان داد وقتی موش‌های مبتلابه تومورهای سرطانی پروستات از رژیم غذایی حاوی گردو استفاده می‌کنند، اندازه و سرعت رشد تومور در آن‌ها کنترل می‌شود و همچنین میزان نوعی پروتئین در خون آن‌ها کاهش می‌یابد. این پروتئین، برگ خرید رشد شبه انسولینی نامیده می‌شود که ارتباط بسیار زیادی با بروز سرطان پروستات دارد.

در ادامه این پژوهش، تأثیر گردو بر فعالیت ژن‌ها در سرطان پروستات موردبررسی قرار گرفت و مشخص شد گردو بر ژن‌های چندگانه مرتبط با کنترل رشد و متابولیسم تومورهای پروستات اثرات مثبتی دارد. بر اساس آمارها، سرطان پروستات یکی از سرطان‌های شایع در سراسر جهان است و عوامل محیطی به‌ویژه الگوی تغذیه و رژیم غذایی نقش مهمی در بروز یا پیشگیری از این بیماری دارد.

مطالعات پیشین اثبات کرده بودند که گردو به دلیل این‌که سرشار از چربی‌های غیراشباع مفید به‌ویژه اسیدهای چرب امگا- 3، ترکیبات آنتی‌اکسیدان و سایر مواد شیمیایی گیاهی (فیتوکمیکال ها) است، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی – عروقی را کاهش می ‌دهد.

در تحقیق اخیر برای اولین بار تأثیر مصرف این ماده غذایی ارزشمند در مقابله با سرطان پروستات موردبررسی قرار گرفت. نتایج این مطالعه در کنگره سالانه انجمن شیمی آمریکا ارائه‌شده است.

علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص مواد مغذی مورد نیاز آقایان به سایت رژیم با ما مراجعه کنند.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

رژیم با ما - rejimbama

رژیم با ما مشاور تغذیه ای شماست

منتشر شده در سرویس:

سلامت و زیبایی