اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970424305006679

نمونه اولیه گوشی‌های هوشمند 5G هوآوی اوایل سال 2019 عرضه می‌شود

کد: 13970424305006679

https://goo.gl/u1xJPu

، تهران , (اخبار رسمی): شبکه‌های 5G ، مانند یک خط لوله مجازی گوشی‌ها را به مانیتورهای بزرگتر مرتبط می‌کند و کاربری‌های جدیدی در حوزه واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) تعریف می‌کند.

نمونه اولیه گوشی های هوشمند 5G هوآوی اوایل سال 2019 عرضه می شود
نمونه اولیه گوشی‌های هوشمند 5G هوآوی اوایل سال 2019 عرضه می‌شود
نمونه اولیه گوشی های هوشمند 5G هوآوی اوایل سال 2019 عرضه می شود
نمونه اولیه گوشی‌های هوشمند 5G هوآوی اوایل سال 2019 عرضه می‌شود

این فناوری با سرعت بالای خود مانند یک خط لوله مجازی گوشی‌ها را به مانیتورهای بزرگ‌تر مرتبط می‌کند و کاربری‌های جدیدی در حوزه واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) تعریف می‌کند

5G آینده شبکه‌های تلفن همراه است. نسل آینده گوشی‌های هوشمند تحت شبکه‌های 5G از ارتباطات پر سرعت‌تر و پایدارتری نسبت به شبکه‌های فعلی برخوردار خواهند بود. این نسل جدید شبکه‌های تلفن همراه هم در بخش اپراتوری و هم در بخش تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند به شکل جدی پیگیری می‌شود. هم اکنون اپراتورهایی مانند T-Mobile برنامه‌های بسیار گسترده‌ای در اروپا و آمریکا برای پیاده‌سازی شبکه‌های 5G مد نظر دارد. همچنین در آسیا هم اپراتورهایی در کشورهای چین، فیلیپین و حتی کشورهای خاورمیانه در حال آماده‌سازی بسترهای خود را برای ارائه خدمات 5G به کاربران خود هستند.

هوآوی هم اکنون به عنوان یکی از غول‌های شبکه‌های مخابراتی و تلفن همراه در دنیا تجهیزات و خدمات خود را در اختیار بیش از یک سوم از جمعیت دنیا قرار داده است به این معنا که از هر سه نفر، یک نفر در این کره خاکی هم اکنون از خدمات یا تجهیزات هوآوی، چه دانسته و یا نادانسته! استفاده می‌کند. Huawei برای شبکه‌های 5G هم برنامه‌های گسترده‌ای دارد و به نظر می‌رسد سریع‌تر از بسیاری رقبا در این حوزه موفق به عرضه تجهیزات 5G به بازارهای دنیا شود.

هووی شو، مدیر ارشد بخش رادیوهای جدید 5G شرکت هوآوی در خصوص سیاست‌های هوآوی در ارتباط با شبکه‌های 5G اخیراً در سمیناری در شانگهای چین نکات قابل توجهی را مطرح کرده است. او در این سمینار در خصوص زمان عرضه گوشی‌های هوشمند بهره‌مند از 5G هوآوی گفت تا سال 2019 اولین نمونه گوشی‌های هوشمند 5G ارائه می‌شوند و اوایل سال 2020 این گوشی به شکل گسترده به بازار عرضه خواهند شد.

شو در خصوص سیاست هوآوی در طراحی گوشی‌های 5G گفت این گوشی‌ها باید مانند گوشی‌های مدرن امروزی ظاهری جمع و جور داشته باشند چراکه هیچ‌کس این روزها گوشی حجیم در دست نمی‌گیرد ولی این امر در گوشی‌های 5G محدودیت‌هایی دارد چراکه اگر ما در گوشی‌های 4G به 7 آنتن نیاز داشتیم، در گوشی‌های 5G به 11 آنتن نیاز داریم لذا هوآوی تمام تلاش خود می‌کند که فناوری 5G را در گوشی با طراحی مورد انتظار کاربران عرضه کند.

هوآوی همزمان با کار روی این فناوری، در حال طراحی چیپ‌هایی هم است که به خوبی توان پشتیبانی 5G در تجهیزات آینده این شرکت را داشته باشند.

مدیر ارشد بخش 5G هوآوی در خصوص اولویت عرضه 5G در گوشی‌های هوآوی گفت این فناوری برای اولین بار در پرچم‌داران هوآوی عرضه می‌شود به همین دلیل شاید اولین کاربران 5G اولین گوشی‌های آن را ارزان به دست نیاورند! ولی به تدریج این فناوری جای خود را در گوشی‌های میان رده نیز بازار خواهد کرد. او افزود هوآوی تمام تلاش خود را می‌کند این فناوری در گوشی‌های میان رده با افزایش قیمت زیادی همراه نباشد؛ همچنین این گوشی‌ها از فناوری‌های قبلی مانند 4G/LTE نیز پشتیبانی می‌کنند.

شو در خصوص آینده کاربری گوشی‌های هوشمند با 5G گفت این فناوری با سرعت بالای خود مانند یک خط لوله مجازی گوشی‌ها را به مانیتورهای بزرگتر مرتبط می‌کند و کاربری‌های جدیدی در حوزه واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) تعریف می‌کند. به گفته او دیگر در آینده نیازی نیست کاربران تنها برای استفاده از گوشی‌های خود محدود به مانیتور 6 اینچی آنها باشند و به انحاء مختلف 5G امکان پروجکشن روی مانیتورهای مختلف یا تجهیزات دیگر را می‌دهد. برای نمونه در آینده نه چندان دور با وجود 5G و پیشرفت‌های واقعیت مجازی گوشی‌های هوشمند می‌توانند شخصی را که با او ویدیویی صحبت می‌کنید به صورت 360 درجه و مجزای روبروی شما قرار دهند و این تنها به این دلیل ممکن می‌شود که سرعت شبکه‌های آینده امکان انتقال فوق سریع این حجم اطلاعات را به شما می‌دهد.

اثرات 5G بر رایانش ابری

شو در ارتباط با اثرات شبکه‌های 5G برای رایانش ابری پیش‌بینی خود را با مثالی بیان کرد. او گفت در آینده قیمت عینک‌های VR کاهش می‌یابد چراکه وابستگی عینک‌های VR به پردازنده‌های گرافیکی یا GPU کاهش خواهد یافت و لزوماً نیاز به بهره‌گیری از سخت افزار قدرتمندی در این عینک نیست چراکه کل پردازش گرافیکی در آینده در حافظه‌های ابری انجام شده و خروجی آن از طریق شبکه پرسرعت 5G در عینک‌های VR قابل مشاهده است.

او اضافه کرد شبکه‌های 5G از ظرفیت و سرعت فوق العاده‌ای برخوردار هستند به همین دلیل حتی برای انجام عمکلردهای گرافیکی بر لحظه (Real Time) در سرورهای Cloud و انتقال نتایج آن به مانیتور یا عینک VR یا . . . در فضای ابری هم می‌توان روی آنها حساب کرد. با فراگیر شدن شبکه‌های 5G تجهیزات متنوعی به بازار عرضه می‌شوند که همه با گوشی هوشمند شما به راحتی کنترل شده و به نوعی گوشی مرکز زندگی همه ما خواهد شد.

البته به گفته شو این فناوری چالش‌های خاص خود را نیز خواهد داشت چراکه برای رسیدن به بلوغ کامل آن نیاز به برطرف کردن گلوگاه‌هایی چون طراحی چیپ‌ست‌ها، ارتباطات ابری و بسترهای مخابراتی است. همین بسترها است که موجب می‌شود حتی در آمریکا و کشورهای اروپایی هم پوشش این شبکه در مراحل اولیه آن بیش از 10 درصد نباشد و به نظر می‌رسد این شبکه‌ها اول به صورت Hot Spot‌هایی محدود ایجاد و باقی شبکه در بستر 4G به ارائه خدمت می‌پردازد تا اینکه رفته‌رفته توسعه بیشتری پیدا کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مات

کانون بازاریابی و ارتباطات مات، به عنوان یک سازمان یادگیرنده تلاش می کند بر مبنای دانش و تجارب کارکنان، به تمامی مشتریان خود خدمات خلاقانه و سودمندی را ارایه دهد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]