اطلاعات تماس
  • 021228*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970501306619220

لزوم نوآوری در شیوه تدریس زبان انگلیسی آموزشگاه‌ها

کد: 13970501306619220

https://goo.gl/sCCeTN

، تهران , (اخبار رسمی): یادگیری زبان دوم برای خیلی‌ها امری پیچیده است و این تصور ناشی از تجربیاتی است که افراد از دوره‌های آموزشی که گذرانده‌اند کسب کرده‌اند. در این مقاله به بررسی شیوه‌های مدرن آموزش زبان انگلیسی پرداخته می‌شود و به این سوال که کدام سیستم آموزشی در ایران بهترین متد را اجرا کرده است پاسخ داده خواهد شد.

لزوم نوآوری در شیوه تدریس زبان انگلیسی آموزشگاه‌ها
لزوم نوآوری در شیوه تدریس زبان انگلیسی آموزشگاه‌ها
لزوم نوآوری در شیوه تدریس زبان انگلیسی آموزشگاه‌ها
لزوم نوآوری در شیوه تدریس زبان انگلیسی آموزشگاه‌ها

با وجود این که فراگیری زبان انگلیسی در اکثر کشورهای دنیا یکی از مرسوم‌ترین موارد سیستم آموزشی دولتی است در ایران بار اصلی این مقوله به دوش موسسات خصوصی است. اما سوال اینجا است که کدام سیستم آموزشی موجود در ایران می‌تواند بهترین متد آموزشی را به شیوه‌ای مدرن و کاملا علمی به زبان‌آموز ارائه دهد.

این روزها با توجه به شرایط اقتصادی پیش آمده افراد زیادی چه به منظور پیشرفت و ارتقاء شغلی خود و همچنین آینده فرزندانشان، چه به منظور مهاجرت یا ادامه تحصیل و اشتغال در خارج از ایران، به اهمیت یادگیری زبان انگلیسی بیش از پیش پی برده‌اند. همین امر است که موجب سرازیر شدن انبوه مردم به سمت مراکز آموزشی زبان انگلیسی شده است. اما سوال اینجاست که آیا مراکز آموزشی موجود در این حوزه می‌توانند از پس این حجم از تقاضای روز افزون جامعه بر بیایند یا خیر؟!

امروزه راز موفقیت آموزش زبان انگلیسی، به استفاده از روش‌های خلاقانه و نوین در متدها و ارائه راهکارهای جدید آموزشی برمی‌گردد. سوال اینجا است که چرا آموزشگاه‌های زبان برای متحول کردن سبک سنتی و کهنه آموزش اقدام نمی‌کنند؟ یعنی متوجه توفیق این شیوه از آموزش نشده‌اند؟ اگر کمی به سیستم‌های آموزشی زبان در دنیا بنگریم تجربیات موفق زیادی می‌بینیم که حاصل نوآوری در تکنیک آموزش است. چه خوب است که این نوآوری‌ها در سیستم آموزشگاه‌های زبان انگلیسی ایران نیز اتفاق بیفتد.

در حال حاضر در کشورمان مراکز انگشت شماری هستند که با متد آموزشی روز دنیا تدریس می‌کنند. می‌توان گفت که از معدود مراکز همگام با شیوه‌های نوین دنیا در ایران، آموزشگاه «زبان اول» است که با متد جدید گام برمی‌دارد.

در این مرکز زبان آموزان با بهره‌گیری از شیوه آموزشی کالج های کانادا قادر خواهند بود به راحتی انگلیسی صحبت کنند. ایجاد سیستم آموزشی یکپارچه و همچنین آموزش آنلاین از دلایلی است که زبان آموزان را ترغیب به حضور در «زبان اول» کرده است.

نوآوری‌های مکرر در رسیدن به راه حل‌های کاربردی و البته پایدار و استفاده به جا و خلاقانه از تکنولوژی‌های روز در جهت رفع نیازهای متعدد در حیطه آموزش و ایجاد مزیت‌های رقابتی در یک حوزه قدیمی و رو به رخوت گذاشته، منجر به رشد بسیار سریع این موسسه آموزشی طی مدت بسیار کوتاهی از شروع فعالیتش شده است. از این حیث می توان زبان اول را جزو اولین استارتاپ‌های موفق در حوزه آموزش در ایران قلمداد کرد که در آینده نزدیک موفقیت‌های بیشتری را رقم خواهد زد.

زبان اول توانسته با ارایه متد جدید که برگرفته از شیوه‌ آموزشی کالج‌های معتبر دنیا است زبان آموزان را جذب خود کند.

در ادامه به برخی از راهکارهای نوینی که موسسه زبان اول در امر آموزش زبان انگلیسی پایه گذاری کرده و می‌تواند الگویی مناسب و مفید برای دیگر آموزشگاه‌ها و مراکز آموزشی باشد اشاره می‌شود.

1- استفاده از سیستم آموزش ترکیبی:

در این سیستم، زبان‌آموزان می‌توانند علاوه بر آموزش حضوری در کلاس درس، به صورت آنلاین به محتوای آموزشی و همچنین محتوای پیشرفته همان جلسه دسترسی داشته باشد و در هر زمان و مکانی که تمایل داشته باشد مطالب آموزشی را مرور کرده، تمرینات و تکالیف خود را نیز انجام دهد. (این روش ترکیبی از آموزش حضوری و آنلاین است که مزایای هر دو نوع آموزش را به همراه دارد.)

2- ارائه محتوای آموزشی به صورت چندرسانه‌ای:

ارائه محتوای آموزشی به صورت چند رسانه‌ای (Multimedia Classroom) که ترکیب دقیق فیلم و و پاورپوینت و غیره است علاوه بر اینکه موجب ایجاد تنوع در محتوای آموزشی و پیشگیری از به وجود آمدن یکنواختی و کسالت در زبان‌آموزان می شود باعث پیوستگی در نوع ارائه محتوا در آموزش حضوری و آموزش بصورت آنلاین می‌شود.

3-سیستم یکپارچه آموزشی:

سیستم یکپارچه آموزشی این موسسه از انطباق دقیق با چارت آموزشی دانشگاه کمبریج (زمان، محتوای آموزشی) ایجاد شده است. محتوای آموزشی ارائه شده در این سیستم نیز کاملا با چارت آموزشی همپوشانی دارد. در این سیستم، برنامه آموزشی از جلسه اول ترم یک تا آخرین جلسه ترم آخر ساعت به ساعت تنظیم شده است و محتوای آموزشی به طور کاملا هوشمند و هدفمند مهارت‌های آموزشی زبان آموز را تقویت می‌کند.

در این ساختار زبان‌آموز در هر زمان از مسیر آموزش می‌داند در کجا (چه از حیث زمان و چه از حیث مهارت‌های آموزشی) ایستاده است. یعنی دقیقا می‌داند چه مقدار از مسیر آموزشی را گذرانده، اکنون در چه جایگاهی است و چه مقدار از مسیر آموزشی مانده است.

از دیگر مزیت‌های سیستم یکپارچه آموزشی این است که زبان‌آموزان می‌دانند که در هر کلاس، در هر شعبه و با هر مدرسی که باشند همگی از یک سیستم واحد و استاندارد، منطبق بر برترین متد آموزشی روز دنیا بهره‌مند خواهند شد.

4-امکان برگزاری دوره های فشرده برای زبان آموزان

از دید مدیر آموزشی این مرکز برگزاری دوره های فشرده و فوق فشرده یک کار کاملا علمی و تخصصی است چرا که انتقال حجم بسیار زیاد اطلاعات به طور مستمر و در طولانی مدت، بدون استفاده آموزشگاه‌ها از سیستم آموزشی کارشناسی شده و تخصصی منجر به افت تحصیلی زبان آموز و درنهایت قطع فرآیند یادگیری در نیمه راه بدون دستیابی زبان آموز به هدف خود می‌شود.

محبوب‌ترین دوره هایی که در این آموزشگاه بصورت فشرده برگزار می شود دوره‌های آموزش زبان انگلیسی عمومی و همچنین دوره آمادگی آزمون آیلتس است.

5- اپلیکیشن زبان آموزان

در زبان اول با کمک اپلیکیشن‌ آموزشی، زبان‌آموز تجمیعی از شیوه‌های مدرن آموزشی را در دست خود دارد. مرور مطالب، دسترسی به محتوای آموزشی تکمیلی و پیشرفته، انجام تمرین و همچنین تکالیف آموزشی فقط بخشی از امکانات آموزشی هست که زبان آموزان این مرکز با استفاده از اپلیکیشن از آنها بهره مند می باشند.

زبان‌آموزان می‌توانند با در نظر گرفتن این امکانات و نوآوری‌های پیاده‌سازی شده توسط مراکز آموزشی ایران با خدمات بهتری روبرو شوند و در عین حال فعالان این حوزه نیز می‌توانند با ایده گرفتن از مراکز آموزشی پیشرو، موجب رشد و افزایش کیفیت آموزشی در سطح کلان باشند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

زبان اول

گروه آموزشی زبان اول از سال 84 با شعار “یادگیری زبان دوم به راحتی زبان اول” و با اهدافی چون 1. رعـایت استـانداردهـای جهـانی در کلیه امور مربوط به آموزش،2. بومی سـازی جدیدترین متدهـای آموزشی. 3. مدرن سـازی نحوه آموزش زبـان انگلیسی. 4. برگزاری دوره های زبان انگلیسی به صورت آنلاین با رعایت کلیه استاندارد های بین المللی و مورد تایید مراکز معتبر به منظور دسترسی هر فرد به بالاترین کیفیت آموزشی در هر زمان و مکان با کمترین هزینه، شروع به فعالیت کردیم.

اطلاعات تماس
  • 021228*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

علم و آموزش | تبلیغات و روابط عمومی