کد: 13970507307646679

در حوزه 5G، هوآوی ممکن است سامسونگ را در زمین خود شکست دهد

آیا سامسونگ در بازی 5G در زمین خود به هوآوی می‌بازد؟

کد: 13970507307646679

https://goo.gl/Z8auCb

، تهران , (اخبار رسمی): در حالی‌که نام سامسونگ الکترونیک با تکنولوژی در کره جنوبی گره خورده است، یک رقیب جدی در رقابت با این شرکت در کشور خودش برای ایجاد نسل پنجم شبکه بی‌سیم یعنی 5G وجود دارد.

آیا سامسونگ در بازی 5G در زمین خود به هوآوی می بازد؟
آیا سامسونگ در بازی 5G در زمین خود به هوآوی می‌بازد؟

به عقیده کارشناسان عرضه تجهیزات 5G به اولین کشوری که قصد سرمایه‌گذاری ملی در آن را دارد برای هر شرکتی می‌تواند سمبل موفقیت‌های زیادی در حوزه 5G باشد.

شرکت Huawei Technologies هم اکنون در مسیر عرضه تجهیزات به هر سه اپراتور مطرح در کره جنوبی است و ارزش قرارداد اولیه حدود 9 میلیارد دلار ارزیابی شده است.

با توجه به اینکه کره جنوبی تلاش دارد اولین کشوری باشد که شبکه 5G را در سطح ملی راه‌اندازی کند، تولیدکنندگان تجهیزات مخابراتی از سراسر دنیا هم‌اکنون تلاش دارند تا تجهیزات مرتبط با این پروژه ملی را نظیر سوییچ‌ها، رادیوهای بی‌سیم، تجهیزات ایستگاه‌های مخابراتی و . . . را به این کشور بفروشند. در حالی‌که سامسونگ به دلیل گوشی‌های هوشمند و چیپ‌های حافظه‌اش شناخته شده است، در ارتباط با تجهیزات پیشرفته مخابراتی نسبت به رقبای خود شاید حرف چندانی نداشته باشد.

هوآوی که هم اکنون به عنوان یکی از اصلی‌ترین تولیدکنندگان تجهیزات شبکه شناخته شده، در حوزه شبکه‌های 5G هم پیشرفت‌های زیادی داشته است با سرمایه‌گذاری زیاد خود در این حوزه به یکی از اصلی‌ترین دارندگان ثبت اختراع‌های گوناگون در حوزه 5G در دنیا شناخته می‌شود. جالب است بدانید ترامپ هم اوایل سال جاری با جلوگیری کردن از معامله Broadcom و Qualcomm اجازه نداد Broadcom شرکت Qualcomm را بخرد چرا که با این کار احتمال پیش افتادن بیشتر شرکت‌های چینی در این حوزه از شرکت‌های آمریکایی بیشتر می‌شد.

پارک جین هیو قائم مقام اپراتور کره‌ای SK Telecom در این باره گفت: «هوآوی فعالیت های خود را در حوزه 5G زودتر از بقیه شرکت‌ها آغاز کرده و از این حیث از بقیه جلوتر است و ما در این مورد با موضع باز و بدون تعصب برخورد می کنیم».

اپراتور SK Telecom و رقبای کوچک‌تر آن مانند KT Corp و LG Uplus بیش از 56 میلیون مشترک در کره جنوبی دارند که 5 میلیون بیش از جمعیت این کشور 51 میلیون نفره است. هزینه در انتخاب تجهیزات برای این اپراتورها با این تعداد از مشترکان عاملی تعیین‌کننده است. هم اکنون LG Uplus  تمایل خود را برای بهره‌گیری از تجهیزات Huawei در پروژه‌های 5G خود اعلام کرده است. دو اپراتور دیگر یعنی SK Telecom و KT هم علاوه بر هوآوی، بهره‌گیری از تجهیزات نوکیا، سامسونگ، اریکسون را در دستور بررسی خود دارند. هفته گذشته وزیر فناوری کره ملاقاتی با سران سه اپراتور کره‌ای داشت تا طرح‌های آنها برای پیاده‌سازی شبکه‌های 5G را بررسی کند و به نظر می‌رسد این نشست Huawei به عنوان یکی از اصلی‌ترین گزینه‌ها مطرح شده باشد.

درحالی که سامسونگ هیچ‌وقت سهم بازار بزرگی از بازار شبکه‌های بی سیم و مخابراتی نداشته است، همواره به بازار داخلی خود برای این پروژه‌ها متکی بوده است. هوآوی در سوی دیگر با رقابت با برندهای دیگر همواره سعی در ارائه تجهیزات مقرون به صرفه در خدمات مشتریان مثال‌زدنی بوده است. به عقیده کارشناسان جذابیت قیمتی تجهیزات Huawei در کنار رهبری این برند در بازار 5G، تجهیزات آن را به یکی از در دسترس‌ترین گزینه‌ها برای این نسل جدید شبکه‌ها تبدیل کرده است.

موفقیت هوآوی در بازار تجهیزات موبایل برای مصرف‌کنندگان نهایی هر روز فاصله این شرکت را با سامسونگ و اپل کمتر می‌کند. هم اکنون سامسونگ 21 درصد و هوآوی 10 درصد از بازار گوشی‌های هوشمند را در دنیا به خود اختصاص داده‌اند، همانطور که ذکر شد این فاصله هر روز کمتر می‌شود. این خطر موجب شده شبکه‌های 5G برای سامسونگ اهمیت زیادی داشته باشد چرا که این شرکت قصد دارد در کشورهایی مانند ژاپن و کره جنوبی که قصد سرمایه‌گذاری گسترده روی 5G را دارند موقعیت خود را مستحکم‌تر کند.

به عقیده کارشناسان عرضه تجهیزات 5G به اولین کشوری که قصد سرمایه گذاری ملی در آن را دارد برای هر شرکتی می‌تواند سمبل موفقیت‌های زیادی در حوزه 5G باشد. هوآوی در خانه جایگاه بسیار مستحکمی دارد که با تکیه بر آن می‌تواند به بازارهای دیگر حمله کند که این کار را برای سامسونگ در خانه خود بسیار مشکل می‌کند چرا که اگر سامسونگ در زمین خود ببازد توسعه مجدد آن در بازار 5G بسیار مشکل خواهد بود.

علاقه‌مندان برای اطلاعات بیشتر در خصوص این تحلیل می‌توانند لینک مقاله منتشر شده در سایت بلومبرگ را مطالعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مات

کانون بازاریابی و ارتباطات مات، به عنوان یک سازمان یادگیرنده تلاش می کند بر مبنای دانش و تجارب کارکنان، به تمامی مشتریان خود خدمات خلاقانه و سودمندی را ارایه دهد.

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.