کد: 13970528312318526

قلم اس پن بلوتوثی، قابلیت‌های جادویی به گلکسی نوت 9 می‌افزاید

کد: 13970528312318526

https://goo.gl/FjHXjT

، شیراز , (اخبار رسمی): چندی پیش سامسونگ در رویدادی از پرچمدار جدیدش، گلکسی نوت 9 با صفحه نمایش 6.4 اینچی با حاشیه بسیار باریک، باتری 4000 میلی‌آمپر ساعتی و... رونمایی کرد. یکی از برترین قابلیت‎‌‌های این گوشی قلم اس پن است که در ادامه به بررسی تمامی قابلیت‌های این قلم پرداخته می‌شود.

قلم اس پن بلوتوثی قابلیت‌های جادویی به گلکسی نوت 9 می‌افزاید
قلم اس پن در گلکسی نوت 9

چندی پیش سامسونگ در رویدادی از پرچمدار جدیدش، گلکسی نوت 9 با صفحه نمایش 6.4 اینچی با حاشیه بسیار باریک، باتری 4000 میلی آمپر ساعتی رونمایی کرد. یکی از برترین قابلیت‎‌‌های این گوشی قلم اس پن است

یکی از برترین ویژگی‌های این گوشی، تجهیز به قلم اس پن (S Pen) است. اگر چه قبلا هم سامسونگ در گوشی‌های سری نوت از قلم اس پن استفاده کرده بود اما این بار گلکسی نوت 9 از قلم اس پنی بهره می‌برد که به بلوتوث با مصرف انرژی کم مجهز شده است. به این ترتیب این قلم نه تنها برای نوت‌برداری و انجام کارهای ساده‌تر قابل استفاده است، بلکه برای کنترل از راه دور گوشی هم می‌توان از این قلم بهره برد.

به گفته سامسونگ با استفاده از قلم بلوتوثی S Pen می‌توان تا فاصله 30 فوتی یعنی 9.1 متری و با استفاده از دکمه‌ای که در کنار قلم قرار گرفته است، کنترل از راه دور گوشی را به دست گرفت.

قابلیت‌های قلم اس پن بلوتوثی در گلکسی نوت 9

قلم بلوتوثی S Pen علاوه بر قابلیت‌هایی که قبلا در گلکسی نوت 8 شاهد آن بودیم، قابلیت‌های بسیاری را به پرچم‌دار جدید سامسونگ اضافه می‌کند که همگی در تلاش هستند تا راحتی کاربر را فراهم کنند و به نظر می‌رسد سامسونگ تا حد زیادی توانسته است این کار را به سرانجام برساند.

کنترل کننده دوربین

به عنوان یکی از مهمترین‌ قابلیت‌ها به باز کردن دوربین گوشی با فشردن یک بار و نگه‌داشتن دکمه کنار قلم اس پن، می‌توان اشاره کرد. حالا با دو بار فشردن این دکمه می‌توان از بین دوربین سلفی و دوربین اصلی یکی را انتخاب کرد و در نهایت با یک بار دیگر فشردن این دکمه، می‌توان عکس‌برداری کرد.

کنترل کننده موسیقی

از این قلم برای کنترل موسیقی هم می‌توان استفاده کرد. می‎‌توان بین موسیقی‌های مختلف عقب و جلو رفت و موسیقی دلخواه را اجرا کرد، حتی می‌توان آن را متوقف هم کرد.

کنترل کننده ارائه 

قلم اس پن بلوتوثی در کنار قابلیت دکس، امکان ارائه از راه دور را هم فراهم می‌کند. به این ترتیب به راحتی می‌توان بین اسلایدها جا به جا شود و ارائه‎‌ی کنترل شده و راحت داشت. برای این کار، تنها کافی است گلکسی نوت 9 را با یک رابط HDMI به USB-C به هر مانیتوری متصل کنید.

قابل برنامه‌ریزی

با فشردن دکمه قلم S Pen به صورت پیش فرض برنامه دوربین باز می‌شود اما می‌توان قلم را به نحوی برنامه‌ریزی کرد که با فشردن دکمه قلم S Pen اپلیکیشن دلخواه اجرا شود.

شارژ قلم اس پن

سامسونگ قلم اس پن بلوتوثی گلکسی نوت 9 را تقریبا با مصرف شارژ بسیار پایین طراحی کرده است. به این ترتیب با قرار قلم در جایگاهش آن هم تنها برای کمتر از یک دقیقه، این قلم برای استفاده حدود نیم ساعتی آماده می‌شود که با آن قادرید حدود 200 بار کلیک را انجام دهید.

حتی در صورتی که شارژ قلم S Pen تمام شود باز هم از این قلم به عنوان قلم استایلوس عادی می‌توانید استفاده کنید.

قابلیت‌های قلم S Pen در کدام برنامه‌ها کار می‌کند

در حال حاضر قابلیت‌های قلم S Pen تنها برای برنامه‌های خود سامسونگ، مایکروسافت، گوگل و اسپاتی فای کار می‌کند اما سامسونگ گفته است که تا اواخر سال جاری میلادی قابلیت‌های قلم اس پن بلوتوثی را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد. مطمئنا توسعه دهندگان از این ویژگی‌ها در برنامه‌های خود بهره خواهند برد.

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قلم اس پن بلوتوثی گلکسی نوت 9 می‌توانند به سایت فیسیت مراجعه کنند.
 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف