آغاز ثبت نام در ششمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران

کد: 13970529312360196

https://goo.gl/hBsKxB

، تهران , (اخبار رسمی): دکتر پیمان صالحی رئیس نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران گفت: در سال «حمایت از کالای ایرانی» ششمین دوره این نمایشگاه 3تا 6دی‌ماه در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد. شرکت‌ها می‌توانند از 29 مردادماه تا آخر شهریورماه در سایت نمایشگاه به آدرس www.iranlabexpo.ir ثبت‌نام کنند.

آغاز ثبت نام در  ششمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران
آغاز ثبت نام در ششمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران

دکتر صالحی گفت: به‌منظور ایجاد مجرای جدید توسعه بازار محصولات، صندوق توسعه فناوری نانو به‌عنوان کارگزار مالی نمایشگاه، با حمایت معاونت علمی و فناوری، طرح فروش بدون یارانه را آغاز کرده است

ششمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران در دی‌ماه برگزار می‌شود.

دکتر پیمان صالحی، معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: در سال «حمایت از کالای ایرانی» ششمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران سوم تا ششم دی‌ماه در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد.

وی افزود: همانند سال گذشته نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران در سیزده بخش موضوعی نفت و پتروشیمی، برق، الکترونیک و نرم‌افزار، عمران و ساختمان، مکانیک، شیمی و متالوژی، کشاورزی و محیط‌زیست، فیزیک پایه، تجهیزات عمومی آزمایشگاهی، مواد آزمایشگاهی، مهندسی پزشکی و زیست مواد، تجهیزات تست و آزمون صنعتی و خدمات کالیبراسیون برگزار می‌شود.

رییس نمایشگاه در خصوص شرایط حضور محصولات و شرکت‌ها گفت: حضور قطعی ثبت‌نام کنندگان در نمایشگاه پس از تأیید فنی محصولات آن‌ها و محرز شدن نقش آنان در بومی‌سازی و دستیابی به فناوری ساخت و یا تولید محصولات امکان‌پذیر خواهد بود. محصولات نیز مطابق سال‌های قبل با دو سنجه سطح فناوری ذاتی و میزان بومی‌سازی، ارزیابی و سطح‌بندی می‌شوند و شرکت‌ها می‌توانند دستورالعمل ارزیابی فنی محصولات را در سایت نمایشگاه مشاهده کنند.

معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی در خصوص حمایت‌های این نمایشگاه افزود: معاونت علمی در راستای حمایت از تولیدکنندگان و فناوران داخلی از 10 تا 50 درصد قیمت محصولات خریداری‌شده توسط مراکز علمی و پژوهشی دولتی را، بر اساس آیین‌نامه سطح‌بندی، به‌عنوان کمک بلاعوض پرداخت می‌نماید. همانند دوره‌های گذشته، حمایت‌ها از فناوری‌های سطح اول تا سوم صورت می‌گیرد.

دکتر صالحی افزود: همواره در طول دوره‌های پیشین نمایشگاه، رویکرد معاونت ارتقاء سطح کیفی محصولات و هدفمند کردن حمایت‌ها در جهت توانمندسازی شرکت‌های حاضر در نمایشگاه بوده است. بدین منظور شرکت‌ها موظف‌ هستند هنگام ثبت‌نام در دوره ششم نمایشگاه (سال 97) برنامه ارتقاء محصول در سال 98 که می‌تواند شامل طراحی صنعتی محصولات، اخذ گواهی‌های انطباق با استانداردهای ملی یا بین‌المللی (COC)، گواهی محصولات (COP) و گواهی CE و یا توسعه نسل جدید فناوری باشد را در سامانه مشخص کنند.

رییس نمایشگاه افزود: مطابق با برنامه زمان‌بندی‌شده، فروشندگان می‌توانند از 29 مردادماه تا آخر شهریورماه در سایت نمایشگاه به آدرس www.iranlabexpo.ir ثبت‌نام کنند. همچنین به‌منظور هماهنگی بیشتر دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی کشور و ایجاد فرصت کافی برای بررسی محصولات، فرآیند صدور پیش‌فاکتور توسط شرکت‌ها زودتر از زمان برگزاری نمایشگاه و از اول آذرماه آغاز می‌شود. بدیهی است فرایند انعقاد قرارداد و قطعی کردن خریدها پس از برگزاری نمایشگاه خواهد بود.

معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری گفت: همواره یکی از دغدغه‌های معاونت در خصوص نمایشگاه، ارائه تسهیلاتی برای خریداران بخش خصوصی و ایجاد یک بستر دائمی برای همرسانی عرضه و تقاضا در طول سال، فارغ از برگزاری نمایشگاه بوده است. لذا به‌منظور ایجاد مجرای جدید توسعه بازار محصولات، صندوق توسعه فناوری نانو به‌عنوان کارگزار مالی نمایشگاه، با حمایت معاونت علمی و فناوری، طرح فروش بدون یارانه را آغاز نموده است. با عنایت به اینکه این طرح در طول سال اجرا می‌شود، تنوع محصولات عرضه‌شده گسترده‌تر از نمایشگاه بوده و تجهیزات و مواد مصرفی، سکوبندی و تجهیزات پزشکی می‌توانند در سایت نمایشگاه ثبت‌نام کرده و از مزایای طرح استفاده کنند. البته به دلیل محدودیت مکان برگزاری، این دسته از شرکت‌ها، در حال حاضر امکان اخذ غرفه در نمایشگاه را نخواهند داشت.

شایان‌ذکر است که در دوره پنجم نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران که اردیبهشت‌ماه سال 1396 برگزار شد، 370 شرکت بیش از 9500 مدل-محصول را عرضه کردند که منجر به فروش قطعی 58 میلیارد تومان شده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

دبیرخانه دائمی نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران

با توجه به افزایش چشمگیر تولید تجهیزات و مواد آزمایشگاهی در کشور، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری «نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران» را با هدف معرفی توانمندی‌های کشور در این زمینه، فراهم‌سازی بستری برای بازارسازی، حمایت از ایجاد زیرساخت های توسعه فناوری در دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشور و همچنین جذب حمایت‌های دولتی به سمت تولیدات داخلی و شرکت‌های دانش‌بنیان، برگزار می‌نماید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]