اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970610314176679

گوشی‌های Huawei P20 چرمی و رنگ‌های جدید به زودی عرضه می‌شوند

معرفی اولین پردازنده تجاری 7 نانومتری دنیا توسط هوآوی در IFA 2018

کد: 13970610314176679

https://goo.gl/HnkkoB

، تهران , (اخبار رسمی): هسته دوگانه پردازش عصبی سطح جدید از هوش مصنوعی را به دنیای گوشی‌های هوشمند وارد می‌کند.

معرفی اولین پردازنده تجاری 7 نانومتری دنیا توسط هوآوی در IFA 2018
معرفی اولین پردازنده تجاری 7 نانومتری دنیا توسط هوآوی در IFA 2018
معرفی اولین پردازنده تجاری 7 نانومتری دنیا توسط هوآوی در IFA 2018
معرفی اولین پردازنده تجاری 7 نانومتری دنیا توسط هوآوی در IFA 2018
معرفی اولین پردازنده تجاری 7 نانومتری دنیا توسط هوآوی در IFA 2018
معرفی اولین پردازنده تجاری 7 نانومتری دنیا توسط هوآوی در IFA 2018

پردازنده Kirin جدید نسل جدیدی از پردازنده‌های هوشمند با قابلیت پردازش هوش مصنوعی در سطحی بالاتر با هسته دوگانه برای پردازش عصبی یا همان Dual NPU است

هوآوی امسال هم همانند سال قبل در نمایشگاه IFA برلین محور اصلی فعالیت‌های خود را پیشرفت‌های جدید خود در حوزه طراحی و تولید چیپ‌هیا پردازشی موبایل با قابلیت پردازش عصبی برای ایجاد هوش مصنوعی در گوشی‌های هوشمند اختصاص داد. در IFA 2018 ریچارد یو مدیرعامل هوآوی در بخش اول سخنرانی خود با اشاره به تلاش‌های هوآوی در ایجاد قدرت پردازشی چشمگیر برای هوش مصنوعی در گوشی‌های هوشمند، از آخرین محصول هوآوی در این حوزه یعنی چیپ ست Kirin 980 رونمایی کرد. این چیپ ست که در همکاری با شرکت TSMC تایوان تولید شده اولین پردازنده تجاری است که از معماری ساخت 7 نانومتری بهره می‌برد تا سطح جدیدی از کارایی و بازده را به همراه بخش پردازش عصبی دوگانه (Dual NPU) در گوشی‌های هوشمند در اختیار کاربران قرار دهد.

یو در این رویداد گفت: «سال گذشته ما با معرفی Kirin 970 اولین پردازنده موبایل دنیا با قابلیت پردازش هوش مصنوعی را در دنیای گوشی‌های هوشمند عرضه کردیم و امسال پردازنده‌ای را معرفی می‌کنیم که علاوه بر پردازش هوش مصنوعی قدرنمندتر، در سایر جنبه‌های پردازشی هم بالاترین توان و بازده را در کنار کارایی خوب در اختیار کاربران قرار دهد. در این چیپ پردازشی یعنی Kirin 980، پردازنده اصلی یا CPU و پردازنده گرافیکی یا GPU در کنار واحد پردازش عصبی دوگانه (Dual NPU) جدیدی به کار گرفته شده که قادر به فراهم آوردن توان پردازشی برای نسل آینده برنامه‌های گوشی‌های هوشمند است.»

معماری ساخت جدید:

معماری ساخت 7 نانومتری این پردازنده موجب شده تا 6.9 میلیارد ترانزیستور بتوانند در فضای 1 سانتی‌متر مربع روی آن جای گیرد که این 1.6 برابر نسل قبل است. در مقایسه با چیپ‌های نسل قبل ساخته شده با معماری 10 نانومتری، این معماری جدید تا 40  درصد مصرف انرژی کمتر و 20 درصد توان بالاتر را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

Kirin 980 همچنین اولین پردازنده‌ای است که از هسته‌های Coretex-A76 بهره می‌برند که این هسته‌های پردازشی نسبت به نسل قبل خود 75 درصد قدرتمندتر و 58 درصد کمتر انرژی مصرف می‌کنند.

پردازنده Kirin جدید از یک معماری سه سطحی هوشمند شامل دو هسته بسیار بزرگ Cortex-A76، دوهسته بزرگ Cortext-A76 و چهار هسته کوچک Cortex-A55 بهره می‌برد که این شیوه طراحی جدای از مزیت‌های پردازشی، مزیت‌های زیادی در مصرف انرژی پردازنده دارد. در این طراحی جدید هسته‌های بسیار بزرگ اصلی توان بالا وظیفه پاسخ‌دهی به نیازهای پردازشی فوری، هسته‌های بزرگ بعدی با کارایی زیاد خود وظیفه حفظ توان پردازشی و هسته‌های کوچک با صرفه‌جویی انرژی بالای خود وظیفه انجام وظایف روزانه کاربران که توان پردازشی بالایی نیاز دارند را به عهده می‌گیرند. این شیوه جدید طراحی علاوه بر صرفه‌جویی انرژی بالا موجب اجرای چندین برنامه به صورت همزمان یا همان چند وظیفگی به صورت روان‌تر از گذشته روی گوشی می‌شود.

بخش پردازش گرافیکی:

با توجه به پر رنگ‌تر شدن نقش پردازش گرافیکی در گوشی‌های هوشمند امروزی، هواوی در Kirin 980 از GPU یا همان پردازنده گرافیکی Mali-G76 بهره گرفته است که بتواند توان گرافیکی بیشتری برای کاربران فراهم آورد. این GPU جدید نسبت به نسل قبلی خود از 46 درصد توان پردازشی بالاتر با وجود 178 درصد مصرف انرژی کمتر برخوردار است. Mali-G76 همچنین از یک سیستم تقویت کلاک پردازشی نوآورانه و جدید بهره می‌برد که قادر است بر مبنای نیاز گرافیکی گوشی با هوش مصنوعی توان را تنظیم و منابع را به صورت هوشمند تخصیص دهد.

اولین مغز هوش مصنوعی دوگانه:

پردازنده Kirin جدید نسل جدیدی از پردازنده‌های هوشمند با قابلیت پردازش هوش مصنوعی در سطحی بالاتر با هسته دو گانه برای پردازش عصبی یا همان Dual NPU است. هم‌افزایی صورت گرفته بین NPU‌های دوگانه در این پردازنده موجب شده که توان کلی بیش از دو برابر افزایش یابد، مثلاً در حوزه تشخیص تصاویر این پردازنده جدید می‌تواند تا 4500 تصویر در دقیقه را شناسایی کند که این میزان 120 درصد افزایش نسبت به Kirin 970 را نشان می‌دهد که این امر تداوم رهبری هوآوی در حوزه پردازش هوش مصنوعی را نشان می‌دهد. این پردازنده همچنان به گونه‌ای طراحی شده که توسعه‌دهندگان نرم افزارهای موبایل می‌توانند با بهره‌گیری از هسته‌های دوگانه NPU در آن، بیشتر نرم افزارهای خود را به هوش مصنوعی متکی کند.

بخش ISP جدید:

ISP جدید در Kirin 980 سطح جدیدی از پردازش سیگنال‌های تصویری را در اختیار نرم افزارهای عکاسی می‌گذارد. این ISP جدید 46 درصد توان پردازشی بالاتر و سازگاری بیشتر با دوربین‌های چندگانه در کنار سیستم تولید رنگ با HDR جدید که می‌تواند موضوعات مختلف در یک عکس را با کنتراست‌های مختلف ثبت کند، دارا است. همچنین این ISP جدید موجب کمتر شدن نویز عکس‌ها به خصوص در شرایط نوری کم و ثبت عکس‌هایی بهتر می‌شود. به علاوه سرعت بالای این ISP موجب تشخیص سوژه‌های در حال حرکت با دقت 97.4 درصد خواهد شد. همچنین در این بخش با طراحی جدید خود ویدیوها با 33 درصد تاخیر کمتر نسبت به گذشته ضبط می‌شوند.

سرعت ارتباط بالاتر:

در Kirin 980 در بخش ارتباطات هم پیشرفت قابل توجهی صورت گرفته و این پردازنده از اولین مودم دنیا با پشتیبانی ارتباطات LTE Cat.21 با سرعت دانلود 1,4 Gbps بهره می‌برد. به علاوه با فناوری carrier aggregation در سطح باندهای فرکانسی، امکان بهره‌گیری از اپراتور دلخواه کاربران با بازده ارتباطی بهتر فراهم شده است.

Huawei P20‌های جدید:

هوآوی همچنین در این کنفرانس با توجه فروش بسیار بالای گوشی‌های سری Huawei P20، آنها را با رنگ‌های جذاب جدیدی با نام‌های Morpho Aurora (با الهام از رنگ بال پروانه Morpho) و Pearl White یا سفید مرواریدی که از طبیعت الهام گرفته شده‌اند معرفی کرد. علاوه بر این هوآوی قصد دارد Huawei P20‌های جدید را با روکش چرم طبیعی نیز در دو رنگ کرم و مشکی عرضه کند. Huawei P20‌های جدید با روکش‌های چرمی یا رنگ‌های جدید انتخاب بیشتری را در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مات

کانون بازاریابی و ارتباطات مات، به عنوان یک سازمان یادگیرنده تلاش می کند بر مبنای دانش و تجارب کارکنان، به تمامی مشتریان خود خدمات خلاقانه و سودمندی را ارایه دهد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]