اطلاعات تماس
  • 021750*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970819326749284

زیر و بم خرید آپارتمان در منطقه 3 تهران

کد: 13970819326749284

https://goo.gl/uDNw1A

، تهران , (اخبار رسمی): یکی از مناطق خوب برای خرید آپارتمان و سرمایه‌گذاری در بخش مسکن، منطقه 3 تهران است. این بخش که در شمال شرقی تهران قرار دارد از نظر موقعیت جغرافیایی، دسترسی به امکانات رفاهی و دسترسی به حمل و نقل عمومی وضعیت خوبی دارد.

زیر و بم خرید آپارتمان در منطقه 3 تهران
خرید و اجاره آپارتمان در منطقه 3 تهران

منطقه 3 تهران 12 محله دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از: قلهک، قبا، حسن‌آباد زرگنده، آرارات، اختیاریه، دیباجی، امانیه و دروس

یکی از مناطق خوب برای خرید آپارتمان و سرمایه‌گذاری در بخش مسکن، منطقه 3 تهران است. این بخش که در شمال شرقی تهران قرار دارد از نظر موقعیت جغرافیایی، دسترسی به امکانات رفاهی و دسترسی به حمل و نقل عمومی وضعیت خوبی دارد. همین عوامل باعث شده این منطقه به گزینه‌ای مناسب برای خرید ملک تبدیل شود. پیش از انتخاب و خرید خانه در تهران باید با منطقه بیشتر آشنا شوید و از قیمت خانه‌ها هم اطلاع پیدا کنید.

منطقه 3 تهران و امکانات آن

منطقه 3 از شمال به بزرگراه شهید مدرس، بزرگراه صدر و بزرگراه شهید چمران، از شرق به خیابان پاسداران و از جنوب به بزرگراه رسالت و بزرگراه همت محدود می‌شود. وجود همین بزرگراه‌ها باعث شده دسترسی خانه‌های منطقه 3 به تمامی نقاط تهران آسان باشد.

منطقه 3 تهران 12 محله دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از: قلهک، قبا، حسن‌آباد زرگنده، آرارات، اختیاریه، دیباجی، امانیه و دروس. شهرداری به این منطقه توجه ویژه‌ای نشان داده و امکانات جذابی برای ساکنین آن تدارک دیده است. بوستان‌های فراوانی در این منطقه وجود دارد که معروف‌ترین آن پارک آب و آتش است. وجود مراکز آموزش عالی مانند دانشگاه الزهرا و کتابخانه و فرهنگ‌سراهای فراوان مانند ارسباران و آفتاب نیز منطقه 3 را از نظر فرهنگی تبدیل به منطقه‌ای مناسب کرده است.

از نظر درمانی نیز در این منطقه امکانات خوبی وجود دارد. بیمارستان‌های خاتم‌الانبیا، بقیه‌الله اعظم، کودکان مفید و بیمارستان تخصصی کلیه شهید هاشمی‌‌نژاد تنها تعدادی از مراکز درمانی متعدد این منطقه هستند.

در این منطقه سفارتخانه‌ها و ساختمان‌های دیپلماتیک زیادی وجود دارد و همین باعث شده از نظر امکانات و زیرساخت به آن توجه ویژه‌ای شود. تمام این عوامل دست به دست هم داده تا منطقه 3 را به یکی از بهترین مناطق برای خرید آپارتمان تبدیل کند. اما قیمت نیز معیار مهم دیگری است که باید در نظر گرفته شود. سامانه هوشمند کیلید به کاربران این امکان را می‌دهد تا با وارد کردن کد پستی در بخش قیمت خانه شما از قیمت خانه‌شان مطلع شوند و برای فروش درست تصمیم بگیرند.

قیمت خرید آپارتمان در منطقه 3

متراژ زیر 85 متر:

میانگین قیمت خانه‌هایی با متراژ زیر 85 در منطقه 3 بر اساس معاملات شش ماهه اول سال 97 چیزی حدود 13 میلیون و چهارصد هزار تومان به ازای هر متر مربع است. در هفت سال گذشته 9118 معامله ملکی مربوط به خانه‌هایی با متراژ زیر 85 متر انجام شده که تقریبا بیش از نیمی از آن به خانه‌هایی با عمر بالای 5 سال تعلق دارد. این آمار نشان‌دهنده آن است که تمایل افراد به خرید خانه‌های نوساز با متراژ پایین کمتر از خانه‌هایی با سن بالاتر است.

از طرفی میانگین قیمت خرید آپارتمان‌هایی با عمر بالای 5 سال در هفت سال گذشته حدود 439 میلیون تومان و برای آپارتمان‌های نوساز حدود 689 میلیون تومان بوده است. همین نشان می‌دهد که خانه‌های نوساز این منطقه به شکل قابل‌توجهی گران‌تر از خانه‌های 5 ساله و پیرتر هستند. با توجه به قیمت‌های فعلی برای خرید خانه‌ای با متراژ زیر 85 متر مربع در این منطقه باید حدود 800 میلیون تا یک میلیارد تومان سرمایه داشته باشید.

متراژ بین 85 تا 150 متر:

هرچند که در هفت سال گذشته میانگین قیمت ملک برای خانه‌های 85 تا 150 متری 7 میلیون و دویست هزار تومان بوده، اما بررسی آمار معاملات نیمه اول سال 97 نشان می‌دهد این رقم تا 11 میلیون و هشتصد و نود هزار تومان افزایش پیدا کرده است.

با توجه به 1662 معامله نیمه اول امسال میانگین قیمت آپارتمان در این منطقه در بازه متراژ ذکر شده چیزی حدود یک میلیارد و سیصد میلیون تومان است. در این منطقه خانه‌های نوساز و خانه‌های بالای 5 سال ساخت تفاوت قیمتی‌شان حدود 100 تا 200 میلیون تومان است که زیاد نیست.

متراژ بیش از 150 متر:

میانگین قیمت خانه در منطقه 3 برای متراژ بالای 150 متر با توجه به قیمت‌های نیمه اول سال 97  به چیزی حدود 15 میلیون و هفتصد هزار تومان به ازای هر متر مربع برای خانه‌های نوساز و 11 میلیون و هشتصد هزار تومان برای خانه‌های فرسوده رسیده است. آمارها نشان می‌دهد حدود بیشترمعاملات مربوط به خانه‌هایی با متراژ بیشتر از 150 متر مربوط به خانه‌های 5 ساله و پیرتر است و این نشان‌دهنده آن است که اکثر خانه‌های متراژ بالای این منطقه نوساز نیستند. میانگین قیمت هر خانه با متراژ بالای 150 متر در این منطقه حدود 2 میلیارد و 726 میلیون تومان است.

در مجموع منطقه 3 تهران بعد از منطقه یک بیشترین میانگین قیمتی به ازای هر متر مربع را در پایتخت ایران دارد. هرچند که اکثر خانه‌های آن عمری بیش از 5 سال دارند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کیلید

«کیلید» جدیدترین سامانه هوشمند املاک کشور است که ماموریت دارد بستری آنلاین برای برآورده ساختن کلیه نیازهای عرضه‌کنندگان و متقاضیان مسکن، به عنوان یک One-Stop Shop، را فراهم کند و همه ابزارهای لازم برای مشاوره تخصصی مسکن را در اختیار مشاورین بگذارد.

اطلاعات تماس
  • 021750*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | مسکن و ساختمان