اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970826328400031

سخنرانان رعد تاک تحسین حاضران را برانگیختند

کد: 13970826328400031

https://goo.gl/YCLU6Q

، تهران , (اخبار رسمی): با استقبال چشم‌گیر حضار، رعد تاک‌­یک با حمایت شرکت‌های صباسل و شاهپرک آبی و مرکز علمی کاربردی رعد، در سالن همایش رعد برگزار شد و به ترتیب امیر رضائیان، سعیده دشتبانی و مانی دهباشی داستان‌­های خود را تعریف کردند که بسیار مورد توجه و تحسین حاضران در سالن رعد قرار گرفت.

سخنرانان رعد تاک تحسین حاضران را برانگیختند
سخنرانان رعد تاک تحسین حاضران را برانگیختند

به گزارش روابط‌ عمومی مجتمع رعد؛ در ابتدا این مراسم شاهین طبری رئیس هیأت مدیره شرکت چارگون و عضو دائمی دبیرخانه توان‌­تک با حضور در جایگاه ضمن اشاره به تحولات اجتماعی یک قرن اخیر و ارتقاء منزلت اجتماعی و علمی با نوان کشور افزود: این رشد اجتماعی مرهون یک خواست و مطالبه عمومی بود و امروز شاهد آن هستیم بانوان در کابینه هم حضور دارند.

وی با اشاره به رشد چشم­‌گیر مدال‌­های قهرمانان پارا آسیایی و پارا المپیک در سال­‌های اخیر افزود: برای حل مشکلات دوستان توان­‌یاب که 11 درصد از جامعه ما را به خود اختصاص داده‌­اند، خیلی دنبال فراهم آوردن امکانات فیزیکی و سخت افزاری نباشید، بلکه باید به تغییر نگرش جامعه فکر کنیم و مشکلات نرم افزاری را حل کنیم، حقوق افراد دارای معلولیت با اشخاص عادی برابر نیست، باید کاری کنیم آنها راحت‌تر به موفقیت­‌های شغلی، اجتماعی و علمی برسند.

در ادامه امیر رضائیان هنرمند عکاس با اشاره به حادثه‌­ای که به معلولیت او منتهی شد، گفت : بعد از این حادثه، بسیار پذیرش آن برایم سخت بود که در اوج جوانی و موفقیت شغلی، حالا باید اگر دستم را کمی تکان می‌­دادم، خوشحال باشم. با این وجود پس از 6ماه درمان در منزل با مجتمع رعد آشنا شدم و در رعد با پی­‌گیری آموزش و ورزش، قفس و ساختار­های ذهنی خودم را شکستم و چند وقت بعد کار­آموز موفق رعد شدم و مدت‌ها عکس من روی سایت رعد قرار داشت.

وی در ادامه افزود: من برای خودم رسالتی قائل هستم تا بعد از آن دوران یأس و نامیدی برای حل مشکلات دوستان توان‌­یابم تلاش و در حد توانم به آنها کمک کنم، یکی از این موارد تأسیس بوفه رعد بود که من برای میان وعده خواستار راه‌­اندازی بوفه شدم بعد از مدتی خودم این بوفه را راه­‌اندازی کردم و امروز چند نفر در بوفه رعد کار می­‌کنند. مطلب دیگر تهیه 2200 عکس از معابر نامناسب خیابان مرزداران و ارسال آن به شهرداری بود که امروز تمام این معابر آن خیابان مناسب­‌سازی شده است.

سعیده دشتبانی توسعه‌­دهنده یکی از نرم‌­افزارهای شرکت چارگون، سخنران بعدی این رویداد بود که گفت: از دوران کودکی به تحصیل و یادگیری علاقه داشتم و در دوران تحصیل بیشتر کتاب‌­های فیزیک و جبر را دوست داشتم و هر کس از من سؤال می‌­کرد می‌­خواهی بزرگ شدی چکاره بشوی،می­‌گفتم معلم فیزیک.

وی در ادامه افزود: به علت آنکه پدرم کارمند بانک بود ما هر سال در سفر بودیم و هر سال تحصیلی را در یک مدرسه و شهر را تجربه می‌­کردم و این برای من ترسی داشت که امسال با چه کسی همکلاس می‌­شوم یا معلم‌­های  امسال چه کسانی هستند؟ اما بعد از مدت کوتاهی با همه دوست می‌­شدم، شاید سخت‌­ترین سال تحصیلم سال آماده شدن برای کنکور بود که پدرم از مناطق جنگ‌­زده گیلانغرب و کرمانشاه به تبریز منتقل شد و من که اصلاً با زبان ترکی آشنایی نداشتم خیلی آن سال سخت گذشت.

دشتبانی با اشاره به دوران تحصیل دانشگاه در مقاطع کاردانی و کارشناسی در شهرهای سمنان و دامغان، افزود: تحصیل دور از خانه و زندگی در خوابگاه دانشجویی با دخترانی که فرهنگ‌های متفاوت دارند، خیلی آسان نبود، اما آشنایی با مجتمع رعد موجب ورودم به آموزش‌­های کاربردی بود و همزمان با گذراندن این دوره­‌ها درخواست همکاری با مجتمع رعد را مطرح کردم که با دوره کارورزی تایپ آغاز شد این دوره پایه موفقیت‌های بعدی مرا رقم زد، هرچند که با تحصیلات و تجربیات من مرتبط نبود. از آنجا که برای ورود به اجتماع فقط مهارت در برنامه‌نویسی کافی نبود، اعتماد به نفس را در دوره‌­های هوش هیجانی یاد گرفتم و امروز توانسته‌­ام به عنوان یکی از مدیران برنامه­ شرکت نرم افزاری چارگون منشا اثر باشم.

مانی دهباشی کارشناس ارشد کسب و کار و ورزشکار رشته وزنه‌برداری و پاور لیفتینگ به عنوان سخنران پایانی این مراسم ضمن تشکر از کسانی که برای شنیدن داستان او به سالن آمده‌­اند، افزود: مدتی پس از تولد من، پزشکان متوجه شدند، یک غده چربی در شکم این نوزاد وجود دارد که با عمل جراحی می‌­توان این غده را خارج کرد و پدرم که پزشک داروساز است با این عمل موافقت کرد، بعد از عمل خانواده متوجه شد آن دکتر در اثر یک اشتباه پزشکی با تیغ جراحی رگ‌های عصبی پا را قطع کرده و من برای همیشه باید از ویلچر استفاده کنم. این مسأله به قدری برای خانواده غیر قابل قبول بود که تمام دوران دبستان را در مدرسه عادی درس خواندم و پدرم هر روز مرا بغل می­‌کرد و صبح­‌ها روی نیمکت مدرسه می‌­نشاند و ظهر­ها به خانه بر می‌­گرداند. همچنین تمام دوره دبستان را مادرم با من پایه به پایه دوباره درس خواند و امتحان داد.

وی در ادامه از برادر و دوستانش تشکر کرد که در این سال‌­ها بسیار به او کمک کردند و افزود: در دوران دبیرستان با چند نفر از دوستانم به یک باشگاه ورزشی رفتیم که برایم جو آن باشگاه بسیار جالب بود، آن وزنه­‌ها و دمبل‌­ها حس خوبی به من داد و از مربی آن باشگاه سوال کردم که می­‌توانم ثبت نام کنم با موافقت او زندگی ورزشی من آغاز شد و الان در دسته 49 کیلوگرم در کشور عنوان­‌دار هستم و یک مقام پنجمی جهانی را هم کسب کرده‌­ام.

دهباشی آشنایی با رعد را آغاز تجربه­‌های تازه قلمداد کرد و گفت: در مجتمع رعد با دوستان دیگر آشنا شدم و یک ترم در دانشگاه رعد IT تدریس کردم و هرگز فکر نکردم تنها ورزش باعث پیشرفت می­‌شود، در کنارش تحصیلات دانشگاهی را ادامه دادم و مدرک کارشناسی را در رشته کامپیوتر و مدرک کارشناسی ارشد را در رشته مدیریت کسب و کار الکترونیکی گرفتم و الان هم در یکی از بهترین شرکت‌­های ایران در حوزهمخابرات و فناوری اطلاعات (شرکت‌های­‌وب) با سمت مدیر فروش فعالیت می‌­کنم.

شایان ذکر است در این رویداد چهره مطرحی همچون دکتر محمد کمالی عضو هیأت علمی دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران، محمد اسماعیل شیخ قرایی مدیر انجمن معلولان پارس، شایان مصلح بازیکن اهل فرهنگ و ادب فوتبال کشور، برخی مسئولان فدراسیون وزنه برداری و بسیاری از ورزشکاران و علاقه‌ه­مندان به رویدادهای اجتماعی حضور داشتند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آموزشی نیکوکاری رعد

مجتمع آموزشی نیکو کاری رعد در سال 1363 با هدف ارائه آموزشی و حمایتی به معلولین جسمی - حرکتی به عنوان یک سازمان غیر دولتی تاسیس شد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

شهر و جامعه | روانشناسی و موفقیت