اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970829329056228

محاسبه و خرید حق بیمه بدنه، راحت‌تر از همیشه

کد: 13970829329056228

https://goo.gl/pJvSAE

، تهران , (اخبار رسمی): بیمه بدنه یکی از انواع بیمه‌های غیر اجباری است که بعد از بیمه شخص ثالث بیشترین استفاده را در بین صاحبان اتومبیل‌ها دارد.

محاسبه و خرید حق بیمه بدنه، راحت‌تر از همیشه
محاسبه و خرید حق بیمه بدنه، راحت‌تر از همیشه

بیمه شخص ثالث مطابق آیین‌نامه شماره 53 مصوب 9 اسفند 84، در حالت پایه، برخی خسارات را پوشش می‌دهد. همچنین می‌توان با خرید پوشش‌های اضافی برای بیمه بدنه، ریسک حوادث ناخواسته دیگری را که ممکن است پیش آید، پوشش داد. در ضمن طبق همین آیین‌نامه، بخشی از هر خسارت بر عهده بیمه گزار بوده و میزان آن در بیمه نامه مشخص می‌شود.

روش‌های خرید بیمه بدنه

در سال‌های قبل برای خرید بیمه بدنه اتومبیل تنها روش مراجعه حضوری به شعب بیمه‌گذار مورد نظر بوده است؛ اما در سال‌های اخیر با گسترش خدمات آنلاین، خرید بیمه بدنه اتومبیل نیز راحت‌تر شده است. در ادامه به انواع روش‌های خرید بیمه بدنه پرداخته می‌شود:

1- مراجعه حضوری: اولین راه برای خرید و پرداخت حق بیمه بدنه مراجعه به یکی از نمایندگی‌ها یا شعب بیمه‌ مورد نظر است که زیر نظر بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کنند. با مراجعه به این شعب و دریافت استعلام قیمت بیمه بدنه، تکمیل فرم درخواست بیمه بدنه و ارائه مدارک شخصی و وسیله نقلیه می‌توان بیمه بدنه را دریافت کنند. اما این راه سخت‌ترین راه برای دریافت بیمه بدنه می‌باشد، چرا که باید ساعت‌ها در صف انتظار و صف کارشناسی باشید تا بیمه نامه اتومبیل شما صادر شود.

2- خرید آنلاین بیمه بدنه: این روش یکی از بهترین و سریع‌ترین روش‌های خرید انواع بیمه نامه است. در این روش با مراجعه به یکی از سایت‌های بیمه‌ای مانند بیمه بازار می‌توان در کوتاه‌ترین زمان از تمام بیمه‌گذارها استعلام قیمت بیمه بدنه را دریافت کرد و آنها را با یکدیگر مقایسه کرد. سپس با ارسال آنلاین مدارک مورد نیاز و پرداخت اینترنتی مبلغ بیمه، تاریخی را برای مراجعه کارشناس برای بازدید وسیله نقلیه خود مشخص کرد و در محل خود بیمه بدنه را دریافت کرد.

مهمترین مزایای خرید بیمه بدنه به صورت آنلاین، جلوگیری از اتلاف وقت و انجام مقایسه قیمت‌ها در بین بیمه‌گذارهای مختلف است.

معیارهای محاسبه قیمت برای انتخاب بیمه بدنه

در ابتدای امر، برای تعیین مبلغ پرداخت حق بیمه بدنه دو عامل تعیین کننده وجود دارند:

  • ارزش وسیله نقلیه نرخ حق بیمه

ارزش وسیله نقلیه را خریدار بیمه اعلام می‌کند و نرخ حق بیمه بدنه نیز با استناد به آیین‌نامه تعرفه بیمه بدنه اتومبیل، تعیین می‌شود. این مبلغ، هزینه اصلی حق بیمه بدنه است.

نرخ حق بیمه به موارد دیگری نیز بستگی دارد که به مبلغ بالا اضافه خواهد شد، مانند: پوشش‌های اضافی در بیمه بدنه اتومبیل، ارزش اتومبیل در زمان‌های مختلف و...

همچنین در پرداخت حق بیمه بدنه تخفیفاتی نیز وجود دارد که از مبلغ اصلی حق بیمه می‌کاهد، مانند: تخفیفات ارگانی، تخفیف برای دارندگان بیمه عمر، تخفیف عدم خسارت و...

فرمول محاسبه خسارت پرداختی در بیمه بدنه

شرکت‌های بیمه با توجه به موارد موجود در بیمه نامه و حق بیمه بدنه خودرو، برای مبلغ خسارت پرداختی از فرمول زیر استفاده می‌کنند:

خسارت پرداختی = مبلغ خسارت واقع شده * سرمایه بیمه شده / سرمایه واقعی

راهنمای خرید حق بیمه بدنه

1- برای خرید بیمه بدنه، ابتدا درخواست خود را با تکمیل فرم پیشنهاد بیمه بدنه اتومبیل به یکی از نمایندگان بیمه بدنه تحویل می‌دهید.

2- شما به همراه اتومبیل خود، برای بازدید به پارکینگ فرستاده می‌شوید؛ پس از کارشناسی و بازدید اولیه، مدارک شما تأیید می‌شود و پس از انجام مراحل صدور و محاسبه حق بیمه بدنه، سند بیمه بدنه خودرو شما صادر می‌شود.

3- با پرداخت حق بیمه بدنه، گواهی دریافت بیمه بدنه به شما تحویل داده می‌شود.

محاسبه و خرید حق بیمه بدنه

برای محاسبه و خرید حق بیمه بدنه خودرو خود می‌توانید به دو شیوه عمل نمایید:

  • مراجعه به یکی از شعبات یا نمایندگی‌های بیمه مراجعه به سایت بیمه‌گذار مورد نظر مراجعه به سایت‌های واسط نمایندگی‎‌های بیمه

در صورتی که از مورد سوم و سایت‌های واسط بیمه‌ای استفاده نمایید، کارشناس برای بازدید خودرو به محل مورد نظر شما خواهد آمد و پس از تکمیل مدارک، بیمه نامه بدنه شما صادر می‌شود. یکی از مزیت‌های استفاده از مورد سوم، گرفتن استعلام و مشاهده هزینه خرید حق بیمه بدنه از تمام بیمه‌گذارها در چند ثانیه است.

خرید آنلاین بیمه بدنه چگونه است؟

در حال حاضر امکان خرید بیمه بدنه هم به صورت حضوری در دفاتر نمایندگی بیمه و هم به صورت غیرحضوری یا آنلاین در سایت‌های فروش بیمه اینترنتی فراهم است.

سایت بیمه بازار مرجع کاملی از شرکت‌های بیمه‎ای ایران را ارائه می‌دهد که با وارد کردن اطلاعات خودرو، می‌توان قیمت و شرایط شرکت‌های مختلف را در کنار هم مقایسه کرد. پس از انتخاب بهترین گزینه از میان شرکت‌های بیمه‌‌ای، با پرداخت آنلاین می‌توان بیمه را به سادگی از این سایت خریداری کرد و پس از تکمیل فرآیند بیمه شما صادر شده و در کمترین زمان ممکن و به صورت رایگان بیمه‌نامه به محل دلخواهی که تعیین شده است ارسال می‌شود.

در صورتی که برای انتخاب نیاز به مشاوره باشد، می‌توان با تماس گرفتن یا درخواست مشاوره، به طور کامل و رایگان از خدمات مشاوره‌ای این سایت استفاده کرد. خرید آنلاین انواع بیمه و خدماتی همچون مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی از دیگر خدمات سایت بیمه بازار است که تنها کافی است با چند کلیک و وارد کردن اطلاعات، در کمترین زمان ممکن و بدون نیاز به رفت و آمد به دفاتر بیمه‌ای شرکت‌های مختلف نیازهای بیمه‌ای خود را برطرف کند. سایت بیمه بازار تنها برای تهران نبوده و ارسال رایگان به شهرستان‌ها را نیز دارد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بیمه بازار

بیمه بازار؛ قدرت انتخاب بهترین بیمه

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]