اطلاعات تماس
  • 021750*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970919332669284

کاربرد فناوری‌های جدید در صنعت املاک

کد: 13970919332669284

https://goo.gl/ebDNcB

، تهران , (اخبار رسمی): اگر چه بسیاری صنعت را به معنی کارخانه و تولید محصول در نظر می‌گیرند، مسکن یکی از مهم‎ترین صنایع هر کشوری است که بازار بزرگ و پرسودی مثل خرید خانه و فروش آپارتمان را در بر می‌گیرد.

کاربرد فناوری‌های جدید در صنعت املاک
کاربرد فناوری‌های جدید در صنعت املاک

کیلید جدیدترین سامانه هوشمند املاک کشور است که آمده تا با تکیه بر هوش مصنوعی و علم داده‌ها، بازار مسکن ایران را از حالت سنتی خارج کندو به سمت استفاده از فناوری و پیوستن به ترند جهانی ProbTech سوق دهد

بر کسی پوشیده نیست که استفاده از فناوری‌های جدید در هر صنعتی، موجب رشد کسب و کارهای فعال در آن صنعت و افزایش عملکرد و درآمد آنها می‌شود. اگرچه بسیاری صنعت را به معنی کارخانه و تولید محصول در نظر می‌گیرند، مسکن یکی از مهم‎ترین صنایع هر کشوری است که بازار بزرگ و پرسودی مثل خرید خانه و فروش آپارتمان را در بر می‌گیرد.

در کشور ما صنعت مسکن و ساخت و ساز و خرید آپارتمان و فروش خانه همچنان به شکل سنتی اداره می‎شود. در حالی که بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان توانسته‌اند فناوری را در مسکن ادغام کنند و از مزیت‌های فناوری‌های جدید در پیشرفت این صنعت بهره ببرند، هنوز در بازار مسکن ایران ابزارهای لازم در اختیار فعالان این حوزه قرار نگرفته است.

فعالان و سرمایه‌گذاران بخش مسکن، همواره از تحلیلی متکی بر حس و تجربه خود برای پی بردن به وضعیت بازار و پیش‌بینی شرایط خرید و فروش خانه استفاده می‌کنند، که البته بدون خطا و اشکال نیست؛ اما در دنیای امروز، علم داده‌ها و قدرت اطلاعات است که چشم‌اندازی روشن از فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تحولات آتی را بر پایه علم و ریاضایات به افراد و شرکت‌ها ارائه می‌دهد.

کلید جدیدترین سامانه هوشمند املاک کشور است که آمده تا با تکیه بر هوش مصنوعی و علم داده‌ها، بازار مسکن ایران را از حالت سنتی خارج کند و به سمت استفاده از فناوری و پیوستن به ترند جهانی ProbTech سوق دهد.

استارتاپ کیلید با بهره گرفتن از دانش روز جهان و تحقیق و توسعه در حوزه Data science ابزاری به نام «سیستم ارزیابی هوشمند قیمت ملک» را تولید کرده است. در این سیستم کاربر تنها با وارد کرد کد پستی 10 رقمی خانه خود می‌تواند به تخمینی دقیق از قیمت فعلی ملک دست پیدا کند و آن را با وضعیت بازار و سایر املاک مشابه در آن محله بسنجد. این سیستم حتی تاریخچه معاملات انجام شده در سال‌های گذشته را به مالک خانه نشان می‌دهد تا دریابد ارزش ملک او طی زمان چه تغییری کرده است.

یکی دیگر از امکانات سامانه کیلید «فرصت‌های بازار مسکن» است که به افراد این امکان را می‌دهد تا دیدی همه‌جانبه نسبت به وضعیت ملک و خرید خانه و آپارتمان در مناطق مختلف تهران داشته باشند و شرایط موجود را با سال‌های قبل بسنجند. فرصت‌های بازار مسکن کیلید، ابزاری است که اطلاعات جامعی از روند تغییرات قیمت خرید خانه و آپارتمان را پیش روی شما می‌گذارد و رفتار بازار مسکن در 7 سال گذشته و اتفاقات بازار در یک ماه گذشته را بازگو می‌کند.

شرکت کیلید با روش‌­های آماری بسیار پیشرفته، موفق به ساخت نقشه حرارتی میانگین قیمت واحدهای مسکونی شهر تهران شده است. این نقشه حرارتی به کاربران امکان می‌دهد تا به راحتی تمامی فرصت‌های موجود برای خرید آپارتمان و فروش خانه در هر منطقه را از نظر قیمت با هم مقایسه کنند و تصمیم­گیری بهتری از نظر محدوده جغرافیایی و قیمت ملک داشته باشند. از دیگر مزایای این نقشه می­توان به صرفه‌جویی در وقت متقاضیان خرید خانه اشاره کرد که برای مطلع شدن از قیمت واحدهای محله‌های مختلف شهر تهران دیگر نیازی به جست‌وجوهای طولانی مدت و خسته‌کننده ندارند.

افرادی که به دنبال رهن، اجاره یا خرید آپارتمان در مناطق خاصی از شهر تهران هستند، می‌توانند با وارد کردن نام محله، منطقه یا ایستگاه‌های مترو تمامی فایل‌های آگهی شده را مشاهده و نتایج جستجو را بر اساس قیمت و زیربنا فیلتر کنند. علاوه بر این امکان ویژه‌ای در کیلید ایجاد شده است تا با ترسیم محدوده‌ای روی نقشه، فایل­های مسکونی موجود در محدوده انتخاب شده برای رهن، اجاره یا خرید خانه نمایش داده شود و مراکز خدمات، درمانی، تفریحی و ایستگاه‌‌های حمل و نقل عمومی نزدیک به آن نیز قابل مشاهده باشد.

تمامی امکانات Kilid.com از طریق اپلیکیشن موبایل کیلید برای متقاضیان ملک و مشاورین املاک در دسترس است تا در هر زمان و مکانی بتوانند به اطلاعات جامع موجود در سامانه کیلید دسترسی داشته باشند و از این اطلاعات و داده‌های ارزشمند در معاملات به سود خود استفاده کنند.

فناوری و دانشی که در سامانه کیلید به کار گرفته شده است تنها مختص فعالان بازار مسکن نیست، بلکه تمامی افرادی که تجارت و کسب و کار آنها به نوعی وابسته به مسکن باشد می‌توانند از سامانه کیلید برای شناها بهتر تحولات بازار مسکن، که تاثیر بسزایی بر اقتصاد ایران دارد، استفاده کنند و درصد خطا و ریسک سرمایه‌گذاری را کاهش دهند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کیلید

«کیلید» جدیدترین سامانه هوشمند املاک کشور است که ماموریت دارد بستری آنلاین برای برآورده ساختن کلیه نیازهای عرضه‌کنندگان و متقاضیان مسکن، به عنوان یک One-Stop Shop، را فراهم کند و همه ابزارهای لازم برای مشاوره تخصصی مسکن را در اختیار مشاورین بگذارد.

اطلاعات تماس
  • 021750*****
[نمایش اطلاعات]