کد: 13970927334249721

بازار نفت‌خام در شمال غرب اروپا در هفته‌ای که گذشت

کد: 13970927334249721

https://goo.gl/785HDp

، تهران ، (اخبار رسمی): در طول هفته گذشته، قیمت نفت‌خام برنت در بازار ICE لندن برای تحویل در ماه ژانویه به طور متوسط در سطح بشکه‌ای 70/59 دلار قرار گرفت. همچنین، قیمت نفت‌خام WTI در بازار نایمکس برای تحویل در ماه ژانویه در طول هفته گذشته به طور متوسط در سطح بشکه‌ای 52/51 دلار تسویه شد.

بازار نفت‌خام در شمال غرب اروپا در هفته‌ای که گذشت
بازار نفت‌خام در شمال غرب اروپا در هفته‌ای که گذشت

حق مرغوبیت نفت‌خام برنت نسبت به نفت‌خام WTI برای ماه ژانویه در طول هفته گذشته به طور متوسط به 18/8 دلار به ازاء هر بشکه رسید.

هفته گذشته با ضعف در بازار فیزیکال و کاغذی در ناحیه دریای شمال به پایان رسید. بنا بر گزارشات رسیده، صادرات آمریکا به منطقه دریای شمال در اروپا طی ماه دسامبر حدود ۶۰۰ هزار بشکه در روز ارزیابی شد که نسبت به ماه‌های پیش، رشد نشان می‌دهد. لازم به ذکر است که نفت‌خام های صادراتی آمریکا به اروپا باید با نفت‌خام‌های آذری و مخلوط صحاران رقابت کند.

شایان ذکر است که اخیراً به دنبال افزایش هزینه حمل، میزان صادرات از شمال غرب اروپا به منطقه شرق دور کاهش یافته است. بنابر گزارشات رسیده، هزینه حمل از بندر Hound point به شرق دور برای کشتی‌های ۲۷۰ هزار تنی 40/7 میلیون دلار به صورت Lump sum ارزیابی شد.

به علاوه، تعطیلی میدان Buzzard که نفت‌خام‌ آن ترش و سنگین بوده و تشکیل‌دهنده ۳۰ درصد از نفت‌خام مخلوط فورتیس است، موجب کاهش تمایل خریداران به تقاضا برای این نفت‌خام شده است. در طول هفته گذشته به دنبال تعطیلی میدان مذکور و صفر شدن نفت‌خام Buzzard در مخلوط فورتیس، میزان سولفور در نفت‌خام صادراتی فورتیس بین صفر تا 27/0 درصد و شاخص API حدود ۴۴ ارزیابی شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت مشاوره مالی روشنگران

مرکز مشاوره مالی روشنگران با بیش از 20 سال تجربه تخصصی، در انجام خدمات در حوزه های مالیاتی، حسابداری، حسابرسی،مشاوره مالی، بیمه و تأمین اجتماعی، طرح های عارضه یابی،طرح های توجیهی و مطالعات امکان سنجی بازار (PFS, FS ) مشغول به فعالیت می باشد. این شرکت با افتخار به موفقیت در انجام کلیه وظایف خود بخصوص موفقیت در کلیه پرونده های مالیاتی کارفرمایان، یکی از موفق ترین شرکت ها در این زمینه محسوب می گردد.

منتشر شده در سرویس:

نفت، نیرو و انرژی

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.