اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13971124347640434

گشایش بوتیک هتل حنا با حضور مونسان و حناچی

اتفاق نظر شهرداری و میراث فرهنگی برای بازگرداندن جریان زندگی به مرکز تهران

کد: 13971124347640434

https://goo.gl/bwVePp

، تهران , (اخبار رسمی): عصر روز ۲۳ بهمن‌ماه اولین بوتیک هتل تهران، در ساختمانی ۸۰ ساله در کوچه لولاگر در خیابان نوفل لوشاتو واقع در منطقه ۱۱ تهران، با حضور علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و پیروز حناچی شهردار تهران افتتاح شد.

اتفاق نظر شهرداری و میراث فرهنگی برای بازگرداندن جریان زندگی به مرکز تهران
اتفاق نظر شهرداری و میراث فرهنگی برای بازگرداندن جریان زندگی به مرکز تهران

علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در این مراسم با تاکید بر اتفاق نظر شهرداری تهران و سازمان میراث فرهنگی در پروژه بازآفرینی شهری تهران گفت: «نقاط مشترک زیادی بین سازمان میراث فرهنگی و شهرداری تهران در موضوع بازآفرینی شهری وجود دارد. این موضوع بهترین فرصت را برای انجام اقدامات مناسبی در بافت قدیمی تهران ایجاد کرده است. امید دارم که در آینده نه چندان دور اتفاقات بسیار خوبی در حوزه بازآفرینی شهری بی‌افتد و بازآفرینی شهری با الگوی مناسبی در شهر تهران اجرا شود.»

مونسان با اشاره به اینکه بوتیک هتل حنا الگوی بسیار مناسبی برای استفاده از صنایع دستی ایرانی در دکوراسیون داخلی است افزود: «بسیار خوشحالیم که این بنای قدیمی به جای تخریب، نوسازی و مقاوم سازی شده و با هنر ایرانی و صنایع دستی ایرانی تجهیز شده است. چنین پروژه‌هایی می‌توانند بهترین الگو برای پروژه بازآفرینی شهری باشند.»

پیروز حناچی شهردار تهران در این مراسم با اشاره به اینکه همه مردم شهر از پروژه‌های بازآفرینی شهری سود خواهند برد گفت:«اگر بخش خصوصی در بخش‌های موجود دارای ارزش تهران سرمایه‌گذاری کند، نظام مدیریت شهری تهران نیز از آن‌ها حمایت خواهد کرد. با این کار نظام مدیریت شهری کاری خواهد کرد که ارزش‌های فرهنگی هنری و تاریخی شهر که برگ‌های شناسنامه این شهر هستند حفظ شوند.»

حناچی با اشاره به قرار داشتن بوتیک هتل حنا در یکی از منحصر به فردترین کوچه‌های تهران افزود: «این بوتیک هتل با بقیه هتل‌هایی که در سطح شهر وجود دارد متفاوت است. در دنیا با ساختمان‌هایی مشابه این ساختمان که کار نسل اول معماران تهران است مثل جاذبه‌های شهری برخورد می‌کنند. چنین جاذبه‌هایی هم برای ایرانیان و هم برای مسافران خارجی جذابیت خواهند داشت. سیاست شهرداری تهران نیز حمایت از چنین پروژه‌هایی است.»

مهسا مجیدی، بنیان‌گذار بوتیک هتل حنا و مدیرعامل شرکت معماری باغ ایرانی نیز در این مراسم با ابراز خرسندی از اینکه این پروژه در این دوره زمانی تهران به بهره‌برداری می‌رسد گفت: «بسیار خوشحال‌کننده است که آقای حناچی شهردار تهران موضع مطالعه و علاقه‌شان بازآفرینی شهری بوده است. همچنین شهردار منطقه ۱۱ نیز با موضوع بازآفرینی شهری همسو هستند. از سوی دیگر با توجه به اینکه عموم ساختمان‌هایی که در این دو منطقه از تهران قرار دارند ثبت میراث فرهنگی هستند، رئیس سازمان میراث فرهنگی نیز با تبدیل و احیای این ساختمان‌ها همسوست. مجموعه این اتفاقات این امیدواری را ایجاد می‌کند که با افزایش گره‌های شهری مشابه در قلب تهران، مردم به این بافت بازگردند.»

وی با اشاره به ماهیت سازمان میراث فرهنگی گفت: «این سازمان از سه بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تشکیل شده است. پروژه بوتیک هتل حنا به هر سه این حوزه‌ها مرتبط است. ساختمان در یک بافت میراثی و در حصار ناصری قرار دارد. موضوع پروژه نیز گردشگری است و همچنین ما در این پروژه صنایع دستی ایرانی با طراحی امروزی را به نمایش گذاشته‌ایم.»

ساختمان شماره ۲ کوچه لولاگر، در سال ۱۳۱۷ ساخته شده و یکی از اولین نمونه‌های معماری برون‌گرا در تهران است. این ساختمان در سال ۱۳۹۵ توسط شرکت معماری باغ ایرانی خریداری شد. از ویژگی‌های اصلی مرمت این بنا این است که برای مرمت این ساختمان، در ابتدا تمام لایه‌های معماری آن از ۸۰ سال پیش تاکنون شناسایی شد. در فرایند مرمت این ساختمان، تلاش شده که تمامی این لایه‌ها به شکل اصلی‌شان حفظ شوند.

در مراسم گشایش بوتیک هتل حنا شهردار تهران و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، نصرالله آبادیان شهردار منطقه ۱۱، علی‌محمد سعادتی شهردار منطقه ۱۲ تهران، پویا محمودیان معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی و سایر میهمانان از بخش‌های مختلف این پروژه بازدید کردند و از نزدیک با فعالیت‌های مرمت بنا و همچنین صنایع دستی و آثار هنری به کار رفته در بخش‌های مختلف آن آشنا شدند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت ماناپیام

ماناپیام شرکت تخصصی مشاوره روابط‏ عمومی در ایران است که به روزترین خدمات را در زمینه روابط ‏عمومی و ارتباطات ارائه می‏دهد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه