اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139803113726810095

اسفنکتروتومی شقاق یا درمان شقاق با تزریق بوتاکس

کد: 139803113726810095

http://bit.ly/2QEIC3R

، تهران , (اخبار رسمی):  شقاق یا فیشر به ایجاد ترک در دیواره مقعد اطلاق می‌شود. این ترک در ابتدا سطحی بوده و تنها با مراقبت‌های خانگی قابل درمان است اما در صورت عدم درمان و بی توجهی ترک عمیق‌تر شده و ممکن است عضله مقعد را نیز درگیر کند.

اسفنکتروتومی شقاق یا درمان شقاق با تزریق بوتاکس
اسفنکتروتومی و بوتاکس شقاق

اسفنکتروتومی شقاق یکی از روش‌های تهاجمی و درمان شقاق با بوتاکس به عنوان یک روش ساده و کم تهاجمی بشمار می‌رود

شقاق یا فیشر مقعد از بیماری‌های شایع انتهای دستگاه گوارش یا همان مقعد است که می‌تواند در هر سنی روی دهد. در  ادامه دو راهکار برای درمان شقاق ارائه شده است.

اسفنکتروتومی شقاق

اسفنکتروتومی از روش‌های تهاجمی و جراحی درمان شقاق است که با کاهش فشار وارده به عضله و بهبود گردش خون به درمان این عارضه می پردازد، زیرا مهمترین علت بروز این بیماری همان فشار وارده در عضله اسفنکتر مقعدی است. در این روش بخشی از عضله اسفنکتر مقعدی جدا می‌شود. این روش درمانی به دو صورت باز و بسته انجام می‌شود.

  • درمان شقاق با اسفنکتروتومی بسته

در این روش پزشک با استفاده از تیغ برشی ایجاد کرده و از طریق آن، عضله مورد نظر را خارج می‌کند. بخشی کوچکی از این عضله بریده می‌شود. برش ایجاد شده به کوچکی همان فیشر مقعدی است. در نهایت محل جراحی توسط بخیه بسته می‌‍‌شود. این روش نیاز به مراقب و البته دقت پزشکی بالایی دارد زیرا احتمال آسیب به مخاط مقعد و ایجاد فیستول وجود دارد.

  • درمان شقاق با اسفنکتروتومی باز

در روش اسفنکتروتومی بسته مراحل کار مشابه اسفنکتروتومی باز است و قسمتی از عضله بریده می‌شود با این تفاوت که پس از عمل جراحی برش ایجاد شده باز رها شده و یا بسته به شرایط ترکیبی از روش باز و بسته اعمال می‌شود.

بوتاکس شقاق

بوتاکس یا همان سم بوتولینوم از روش‌های ساده و کم تهاجمی درمان شقاق است که البته میزان رضایت بالایی را به خود اختصاص می‌دهد. در این روش میزان مناسبی از این سم به عضله اسفنکتر تزریق می‌شود تا برای مدتی محدود عضله فلج شود. فلج شدن این عضله باعث می‌شود بیمار دردی را احساس نکند و به تدریج عضله و شکاف ایجاد شده ترمیم شود.

مزایای بوتاکس شقاق

  • این روش ساده و بدون صرف وقت انجام می‌شود.
  • پس از انجام این روش درد بیمار به سرعت کاهش پیدا می‌کند.
  • تزریق بوتاکس هزینه‌ای مناسب در مقایسه با سایر روش‌ها دارد.
  • بوتاکس روشی کم خطر و با میزان موفقیت بالا شناخته می‌شود.
  • با انجام این روش احتمال ابتلا به سایر عفونت‌ها و بیماری وجود ندارد.
  • بعد از تزریق بوتاکس می‌توان به محل کار و یا خانه بازگشت.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کلینیک مهنا

کلینیک مهنا مرکز تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاهی از جمله: فیستول مقعدی، کیست مویی، شقاق، بواسیر (هموروئید) و زگیل تناسلی با به روز ترین متد جراحی (لیزر درمانی)

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | سلامت و زیبایی