اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139803183740410095

آنچه باید درباره لیزر درمانی بیماری‌های نشیمنگاهی دانست

کد: 139803183740410095

http://bit.ly/2RmkEuy

، تهران , (اخبار رسمی): امروزه لیزر در درمان انواع بیماری‌ها کاربرد دارد، زیرا این روش مزیت‌های بسیاری در مقایسه با سایر روش‌ها داشته و بدون ایجاد درد و خونریزی بیماری را درمان می‌کند.

آنچه که باید درباره لیزر درمانی بیماریهای نشیمنگاهی بدانیم !
لیزر درمانی بیماریهای نشیمنگاه

لیزر درمانی معمولا به صورت سرپایی و تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود و عوارضی را به همراه ندارد

یکی از موارد کاربرد لیزر درمان بیماری‌های نشیمنگاه یا مقعد است، زیرا استفاده از لیزر به سبب ترمیم سریع بافت‌های مقعدی، بیماری را به سرعت درمان کرده و مانع از انتقال بیماری‌ها می‌شود.

لیزر درمانی چیست؟

لیزر درمانی یکی از روش‌های درمان شایع است که برای انواع بیماری‌ها از جمله بیماری‌های نشیمنگاهی کاربرد دارد. در این روش پزشک به جای استفاده از چاقو یا دیگر وسایل برنده، از قدرت نور که البته تقویت شده، برای برش زخم و یا ترمیم آن استفاده می‌کند. لیزر نور جهت داری است که در قدرت‌های مختلفی یافت می‌شود و این امر بسته به نوع دستگاه لیزر متفاوت است. استفاده از لیزر موجب کاهش التهاب و درد شده و اثرات ترمیمی نیز دارد زیرا می‌تواند به بافت‌های عمیق نفوذ کرده و آن را ترمیم کند. همچنین لیزر می‌تواند با تحریک نقاط طب سوزنی تاثیراتی شبیه به طب سوزنی را ایجاد کند.

لیزر بیماری‌های نشیمنگاهی چگونه انجام می‌شود؟

بیماری‌های نشیمنگاهی شامل بیماری‌هایی از جمله بواسیر، شقاق، فیستول و کیست مویی است. وجه مشترک همه این بیماری‌ها درد شدید و عفونت در صورت عدم درمان به موقع است. از همین روی توصیه می‌شود، هرچه سریع‌تر برای درمان این بیماری‌ها اقدام شود. انجام لیزر روشی موثر و قطعی برای درمان بیماری‌های نشیمنگاهی است و هیچ یک از مشکلات جراحی را ندارد.

لیزر درمانی معمولاً به صورت سرپایی و تحت بی حسی موضعی (تحت شرایط خاص بیهوشی) انجام می‌شود. لیزر بافت‌های آسیب دیده را بسته به نوع بیماری برش می‌زند و مانع از آسیب به نواحی اطراف بافت آسیب دیده می‌شود، در نهایت در صورت نیاز بافت‌ها بخیه می‌شوند. بسته به نوع بیماری قدرت لیزرهایی که برای درمان استفاده می‌شود نیز متفاوت است.

درمان بواسیر با لیزر : بواسیر به بزرگ شدن یا اتساع عروق در ناحیه مقعد گفته می‌شود، انجام لیزر در این بیماری شامل از بین بردن بافت‌های متورم شده و یا همان عروق واریسی است. درد و خونریزی پس از این عمل بسیار کمتر از جراحی است.

درمان شقاق با لیزر : شقاق به ایجاد ترک در دیواره مقعد اطلاق می‌شود، شقاق درد بسیار زیادی به همراه دارد اما با استفاده از لیزر، این بیماری در کمتر از یک ساعت به کل درمان می‌شود. لیزر می‌تواند با استفاده از اشعه قوی بافت‌های آسیب دیده حاصل از این بیماری را ترمیم کند.

درمان فیستول با لیزر : منظور از فیستول ایجاد مجرایی غیر طبیعی میان دو ارگان از بدن است که در مورد فیستول مقعدی دیواره روده به پوست اطراف مقعد متصل می‌شود. در درمان فیستول با لیزر پزشک بافت‌های آسیب دیده را درمان کرده و عروق و اعصاب آسیب دیده را ترمیم می‌کند.

درمان کیست مویی با لیزر : کیست مویی به ایجاد کیست حاوی مو بر روی پوست اطلاق می‌شود، برای درمان کیست مویی با لیزر نیاز است که بافت کیست با استفاده از اشعه برش خورده و جدا شوند.

مزایای لیزر درمانی نسبت به سایر روش‌ها

لیزر بافت‌های آسیب را درمان می‌کند و عروق عصبی را بهبود می‌بخشد در نتیجه بیمار دردی را احساس نخواهد کرد. لیزر عروق و رگ‌های خونی را ترمیم می‌کند و بیمار دچار خونریزی نمی‌شود.

لیزر روش قطعی و موثر درمان بیماری نشیمنگاهی است و امکان عود مجدد پس از انجام آن وجود ندارد. این روش مانع التهاب و عفونت می‌شود. همچنین لیزر نیازی به بستری شدن در بیمارستان یا طی دوران نقاهت ندارد.

این روش در مقایسه با سایر روش‌ها هزینه مناسب تری دارد. لیزر اسکار یا جای زخم را بر روی پوست به جای نمی‌گذارد. این روش به سرعت بیماری را درمان می‌کند. لیزر احتمال انتقال عفونت و ابتلا به سایر بیماری‌ها را به حداقل کاهش می‌دهد.

عوارض احتمالی لیزر درمانی بیماری‌های مقعد

لیزر درمانی عوارضی به همراه ندارد. در صورتی که جراحی می‌تواند عوارضی مانند بی اختیاری در دفع گاز و مدفوع را ایجاد کند. به علاوه انجام لیزر به طور کل بیماری را درمان کرده و از عود مجدد آن و نیاز به انجام روش‌های دیگر جلوگیری می‌کند. تحقیقات نشان داده پس از لیزر کمتر از یک درصد از بیماران مجدداً دچار بیماری نشیمنگاهی می‌شوند. حداکثر زمان خونریزی بعد از لیزر ده روز است. در نتیجه می‌توان گفت لیزر درمانی بیماری‌های نشیمنگاهی عوارضی به همراه ندارد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کلینیک مهنا

کلینیک مهنا مرکز تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاهی از جمله: فیستول مقعدی، کیست مویی، شقاق، بواسیر (هموروئید) و زگیل تناسلی با به روز ترین متد جراحی (لیزر درمانی)

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان