اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13980325376749721

ضوابط دستورالعمل صادره تبصره ماده ۱۰۰ سازمان امور مالیاتی؛ توافق با اصناف

کد: 13980325376749721

http://bit.ly/2Rgm6OU

، تهران , (اخبار رسمی): مودیان موضوع این فصل قانون مکلفند اظهارنامه مالیاتی مربوط به فعالیت‌های شغلی خود را در یک سال مالیاتی برای هر واحد شغلی یا برای هر محل جداگانه تنظیم و تا آخر خردادماه سال بعد به اداره امور مالیاتی محل شغل خود تسلیم و مالیات متعلق را به نرخ مذکور در ماده (131) این قانون پرداخت کنند.

ضوابط دستورالعمل صادره تبصره ماده ۱۰۰ سازمان امور مالیاتی؛ توافق با اصناف
ضوابط دستورالعمل صادره تبصره ماده ۱۰۰ سازمان امور مالیاتی؛ توافق با اصناف

آنچه مودیان لازم است در مورد دستورالعمل صادره تبصره ماده ۱۰۰ سازمان امور مالیاتی( توافق با اصناف) جهت عملکرد ۹۷ بدانند در ادامه اعلام شده است.

۱- با توجه به اینکه صرفا مودیان گروه سوم (دسته بندی مشاغل موضوع ماده ۲ آیین نامه ماده ۹۵) می‌توانند از شرایط و تسهیلات تبصره ماده ۱۰۰ ق م م استفاده کنند، بنابراین در صورتی که:

 1. مجموع فروش کالا یا کالا و خدمات (توامان) کسب و کار در سال قبل (۹۶) بیش از ده میلیارد ریال (یک میلیارد تومان) بوده باشد، نمی‌تواند از شرایط تبصره (توافق) استفاده کند.
 2. در صورتی که فردی به کارهای صرفا خدماتی از قبیل پزشکی، مهندسی، آرایشگری، نمایندگی بیمه و سایر مشاغل مشابه اشتغال داشته باشد و جمع درآمد وی در سال قبل (۹۶) بیش از ۵ میلیارد ریال (معادل پانصد میلیون تومان) بوده باشد، نم‌یتوان از شرایط تبصره استفاده کند.
 3. در صورتی که کسب وکار سال ۹۵ یا ۹۶ در گروه اول یا دوم بوده باشد، نمی‌تواند جهت سال ۹۷ از توافق یا همان شرایط تبصره ماده ۱۰۰ استفاده کند.
 4. در صورتی که کسب و کار دارنده کارت بازرگانی، صاحب واحد تولیدی دارای پروانه بهره برداری، صاحب هتل ۳ ستاره و بالاتر، صاحب بیمارستان، زایشگاه یا کلینیک، صاحب صرافی و در نهایت صاحب یک فروشگاه زنجیره‌ای باشد، نم‌یتواند از شرایط توافق ( تبصره ماده ۱۰۰ استفاده کند.
 5. در صورتی که فروش کالا یا خدمات در سال ۹۷ بیش از ۸،۲۸۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال ( ۸۲۸ میلیون تومان) بوده است، نمی‌توان از شرایط تبصره استفاده کرد.
 6. در صورتی که جهت سال ۹۷ اظهارنامه مالیاتی تسلیم شده باشد نمی‌توان از شرایط توافق (یا همان تبصره) استفاده کرد( چنانچه اشتباها اظهارنامه پر و ارسال شود، تا قبل از پایان خرداد ماه می‌توان فرم موضوع دستورالعمل را تکمیل و ارسال کرد. ارسال فرم بعد از پایان خرداد ماه کسب و کار را از شرایط تبصره خارج خواهد کرد.
 7. در صورتی که سال ۹۷ اولین سال فعالیت بوده است، نمی‌توان از شرایط توافق استفاده کرد.
 8. در صورتی که شرکا (واحد شغلی) در سال ۹۷ نسبت به سال قبل (۹۶)، تغییر کرده باشند، نمی‌توان از توافق استفاده کرد.
 9. در صورتی که کسب و کار جهت عملکرد ۹۷، متقاضی استفاده از هزینه‌های پزشکی (موضوع ماده ۱۳۷)، خسارت سیل و زلزله و آتش سوزی (موضوع ماده ۱۶۵) و کمک‌های بلاعوض به دولت یا نهادهای ذکر شده در قانون (موضوع ماده ۱۷۲) باشد، نمی‌تواند از شرایط تبصره (توافق) استفاده کند.
 10. در صورتی که شما جزو خریداران دریافت کننده سکه از بانک مرکزی در سال ۹۷ بودهاید، نمی‌توانید از شرایط تبصره استفاده کنید.

۲- در صورتی که از میزان فروش یا درآمد خدمات در سال ۹۷ مطمئن نبود ولی سایر شرایط دستورالعمل را دارا بود، بهتر است از شرایط دستورالعمل تبعیت کرد.

۳-با توجه به مقطوع بودن مالیات تعیین شده در اجرای تبصره، امکان اعتراض به مالیات تعیین شده و تعدیل آن در اجرای مقررات ماده ۲38ق م م وجود نخواهد داشت.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت مشاوره مالی روشنگران

شرکت مشاوره مالی روشنگران عضو انجمن مشاوران مدیریت ایران و انجمن حسابداری ایران اولین مرکز ارائه دهنده خدمات مالی، دارای گواهینامه کیفیت، امنیت، رضایت. و ارائه دهنده ی خدمات مشاوره مالی، خدمات مالیاتی، مالی و حسابداری، بیمه تامین اجتماعی، ممیزی رعایت قوانین، حسابداری مدیریت، حسابرسی داخلی- عملیاتی برای بنگاه های اقتصادی و اشخاص حقیقی در کشور ایران می باشد. از دیگر خدمات شرکت مشاوره مالی روشنگران اعزام کارشناس مجرب حسابداری به شرکت شما می باشد. نیروی درخواستی مورد نیاز خود را با تکمیل اطلاعات مورد نیاز به ما اعلام نمایید تا در سریعترین زمان کارشناس مربوطه اعزام گردد. در حال حاضر این شرکت بعنوان یکی از مراکز مهم کشور، با بیش از ۱۰۰ کارمند متخصص در دفتر مرکزی و دوشعبه واقع در تهران و استان قم و یک مرکز خدمات آموزشی حسابداری و مدیریت به حدود بیش از ۴۰۰ مشتری خدمات ارائه می نماید. این شرکت در طی سال های گذشته با هدف استقرار و اشاعه فرهنگ حسابدهی، حسابخواهی و با فراهم آوردن شرایط رشد و بالندگی در جهت بهبود زندگی خود و دیگران در راستای افزایش ثروت و سود صاحبان سهام و مشتریان گام برداشته و با انجام تحقیق و پژوهش های متعدد در زمینه های مرتبط با حرفه، سهم بزرگی در ارتقاء سطح کیفیت دانش و آموزش مشاوره حسابداری و مدیریت و انتقال تجارب دارد. آدرس: تهران - تهران، میدان هفتم تیر، ابتدای بزرگراه مدرس شمال، بعد از خیابان زهره، پلاک ۶۵، ساختمان روشنگران، طبقه اول، واحد ۳ تلفن: 02142735000 فکس: 02142735000 وب سایت: http://roshangaran.ir ایمیل: [email protected]

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بانک، بیمه و سرمایه