اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139804103813010095

چگونه می‌توان از ایجاد کیست مویی جلوگیری کرد؟

کد: 139804103813010095

http://bit.ly/2SjrRfk

، تهران , (اخبار رسمی): کیست مویی یکی از انواع شایع بیماری‌های مقعدی است که حاصل برگشت مو به داخل پوست و ایجاد کیسه‌ای حاوی مو بر روی سطح پوست است. این کیست همراه با درد فراوان و اغلب عفونت است و تنها راه درمان قطعی آن جراحی و یا انجام روش ساده‌تر و بهتر، لیزر کیست مویی است.

چگونه از ایجاد کیست مویی پیشگیری کنیم؟
پیشگیری از کیست مویی

راه‌ کارهایی برای پیشگیری از کیست مویی وجود دارد، بنابراین اهمیت این موضوع در رابطه با افرادی که قبلا دچار این عارضه شده‌اند، شدت می‌یابد. در ادامه راهکارهایی ارائه شده تا بتوان از بروز این بیماری و یا عود مجدد آن پیشگیری کرد.

اصلاح موهای زائد

یکی از عمده دلایل ایجاد کیست مویی عدم اصلاح موهای زائد به خصوص در مردان جوان با موهای پرپشت و ضخیم است. به همین ترتیب یکی از راهکارهای پیشگیری از این بیماری نیز اصلاح موهای زائد است که از برگشت این موها به داخل پوست جلوگیری می‌کند. بهترین راه حذف موهای زائد کمر استفاده از لیزر موهای زائد است.

فعالیت کافی

یکی از دیگر از علل کیست مویی نشستن به مدت طولانی است. از همین روی این بیماری به بیماری رانندگان نیز معروف است. زیرا نشستن موجب سایش پوست شده و این امر برگشت مو به داخل پوست را به دنبال دارد. پس برای پیشگیری از کیست مویی باید فعالیت خود را افزایش داد و به مدت طولانی ننشست. اگر شغل فردی به گونه‌ای است که مجبور است مدت زمانی طولانی بنشیند لازم است حداقل هر یک ساعت یکبار از جای خود بلند شده و کمی قدم بزند.

لباس‌های مناسب

لباس مناسب برای پیشگیری از این بیماری به خصوص در افرادی که سابقه ابتلا به کیست مویی را دارند بسیار اهمیت دارد. لباس مناسب برای پیشگیری از این عارضه باید گشاد بوده و از جنس الیاف طبیعی باشد. باید در نظر داشت که استفاده مداوم از لباس‌های خیلی تنگ به خصوص با الیاف غیر طبیعی، موجب سایش پوست با لباس‌ها شده و نتیجه‌ای ناخوشایند را به همراه دارد، همچنین استفاده از لباس‌هایی با الیاف غیر طبیعی به خصوص در تابستان‌ها که بدن به شدت عرق می‌کند زمینه بروز این بیماری را فراهم می‌کند.

رعایت بهداشت

رعایت بهداشت از اصول اولیه برای پیشگیری از بیماری‌ها به شمار می‌رود، به همین ترتیب برای پیشگیری از بیماری کیست مویی رعایت بهداشت و شستشوی روزانه ناحیه دنبالچه با صابون توصیه می‌شود. البته باید توجه داشت که لازم است بعد از شستشو ناحیه را با حوله نرم و پاکیزه خشک کرد.

کاهش وزن

آمارها نشان داده مبتلایان به بیماری چاقی به شدت در معرض ابتلا به انواع بیماری از جمله کیست مویی قرار دارند، زیرا چاقی موجب سایش پوست دنبالچه شده و این امر بدیهی است که کیست مویی ایجاد شود. پس به همه افراد به خصوص افرادی که تجربه چنین بیماری را داشته اند، کاهش وزن توصیه می‌شود.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پیشگیری از کیست مویی می‌توانند به سایت کلینیک مهنا به  آدرس jarahlaser.com مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کلینیک مهنا

کلینیک مهنا مرکز تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاهی از جمله: فیستول مقعدی، کیست مویی، شقاق، بواسیر (هموروئید) و زگیل تناسلی با به روز ترین متد جراحی (لیزر درمانی)

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | سلامت و زیبایی