اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139804243854710095

بهترین درمان‌های دارویی بواسیر یا هموروئید

کد: 139804243854710095

http://bit.ly/2SxAMty

، تهران , (اخبار رسمی): بیماری شایع بواسیر، عارضه‌ای دردناک است که ناشی از اتساع عروق یا همان گشاد شدن عروق در ناحیه مقعد در اثر اعمال فشار است. بواسیر علائمی از جمله درد، سوزش، خونریزی و… را به دنبال داشته و راهکارهای درمانی مختلفی برای بهبود آن پیشنهاد می‌شود.

بهترین درمان‌های دارویی بواسیر یا هموروئید
درمان‌ دارویی بواسیر یا هموروئید

اولین خط درمان بواسیر یا هموروئید استفاده از پماد است، که در برخی موارد می‌تواند به طور کامل افراد را از شر این بیماری خلاص کند. در ادامه مهمترین راهکارهای درمان دارویی بواسیر بررسی شده است.

پماد ام جی 

پماد ام جی کاربردهای بسیاری دارد، اما به عنوان داروی بواسیر نیز شناخته می‌شود. پماد ام جی با کمک عصاره گیاهی مورد تولید شده است. این پماد در رفع علائم ناشی از بواسیرهای درجه یک و دو مانند خونریزی، درد، خارش و سوزش مقعد کاربرد دارد.

گیاه مورد دارای خواص ضد قارچی است و در درمان التهاب موثر است، همچنین این گیاه در بهبود زخم بواسیر موثر بوده و نیز اثرات قابض دارد. برای استفاده از این پماد باید ۲ بار در روز و هر بار ۱ اپلیکاتور از آن را داخل مقعد استفاده کرد. قبل از مصرف پماد باید به خوبی ناحیه با آب ولرم شسته و ضدعفونی شود . مصرف این پماد عوارض چندانی را به همراه ندارد اما در صورتی که فرد بعد از مصرف آن دچار عوارض شود و یا علائم تشدید شوند، مصرف دارو را باید قطع و با پزشک مشورت کرد.

پماد ایپروئید

این دارو نوعی ضدهموروئید محسوب می‌شود که به شدت در از بین بردن علائم بیماری و درمان دارویی هموروئید موثر است. پماد ایپروئید در از بین بردن علائمی مانند درد، خارش، التهاب مقعد، تورم و … مفید است و علاوه بر مشکلات مربوط هموروئید در از بین بردن سایر التهابات راست روده نیز موثر است.

این پماد به جز در موارد ضایعات قارچی و ویروسی و ضایعات سلی مقعد همچنین حساسیت‌های شدید منع مصرف ندارد. در صورتی که بیش از مقدار تعیین شده از این دارو استفاده شود، ممکن است عوارضی سیستمیک بروز کنند. این دارو باید با مشورت پزشک و تنها برای ۷ روز مصرف شود. اگر بعد از ۷ روز بهبودی حاصل نشد، لازم است، مجدداً با پزشک مشورت شود.

پماد لیدوکائین 

پماد لیدوکائین نوعی بی حس کننده موضعی است که از طریق مسدود کردن سیگنال‌های عصبی در بدن عمل می‌کند. لیدوکائین موضعی برای کاهش درد و ناراحتی‌های حاصل از بیماری نقش دارد و می‌تواند تحریکات پوست ناشی از عواملی مانند آفتاب سوختگی، نیش حشرات، حساسیت حاصل از پیچک سمی و … را نیز بهبود بخشد. این دارو با بی حس کردن نواحی اطراف بواسیر درد آن را کاهش خواهد داد.

این داروی بواسیر قابلیت استفاده برای مدت طولانی را نداشته و در صورتی که بیش از مقدار تعیین شده از آن استفاده شود، ممکن است عوارض جانبی پدید آید. از بانداژ پوست بعد از مصرف این دارو باید پرهیز شود زیرا که این عمل جذب دارو را افزایش داده و ممکن است خطرناک باشد. در صورتی که فردی نسبت به داروهای بی حسی موضعی حساسیت دارد بهتر است از مصرف لیدوکائین پرهیز کند.

پماد نیتروگلیسیرین

پماد نیتروگلیسیرین از سایر گزینه‌های درمان دارویی بواسیر است، این پماد می‌تواند موجب گشاد شدن عروق در ناحیه مقعد شده و این امر با افزایش گردش خون در عروق می‌تواند به درمان این بیماری و کاهش درد کمک کند. در واقع نیتریک اکسید موجود در این پماد با مصرف آن بر روی پوست آزاد شده و با گشاد کردن عروق به درمان این عارضه می‌پردازد.  مصرف این داروی بواسیر می‌تواند سایر علائم این بیماری از جمله درد، سوزش، خارش را نیز بهبود بخشد. مصرف پماد نیتروگلیسیرین همزمان با داروهای سالیسیلات ممنوع است، زیرا عوارض خطرناکی را به همراه خواهد داشت.

داروی روهمورین

این داروی بواسیر از طریق خشک کردن عروق بواسیری می‌تواند به رفع بواسیر کمک کند. داروی روهمورین موثرترین داروی شناخته شده برای درمان دارویی بواسیر است و می‌تواند در رفع سایر مشکلات مقعدی از جمله شقاق‌ها (زخم مقعدی) احتمالی نیز موثر باشد. مصرف این دارو نه تنها در از بین بردن عروق بواسیری موثر است بلکه می‌تواند زائده‌های ایجاد شده حاصل از این بیماری را نیز بهبود بخشد. مصرف این دارو باید روزانه ۲ عدد با معده خالی قبل از ناهار و قبل از شام باشد. مصرف این دارو در دوران بارداری، شیردهی و در کودکان ممنوع است. مصرف روهمورین باید زیر نظر پزشک و تا کامل شدن فرآیند درمان ادامه داشته باشد.

پماد هیدروکورتیزون

این داروی بواسیر نوعی کورتیکواستروئید است، که می‌تواند به سرعت خارش، تورم، درد، سرخی و … را کاهش دهد. از همین روی یکی از مهمترین پمادهای مورد استفاده برای درمان دارویی بواسیر است. مصرف این دارو باید زیر نظر پزشک باشد. برای استفاده از این دارو ناحیه آسیب دیده باید شسته و خشک شود. در صورتی که فردی پس از مصرف هیدروکورتیزون دچار درد و یا سوزش شدیدشود باید مصرف آن را قطع کرده و با پزشک مشورت کند. در صورتی که فردی دچار هر نوع بیماری از جمله فشار خون، دیابت،تیروئید و … است باید قبل از مصرف با پزشک مشورت کند.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت کلینیک مهنا به ادرس jarahlaser.com مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کلینیک مهنا

کلینیک مهنا مرکز تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاهی از جمله: فیستول مقعدی، کیست مویی، شقاق، بواسیر (هموروئید) و زگیل تناسلی با به روز ترین متد جراحی (لیزر درمانی)

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان