اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13980520394679365

بازار جهانی کار، فارغ التحصیلان چه رشته‌هایی را نیاز دارد؟

کد: 13980520394679365

http://bit.ly/31vslT4

، تهران , (اخبار رسمی): کارشناسی ارشد هشت رشته دانشگاهی در ادامه بررسی شده است. قیمت گذراندن هر دوره کارشناسی در آنها پایین‌تر از سایر رشته‌ها است و در مقابل درآمد آنها نیز از سایر رشته‌های دانشگاهی بیشتر است.

بازار جهانی کار فارغ التحصیلان چه رشته هایی را نیاز دارد؟
بازار جهانی کار فارغ التحصیلان چه رشته هایی را نیاز دارد؟

نیاز بازار کار این روزها اولویت تعیین رشته‌های دانشگاهی محسوب می‌شوند اما سئوال مهم اینجاست که بازار جهانی کار به کدام رشته‌ها نیاز دارد؟

طبق روال همیشه آژانس کاریابی بین المللی کارپیرا خبرهای حوزه اشتغال را از منابع موثق در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. به نقل از ویمنز آرتیکل، برخی از رشته های دانشگاهی هستند که هزینه تحصیل در آنها بسیار پایین‌تر از سایر رشته‌های دانشگاهی است و این در حالی است که بازار کار این رشته‌ها بسیار مطلوب است و درآمد کار در این حوزه نیز بسیار زیاد است.

  • فناوری تجهیزات زیست پزشکی

برای تبدیل شدن به یک تکنسین متخصص در تجهیزات پزشکی لازم است که در این رشته دانشگاهی در دانشگاه تحصیل کرد. وظیفه فارغ التحصیل این رشته این است که بررسی کند آیا تجهیزات پزشکی از نظر بهداشتی، کارآیی و ایمنی درست کار خواهند کرد یا خیر. نکته مهم تحصیل در این رشته این است که در بازار کار جهانی افراد از ایمنی شغلی برخوردار هستند. 

در آمد پایه کار در این رشته سالانه ۴۰.۰۰۰ دلار است و این درآمد سالانه تا ۶۵.۰۰۰ دلار افزایش پیدا خواهد کرد.

  • طراحی مد

زندگی یک خیاط مد پر از هیجان و خلاقیت است و کسی که در این حوزه فعالیت می‌کند به یادگیری مهارت‌هایی از قبیل خیاطی، طراحی پارچه، الگوبرداری و بسیاری جنبه‌های لازم در طراحی مد می‌پردازند و این شغل هنگام همکاری با یک شرکت کارآفرینی بسیار پرسود است.

درآمد پایه این شغل ۳۶.۰۰۰ دلار است و این درآمد می تواند تا ۶۵.۰۰۰ دلار در سال افزایش پیدا کند.

  • شبکه و ارتباطات

تحصیل در این رشته افراد را برای کار در زمینه ارتباطات آماده می‌کند و به آنها تمام زیر و بم تلفن و شبکه‌های مخابراتی را آموزش خواهد داد تا بتوانند به طور موثر در این رشته فعالیت کنند. زمینه تحصیل در مقاطع بالاتر در اکثر دانشگاه های جهان برای این رشته وجود دارد.

درآمد پایه این شغل سالانه ۴۱.۶۰۰ دلار است و این درآمد تا سالانه ۶۶.۴۰۰ دلار افزایش پیدا خواهد کرد.

  • سونوگرافی

یکی از روش‌های تشخیص بیماری در پزشکی است. به این روش اکوگرافی، پژواک‌نگاری و صوت‌نگاری نیز گفته می‌شود. این روش بر مبنای امواج فراصوت و برای بررسی بافت‌های زیرجلدی مانند عضلات، مفاصل، تاندون‌ها و اندام‌های داخلی بدن و ضایعات آن‌ها پی ریزی شده‌است. سونوگرافی در حاملگی نیز کاربردهای وسیعی دارد. همچنین امروزه سونوگرافی کاربردهای درمانی نیز دارد.

درآمد پایه این شغل ۵۰.۲۰۰ دلار است و این درآمد تا ۶۶.۸۰۰ دلار افزایش پیدا خواهد کرد.

  • بهداشت و ایمنی

بهداشت و ایمنی شغلی برای اطمینان از رعایت صحیح قانون و ایمنی است و متخصصان این شغل بیشتر در محیط کارخانه‌ها کار می‌کنند و عوامل متعددی را بررسی می‌کنند؛ از هوا و آب گرفته تا مصرف مواد شیمیایی.

این شغل در بازار کار کنونی کشورهای توسعه یافته و صنعتی بسیار پر سود است و درآمد پایه این کار ۵۰.۳۰۰ است و این درآمد سالانه تا ۶۸.۲۰۰ دلار افزایش پیدا خواهد کرد.

  • بهداشت دندان

متخصصان بهداشت دندان درست در کنار دندان پزشکان کار می‌کنند. آنها برای انجام پاکسازی، ارزیابی سلامت لثه و آموزش مراقبت مناسب از دندان کار می‌کنند. آنها در واقع دست راست دندانپزشک هستند و در حال حاضر یکی از پر تقاضاترین شغل‌ها در بازار کار جهانی است.

درآمد پایه در این شغل سالانه ۶۱.۳۰۰ دلار است و این درآمد تا ۶۸.۷۰۰ افزایش پیدا خواهد کرد.

  • اقتصاد

رشته اقتصاد از میان رشته‌های نام برده شده بهترین بازار کار را دارد چرا که تحصیل کردگان در این رشته می‌توانند در زمینه‌های بانکی، مالی، حسابداری و یا مشاغل آماده فعالیت کنند و می‌تواند به یکی از پردرآمد ترین شغل‌ها تبدیل شود.

درآمد پایه این شغل ۳۶.۸۰۰ دلار است و این درآمد سالانه تا ۷۱.۱۰۰ دلار افزایش پیدا خواهد کرد.

  • مدیریت ساخت و ساز

مدرک مدیریت ساخت و ساز افراد را برای مدیریت ساخت و ساز املاک تجاری و مسکونی آماده می‌کند. افراد اصول اولیه تجارت و همچنین مهارتهای فنی را می‌آموزند و این حرفه بازار کار مطلوبی دارد.

درآمد پایه این شغل ۴۳.۹۰۰ دلار است و درآمد آنها سالانه تا ۷۱.۲۰۰ دلار افزایش پیدا می‌کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کاریابی بین المللی کارپیرا

کاریابی بین المللی کارپیرا در طول سالها به یکی از پیشگامان عرصه اشتغال و کاریابی بین المللی مبدل شده است. ما دانش وسیع خود از خواسته ها و نیازهای شغلی کارجویان ایرانی را با دانش، تخصص و مهارت خود در حوزه اشتغال بین المللی ترکیب می کنیم تا ارائه دهنده خدمات جامع و تخصصی برای کارفرمایان و کارجویان باشیم.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | کار و استخدام