اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139805303974212597

رژیمی به نام قلب سالم

رژیم قلب سالم چه نوع رژیمی است

کد: 139805303974212597

http://bit.ly/31Utl3f

، (اخبار رسمی): رژیم قلب سالم یک برنامه غذا خوردن است که با هدف پایین نگه‌ داشتن سطح کلسترول خون و پیشگیری از خطر بیماری‌های قلبی طراحی شده است. این هدف از طریق خوردن غذاهایی با سطح پایین چربی‌های اشباع، چربی کل، کلسترول، و سدیم حاصل می‌شود. برخی رژیم‌ها به افراد کمک می‌کند تا سطح کلسترول خون خود را کاهش دهند.

رژیم قلب سالم چه نوع رژیمی است
رژیم قلب سالم چیست ؟ و از کجا پیدا شد

رژیم قلب سالم نتیجه تحقیقات مداوم تغذیه‌ای توسط نهادهایی چون USDA و انجمن قلب امریکا (AHA) است. USDA برای اولین‌بار در سال 1894 توصیه‌های تغذیه‌یی برای امریکایی‌ها را ارایه کرد.

توصیه‌های سال 1894 حاصل کار دکتر اَت‌واتر بود که اولین مدیر دفتر تحقیقات USDA بود. او رژیمی برای امریکایی‌ها بر مبنای پروتئین، کربوهیدرات، چربی و مواد معدنی طراحی کرد.

در سال 1902 در بولتن کشاورزی، او در خصوص مصرف خیلی زیاد پروتئین‌ها و یا مواد سوختنی (کربوهیدرات و چربی) اعلان خطر کرد.

او می‌گوید مضرات پُرخوری ممکن است به یک‌باره احساس نشود ولی دیر یا زود در اشکال مقدار خیلی زیاد بافت چربی، ناتوانی عمومی و بیماری‌های قابل مشاهده خود را نشان خواهد داد.

در سال 1941 زمانی‌که سازمان کشاورزی امریکا برای اولین‌بار دریافت‌های سفارش‌شده رژیمی (RDA) را ارایه کرد اطلاعات بیش‌تری در خصوص تغذیه در دسترس قرار گرفته بود.

این توصیه‌ها حیطه‌هایی چون دریافت کالری و 9 ماه مغذی ضروری: پروتئین، آهن، کلسیم، ویتامین‌های A و D، تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین و ویتامین C را پوشش می‌داد.

این سازمان هم‌چنین توصیه‌های غذایی ملی را در طی دهه 1940 منتشر کرد. این توصیه‌ها رژیم پایه‌یی به همراه توصیه‌هایی برای غذاهایی که حاوی عمده مواد مغذی بودند ارایه می‌کرد.

این راهنما در سال 1956 با ارایه حداقل واحدها برای گروه‌های غذایی که سازمان کشاورزی آن‌ها را چهار گروه بزرگ می‌نامید، تغییر کرد. این چهار گروه عبارت بودند از شیر، گوشت، میوه‌ها و سبزی‌ها و محصولات غله‌ای.

این راهنمایی‌ها تا سال‌های دهه 1970، زمانی‌که مطالعات نشان دادند بین دریافت زیاد چربی‌های اشباع، کلسترول و سدیم و خطر بیماری‌های مزمنی چون بیماری‌های قلبی و سکته ارتباط وجود دارد مورد کاربرد قرار داشتند.

در سال 1979 راهنمایی‌های سازمان کشاورزی آمریکا شامل چهار گروه بزرگ و یک گروه پنجمی شامل چربی‌ها، شیرینی‌ها و نوشیدنی‌ها الکلی بود.

در سال بعد، سازمان کشاورزی و وزارت بهداشت امریکا (HHS) اولین نسخه تغذیه و سلامت: «راهنمایی‌های رژیمی برای امریکایی‌ها» را منتشر کردند. این راهنمایی‌ها که برای آمریکایی‌های سالم 2 سال به بالا بود شامل توصیه برای مصرف متنوع غذاها، خودداری از مصرف زیاد چربی‌ها، چربی‌های اشباع، کلسترول و سدیم بود.

این توصیه‌ها برای کودکان دو سال به بالا ارایه می‌شد چون کودکان کم سن نیاز به دریافت کالری و چربی بیش‌تر جهت کمک به رشد و تکامل دارند.

سازمان کشاورزی و وزارت بهداشت آمریکا این توصیه‌ها را هر پنج سال یک‌بار به‌روز می‌کنند. ویرایش 1990 رژیمی کم‌چرب با چربی‌های اشباع و کلسترول اندک را توصیه کرد.

نمک و شکر باید در مقادیر متعادل مصرف می‌شدند. در توصیه‌های رژیمی برای آمریکایی‌های 2005 توصیه‌های اختصاصی‌تری ارایه شد.

توصیه‌ها برای سلامت آمریکایی‌ها از طریق دو منبع که عضو انجمن ملی سلامت (NIH) هستند ارایه می‌شوند. انجمن ملی خون، ریه و قلب که در درون NIH قرار دارد، توسط مجلس در سال 1948 تأسیس شد.

در قرن 21 این انجمن روی بیماری‌های قلبی از جمله ایجاد رژیم قلب سالم برای پایین نگه‌داشتن سطح کلسترول خون و رژیم تغییرات درمان‌کننده الگوی زندگی جهت کمک به افراد متمرکز شده است.

علاوه بر این انجمن قلب آمریکا (AHA) مدت‌ها است که درگیر آموزش جامعه در خصوص ارتباط بین رژیم غذایی و سلامت قلب است. این انجمن در سال 1924 از رشد انجمن‌های محلی درگیر پیشگیری و درمان بیماری‌های قلبی نیویورک پدید آمد.

آموزش‌های عمومی سازمان‌های ملی شامل صدور راهنمایی‌های تغذیه‌یی نیز است که به‌صورت دوره‌یی مورد بازبینی قرار می‌گیرند. عنوان «توصیه‌های سبک زندگی و رژیم غذایی سال 2006» منعکس‌کننده اهمیت رژیم غذایی و فعالیت بدنی در سلامت است، ترکیبی که مورد تأیید جوامع پزشکی و سلامتی عمومی نیز قرار دارد.

علاقه‌مندان می‌توانند در وب سایت بهزیستن برای اطلاع از انواع رژِیم‌ها به قسمت وبلاگ مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سلامت و زیبایی