اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139903194245912833

نحوه تشخیص تن رنگ پوست

انتخاب رنگ لنز چشم بر اساس تن رنگ پوست

کد: 139903194245912833

https://bit.ly/3cIAVDf

، تهران , (اخبار رسمی): پوست هر شخصی بر اساس تن رنگی به یکی از سه گروه سرد، گرم و خنثی تقسیم می شود و می تواند با تشخیص تناژ پوستی خئد انتخاب بهتری برای رنگ لباس، مو، میکاپ، لنز چشم و... داشته باشد. در این مقاله سعی کرده ایم با آموزش تشخیص تن پوست بگوییم کدام گروه رنگی لنزهای چشمی برای شما مناسب تر است.

انتخاب رنگ لنز چشم بر اساس تن رنگ پوست
انتخاب لنز چشم رنگی بر اساس رنگ پوست

انتخاب رنگ لنز چشم یکی از اصلی ترین دغدغه های خریداران لنز در هنگام خرید لنز چشم است و شاید برای شما هم پیش آمده که لنزی را تهیه کرده اید و در چشمتان گذاشته اید ولی به جای اینکه زیباتر بشید بر عکس چهره تان خسته تر و مریض به نظر آمده یا اینکه هر کس شما را دیده گفته که بدون لنز خیلی زیباتر هستید…

وقتی این مشکل پیش می آید بدین معنی نیست که لنز به شما نمی آید ویا برای شما مناسب نیست

دلیل آن فقط این است که رنگ درستی را که مناسب با چهره ی شما باشد را انتخاب نکرده اید

در حقیقت شما رنگ لنزتان را فقط احساسی انتخاب کرده اید و از روی عکس مدل ها تصمیم به خرید آن رنگ لنز گرفته اید

ما دراین مقاله قصد داریم به یکی از مهمترین مولفه های انتخاب درست رنگ لنز چشم یعنی انتخاب لنز بر اساس رنگ تن پوستی هر شخص صحبت کنیم با ما همراه باشید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

لنز رنگی زیبایی چیست؟

پیش از آنکه در خصوص بهترین رنگ لنز چشم مناسب با چهره ی افراد صحبت کنیم لازم است بدانیم اصلن لنز رنگی چیست؟ لنز طبی رنگی چیست؟ و باید در حقیقت بدانیم چه گروه رنگی برای چهره ما مناسب تر است و ما را ز یباتر می کند و بعد به سراغ انتخاب رنگ لنز برویم.

توجه داشته باشید لنز چشم رنگی هم می تواند تنها جنبه آرایشی داشته باشد و هم می تواند کاربرد درمانی و زیبایی داشته باشد.

لنزهای رنگی بدون نمره تنها جنبه آرایشی و زیبایی دارند به لنزهای رنگی زیبایی هم آن ها را می شناسند.

این نوع لنزها در بین خانم ها بسیار پر کاربرد است و می توان از آن ها به صورت روزانه یا در مراسم های خاص بهره مند شد و در زمان خرید باید به انتخاب درست رنگ لنز چشم توجه کرد.

اما لنزهای طبی رنگی ضمن آنکه بر جنبه زیبایی که دارد باعث درمان اختلالات چشمی مانند نزدیک بینی، دوربینیو آستیگماتیسم می شود و حتمن پزشک باید آن را تجویز کند.

بهترین لنز های چشمی رنگی و طبی رنگی کدام است و چه خصوصیاتی دارد؟

از آنجایی که زیبایی به خصوص در بین خانم ها بسیار پر اهمیت است و چشم هم یکی از مهم ترین و زیباترین عضو صورت به شمار می آید درنتیجه استفاده از لنز چشم رنگی و طبی رنگی و انتخاب درست رنگ لنز هم نیاز به دقت زیادی دارد.

انتخاب نوع لنز و توجه به پارامترهای انتخاب بهترین لنز چشم رنگی و بهترین لنز طبی رنگی نیز یک موضوع حساس و مهم است که بایستی به آن توجه شود.

لنزهای چشمی رنگی زیبایی بدون نمره چه کاربردی دارد؟

لنزهای رنگی زیبایی بدون نمره دارای طیف ها و تناژ های رنگی بسیار گسترده ای است و فقط برای تغییر چهره و زیباتر شدن و یا ظاهر شدن با چهره ای خاص و متفاوت در مراسم هات خاص و مهمانی ها کاربرد دارد و حکم یک وسلیه آرایشی را دارد.

از آنجایی که این لنزها دارای طیف رنگی بسیار متنوعی هستند می توان با توجه به رنگ پوست، رنگ مو و نوع آرایش آن ها را انتخاب کرد.

به طور مثال هالووین یک جشن قدیمی در بین مردمان اروپایی است که همه افراد حاضر در جشن سعی می کنند ظاهری متفاوت وترسناک را از خود به نمایش بگذارند

یکی از ابزارهایی که می تواند چهره افراد بسیار متفاوت به نظر برسند لنز چشم رنگی است.

البته برای مراسم هالووین لنزهایی وارد بازار شده است که به لنزهای هالووین معروفند و شکل و طراحی آن ها با لنزهای معمولی کاملن متفاوت است

از دیگر کاربردهای لنزهای فانتزی یا رنگی ساده که می تواند استفاده روزانه نداشته باشد می توان به استفاده آن ها در تئاترها یا نمایش ها اشاره کرد

لنزهای طبی رنگی برای چه افرادی مناسب است؟

همانطور که گفته شد این نوع لنزها هم جنبه زیبایی دارند و هم جنبه درمانی.

در حقیقت جایگزینی برای عینک های طبی، مخصوص افرادی است که از چشم های ضعیف و نمره داری برخوردارند و دوست دارند به طور کل یا در بعضی مواقع لنز چشم را جایگزین عینک نمایند.

این نوع لنزها هم مثل لنزهای رنگی بدون نمره دارای تناژ رنگ لنز و طیف گسترده رنگی هستند که در صورت صلاحدید پزشک، بیمار می تواند از آن ها استفاده کند. همچنین باید به انتخاب درست رنگ لنز چشم نیز توجه داشت.

شایان ذکر است لنزهای طبی رنگی در ایران فقط برای نمره چشم های منفی است و فقط برخی از برندهای لنز چشمی پاور مثبت دارند که متاسفانه بسیاری از نمرات آن ها دارای کسری و ناقص است.

چگونه می توانیم بهترین رنگ لنز چشمی را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب درست تناژ و رنگ لنز چشم باید به چندین نکته توجه داشته باشید که عبارتند از:

  • توجه به تن پوست (سرد، گرم، خنثی)
  • توجه به رنگ مو
  • نوع آرایش و میکاپ
  • میزان طبیعی بودن و فانتزی بودن
  • توجه به اندازه چشم(دیامتر و بیس کرو)

چه رنگ لنزی به چه رنگ پوستی می آید؟

همانطور که گفتیم یکی از مولفه های مهم در انتخاب درست رنگ لنز چشم توجه به تن پوست است. به طور کلی رنگ تن پوست همه ی افراد به ۳ دسته تقسیم می شود.

تن پوستی گرم ۲. تن پوستی سرد ۳. تن پوستی خنثی

اول از همه در خصوص تن پوست خنثی باید بگویم که این گونه افرا بسیار خوش شانس هستند چون معمولا همه رنگ ها با پوست اینگونه افراد هم خوانی دارد و می توانند هر نوع رنگ لنز یا آرایش و رنگ مویی را انتخاب کنند

اما در خصوص افرادی که تن پوست آن ها سرد است باید بگویم تمامی رنگ لنزهای سرد مثل: لنز آبی، لنز آبی یخی، لنز سبز، لنز آبی اقیانوسی، لنز آبی آسمانی، لنز بنفش، لنز طوسی آبی، لنز طوسی سبز و به طورکل تمام رنگ هایی که جزو رنگ های سرد هستند برای آن ها مناسب است و باعث زیباتر شدن آن ها می شود.

افرادی هم که تن پوست گرم دارند می توانند از لنزهای رنگی با تن گرم مثل: لنز قهوه ای، لنز عسلی، لنز عسلی خاکی، لنز طلایی، لنز عسلی فندقی، لنز قهوه ای عسلی و به طورکل تمام رنگ هایی که جزو رنگ های گرم هستند برای آن ها مناسب است و باعث زیباتر شدن آن ها می شود.

روش های تشخیص تناژ رنگ پوستی هر شخص

اگر بخواهیم به طور مختصر در خصوص انتخاب رنگ لنز با توجه به رنگ پوست و مو توضیحی بدهم باید بگویم رنگ پوست دارای ۳ نوع تن رنگی می باشد: ۱. تن رنگی سرد ۲. تن رنگی گرم ۳. تن رنگی خنثی

اولین راه برای تشخیص تناژ پوست (رنگ رگ های دست)

برای تشخیص تن پوست و انتخاب درست رنگ لنز چشم می توانید از طریق رنگ رگ های مچ دستتان به نوع آن پی ببرید.

به رگ های مچ دستان خود نگاه کنید اگر رنگ رگ هایتان سبز و زیتونی است یعنی تن پوستی گرمی دارید

اگر رنگ رگ هایتان آبی و بنفش است یعنی تن پوستی گرمی دارید

اگر رنگ رگ هایتان رنگ هایی بین این دو دسته است یعنی پوست خنثایی دارید

دومین راه برای تشخیص تناژ پوست (استفاده از بدلیجات طلایی و نقره ای)

در صورتی که از زیورآلات و بدلیجات استفاده می کنید دقت کنید کدام تناژ رنگی بیشتر به شما می آید. اگر رنگ های گرم و طلایی بیشتر به شما می آید یعنی تن پوست شما هم گرم است

اگر رنگ های سیلورو نقره ای برای شما مناسب تر است یعنی تن رنگ پوست شما سرد است

اگر هر دو گروه رنگی به شما می آید یعنی تن پوست شما خنثی است

سومین راه برای تشخیص تناژ پوست (توجه به رنگ پوست بدون میکاپ)

به رنگ پوستتان زمانی که هیچ آرایشی ندارید توجه کنید. اگر رنگ پوست شما مایل به زرد، هلویی و یا طلایی است یعنی تناژ پوستی شما گرم است

اگر رنگ پوست شما بدونست آرایش رو به رنگ های صورتی، بنفش و آبی می رود یعنی تن پوست شما سرد است

اگر هم رنگ هایی بین این دو گروه است یعنی به طور مثال رنگی بین زرد و صورتی است یعنی تن پوست شما خنثی است

چهارمین راه برای تشخیص تناژ پوست (میزان برنزه شدن پوست)

یکی دیگر از راه های تشخیص تن پوست، میزان آفتاب سوختگی و رنگ پذیری پوست در آفتاب است

اگر در زمان آفتاب گرفتن بدون آنکه پوست شما بسوزد به رنگ برنزه و یا قهوه ای در می آید یعنی پوست شما گرم است

ولی اگر در زمان آفتاب گرفتن یا در معرض آفتاب قرار گرفتن دچار آفتاب سوحتگی می شوید و پوست شما قرمز می شود و خیلی دیر رنگ می گیرد یعنی پوست شما تن سرد دارد

ولی در مواقعی که کمی دچار آفتاب سوختگی و قرمزی می شوید اما رنگ پذیری خوبی هم دارید یعنی جزو افرادی هستید که تن پوست خنثایی دارند

چگونه بر اساس تن رنگ پوست بهترین رنگ لنز چشمی را انتخاب کنیم؟

برای خرید و انتخاب درست رنگ لنز چشم می توانید به فروشگاه سایت ایران لنز مراجعه کنید و بر اساس توضیحاتی که در این مقاله اشاره کردیم بهترین و مناسب ترین رنگ لنز را انتخاب کنید و در صورتی که در انتخاب بهترین رنگ که مناسب چشم های شما باشد دچار تردید هستید می توانید با مشاورین ما از طریق واتس اپ، تلگرام،دایرکت و شماره های تماس در ارتباط باشید و به صورت رایگان از آن ها در خصوص خرید لنز مشاوره بگیرید.

اپتومتریست: سحرقاسمی

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ایران لنز

ایران لنز از سال 1390 تاکنون به مدیریت سحر قاسمی اپتومتریست شماره نظام پزشکی 2104 ب و سالار حمیدی شماره نظام پزشکی 2129 ب در اینستاگرام و تلگرام مشغول به فعالیت بوده و هست. این شرکت مفتخر است تمامی لنز های رنگی، طبی رنگی و طبی را در انواع بهترین برند لنز طبی رنگی و همچنین بهترین مارک لنز رنگی و طبی بدون رنگ با قیمتی مناسب توزیع کرده و به دست مشتریان عزیز و همکاران گرامی این حوزه برساند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان