انواع حملات سایبری زیر سایه ویروس کرونا

کد: 13990408439629207

https://bit.ly/3ibH4f4

، تهران , (اخبار رسمی): مجرمان سایبری ار مزیت ارتباطات گسترده جهانی در زمینه کرونا ویروس بهره می‌برند تا اقدامات خود را پنهان کنند. بدافزارها، جاسوس افزار‌ها و تروجان‌هایی در وبسایت‌ها و آمار‌های تعاملی در زمینه کرونا ویروس تعبیه شده‌اند.ایمیل‌های اسپم نیز کاربران را فریب می‌دهند تا بر روی این لینک‌ها کلیک کنند.

انواع حملات سایبری زیر سایه ویروس کرونا
هوشیاری در امنیت شخصی خود و هم امنیت محل کار

زمان آن رسیده بر امنیت سایبری متمرکز شویم، هم امنیت شخصی خود و هم امنیت محل کار

تهدیدات سایبری دائماً در حال تغییر و تحول هستند تا از مزایای رفتارها و گرایش‌های آنلاین، بهره‌مند شوند. شیوع ویروس کرونا نیز از این قاعده مستثنی نیست. زمانیکه احتمالاً به‌دلیل تغییر رویکرد و تمرکز بیشتر بر بحران سلامت، فرایند دفاع سایبری با کم توجهی روبرو شده است، فرصتی مناسب را برای مجرمان سایبری جهت حمله به شبکه‌‌ها و سیستم‌های رایانه ای افراد، کسب و کارها و حتی سازمان‌های جهانی فراهم کرده است.

انواع حملات سایبری (دامنه‌های مخرب)

تعداد قابل توجهی دامنه ثبت شده در اینترنت وجود دارد که شامل واژگان «کرونا ویروس»، «کرونا_ویروس»، «کوید۱۹» و «کوید_۱۹» هستند. با وجود اینکه بسیاری از سایت‌ها قانونی هستند، مجرمان سایبری روزانه هزاران سایت جدید ایجاد می‌کنند تا بتوانند اقداماتی ماند کمپین‌های اسپم، فیشینگ، انتشار بدافزار یا ایجاد خطر برای سرورهای کنترل و فرماندهی را انجام دهند.

بدافزارها

مجرمان سایبری ار مزیت ارتباطات گسترده جهانی در زمینه کرونا ویروس بهره می‌برند تا اقدامات خود را پنهان کنند. بدافزارها، جاسوس افزار‌ها و تروجان‌هایی در وبسایت‌ها و آمار‌های تعاملی در زمینه کرونا ویروس تعبیه شده‌اند. ایمیل‌های اسپم نیز کاربران را فریب می‌دهند تا بر روی لینک‌هایی که منجر به دانلود بدافزار بر روی رایانه یا تلفن همراه می‌شود، کلیک کنند.

باج افزار‌ها

بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و موسسات عمومی، هدف حملات باج افزاری مجرمان سایبری هستند. از آنجایی که این نهاد‌ها در بحران شدید سلامت غرق شده‌اند و نباید دسترسی خود به سیستم‌هایشان را از دست بدهند، مجرمان اطمینان دارند که آن‌ها باج مورد نظر را خواهند پرداخت.باج افزارها می‌توانند از طریق ایمیل‌هایی که حاوی لینک‌ها یا پیوست‌های مخرب، اطلاعات دستکاری شده کارمندان یا ایجاد آسیب‌پذیری در سیستم هستند، به سیستم این نهادها وارد شوند.

توصیه ها و پیشگیری ها

با توجه به تعداد فزاینده کشورهایی که شهروندانشان را تشویق به ماندن در منزل، دورکاری و آموزش از راه دور می‌کنند، زمان آن فرا رسیده است که بر امنیت سایبری متمرکز شویم، هم امنیت شخصی خود و هم امنیت محل کار.

 حفظ امنیت اطلاعات

از تمامی فایل‌های مهم خود، نسخه پشتیبان تهیه و آن را در یک فضای غیر وابسته به سیستم خود مانند یک کلود یا یک درایو خارجی، نگهداری کنید.

همیشه پیش از ورود اطلاعات حساس یا مشخصات، اطمینان حاصل کنید که در سایت قانونی شرکت محل کارتان هستید.

بررسی نرم افزارها و سیستم‌ها

اطمینان حاصل کنید که آخرین نسخه آنتی ویروس را بر روی رایانه و تلفن همراه خود نصب کرده‌اید.

ورودی‌های (Gateway) ایمیل خود را امن نگهدارید تا مانع از تهدیدات اسپم‌ها شوید.

شبکه اینترنت خانگی خود را امن کنید.

آسیب پذیری‌های بخش مدیریت سیستم خود را که هکر‌ها امکان سوء‌استفاده از آن را دارند، مرتفع کنید.

اجزای تاریخ گذشته‌ای که می‌تواند به‌عنوان نقاط ورودی مورد استفاده قرار بگیرد را غیرفعال کنید.

برنامه‌های کاربردی موبایل یا هرگونه نرم افزار را تنها از فروشگاه‌های آنلاین قابل اطمینان دانلود کنید.

اسکن‌های سلامتی متداول و معمول را بر روی رایانه یا تلفن همراه خود اجرا کنید.

هوشیار باشید

با خانواده و به‌ویژه کودکان درباره ایمن بودن آنلاین صحبت کنید.

تنظیمات شخصی خویش در حساب‌های کاربری رسانه‌های اجتماعی را به صورت منظم کنترل و به‌روز رسانی کنید.

رمزهای خود را به‌روز رسانی کنید و از بابت قوی بودن آن مطمئن شوید. ( رمز‌ها باید ترکیبی از حروف بزرگ و کوچک، اعداد، کاراکترهای ویژه باشند تا قوی محسوب شوند. )

در ایمیل‌هایی که انتظار دریافت آن‌ها را نداشته‌اید یا از سوی یک فرستنده ناشناس ارسال شده است، بر روی لینک‌ها کلیک نکنید و پیوست‌های آن را باز نفرمایید.

سامانه شناد درخواست اخذ مجوز و خدمات به صورت کاملا دیجیتالی

با توجه به نیاز روزافزون کاربران جهت دریافت خدمات به صورت الکترونیکی و نیز رشد چشمگیر دسترسی به اینترنت و ارائه خدمات نوین دیجیتالی، برای کلیه تقاضای خدمات و اخذ مجوزهای مربوط به کسب و کارهای اینترنتی با هدف تمرکززدایی در کنار شفافیت و سهولت مراوده با سامانه جامع دیجیتالی شناد این سامانه «سامانه درخواست اخذ مجوز و خدمات به صورت کاملا دیجیتالی» اقدام نموده است تا متقاضیان بتوانند پس از ثبت اطلاعات و ارسال مدارک بصورت الکترونیکی، و بعد از انجام مراحل قانونی ازنحوه رسیدگی به پرونده خود تا حصول نتیجه مطلع شوند و مجوزهای مربوطه را بعد از تائید صلاحیت، از طریق پست دریافت نمایند.

شفافیت و سهولت مراوده با سامانه جامع دیجیتالی شناد سامانه درخواست اخذ مجوز و خدمات به صورت کاملا دیجیتالی

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

موسسه فرهنگی دیجیتالی شمیم نرم افزاردانش

موسسه فرهنگی دیجیتالی شمیم نرم افزاردانش ناشر دیجیتال برخط و بر حامل با مجوزهای معتبر و قانونی ازمرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد اسلامی

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]