اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139904224424914489

علت شکرک زدن خرمای بم

کد: 139904224424914489

https://bit.ly/2Wwssxo

، بم , (اخبار رسمی): علت اصلی شکرک زدن خرمای مضافتی بم شیره طبیعی است که از خرمای مضافتی تولید می شود.

علت شکرک زدن خرمای بم
علت شکرک زدن خرمای بم

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که خرمای بم را زیاد مصرف می کنید بدون شک در یک زمان هایی با جعبه های خرمای بم مواجه شده اید که دچار شکرک شده است ، در ادامه مطلب علت اصلی شکرک زدن خرمای بم را متوجه خواهید شد.

خرمای مضافتی بم را می توان با دو کیفیت تقسیم کرد :

1.خرمای کیفیت بالا که در بم به خرمای سنگین معروف است ، این خرما از مرغوبیت بالایی برخوردار است  و به علت وزن بالای آن گوشتی تر و از شیره بیشتری برخوردار است این خرما بخاطر موارد گفته شده به هیچ عنوان برای صادرات استفاده نمی شود چون قبل از رسیدن به کشور مقصد ترش می کند و خرمای محبوب مردم ایران است بخاطر کیفیت بالایی که دارد.

خرمای کیفیت بالا حدودا 6 ماه پس از برداشت شکرک می زند.

2. خرمای کیفیت معمولی خرمایی است که کیفیتش از خرمای مضافتی کیفیت بالا پایین تر است و برای صادرات از این خرما استفاده می شود این خرما حدودا پس یک سال از برداشت شکرک می زند.

علت اصلی شکرک زدن خرمای مضافتی بم شیره طبیعی است که از خرمای مضافتی تولید می شود این شیره به مرور زمان تبدیل به دانه های ریز کریستالی قند می شود و به هیچ عنوان نشانه فساد نیست و به راحتی می توانید آن را مصرف کنید.

و نکته جالبی که در مورد مردم مناطق خرماخیز وجود دارد این است که خرمای شکرک زده را نه تنها بد نمی دانند بلکه آن را نشانه مرغوبیت خرما می دانند.

اگر شیره خرمای شما شکرک زده است آن را در روی بخار آب قرار دهید تا دانه های شکرک آن از بین رود.

شما با مراجعه به سایت www.cootrotab.ir می توانید خرمای مضافتی بم را با کیفیت بالا بدون واسطه از کشاورز خریداری کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کوت رطب

کوت رطب یک پلتفرم واسطه بین کشاورز و مصرف کننده ، که بر اساس سنجش کیفیت رطب مضافتی ، قیمت آن را مشخص می کند تا هم خریدار با خیالی آسوده از کیفیت وقیمت رطب مضافتی ،آن را خریداری کند و هم کشاورز از فروش رطب مضافتی خود با بالاترین قیمت بر اساس کیفیت محصولش آسوده خاطر باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنایع غذایی و کشاورزی