اطلاعات تماس
  • 051385*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139904314443512920

کوه پارک مشهد درکمربند جنوبی

کد: 139904314443512920

https://bit.ly/2OIztai

، (اخبار رسمی): کوه پارک مشهد درکمربند جنوبی ، یک پارک کوهستانی با نوع جنگلی مصنوعی واقع شده در ارتفاعات جنوبی مشهد است که در 26 تیرماه افتتاح شد.

کوه پارک مشهد درکمربند جنوبی
کوه پارک مشهد درکمربند جنوبی

کوه پارک مشهد درکمربند جنوبی ، یک پارک کوهستانی با نوع جنگلی مصنوعی واقع شده در ارتفاعات جنوبی مشهد است که در 26 تیرماه افتتاح شد. گشایش کوه‌پارک با شعار “خانواده امن‌ترین جای دنیا” به جای “خانه، امن‌ترین جای دنیا” انجام می‌گیرد، در شرایط بحرانی و پیچیده فعلی کرونا، کوه‌ پارک مجال مختصری برای ارائه خدمت خانواده‌ محور است. مسیر دسترسی اصلی به کوه پارک از بلوار شهید فکوری، انتهای بولوار دلاوران، خیابان نخل می باشد.

کوه پارک تخریب زیست محیطی یا تفرجگاه!

پروژه کوه پارک مشهد درکمربند جنوبی ، آسیب زیست محیطی قطعا خواهد داشت زیرا با کوه خواری دیگر آن فضای طبیعی در منطقه وجود نخواهد داشت و قطعا شاهد ساخت و سازهای بیشتری خواهیم بود.حیوانات منطقه با ورود ماشین ها و آلودگی وآدم ها احساس خطر خواهند کرد و جایی برای زندگی نخواهند داشت.بافت طبیعی ای که همه روزه برای کوهنوردان و دوچرخه سواران محیط امنی برای ورزش بوده الان در خدمت جاده و راه و حجوم زیادی از قشر مختلف به این بخش شده است.شاید وجود این کمربند جنوبی به لحاظ ‌ترافیکی مفید باشد اما این پروژه از حیث اجتماعی و زیست محیطی مضر است.

دادستان مشهد ۲۷ اسفندماه سال ۹۶ اعلام کرد به علت نداشتن پیوست زیست محیطی، هرگونه فعالیت برای ادامه اجرای طرح ساخت کمربند جنوبی مشهد تخلف است و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود و تغییر کابری به کوه پارک داده شد.

علت ساخت کوه پارک

این کوه پارک را به عنوان یکی از ریه‌های تنفسی کلان شهر مشهد میدانند که دارای درختچه‌ها و درخت‌های فراوان و همچنین چندین آبشار مصنوعی کوچک و بزرگ در گوشه و کنار این پارک در حال ساخت است. باتوجه به کم بودن مناطق تفریحی و گردشگری مشهد که محدود به مناطق ییلاقی طرقبه و شاندیز شده است، پروژه کوه پارک با رویکرد ارائه خدمات به مردم بهره‌برداری شد؛ علاوه بر این، پس آن با موافقت ستاد تدبیر استان خراسان رضوی، طرح کوه پارک با کاربری عمومی برای تسهیل دسترسی شهروندان به ارتفاعات جنوبی در دستور کار قرار گرفت.

اهداف تعریف شده برای کوه پارک

سینما ماشین، رستوران سیار، مزرعه حیوانات و کارفود از جمله برنامه‌هایی است که در اینجا پیش‌بینی شده است.

جهت تامین خدمات مورد نیاز و رفاه بیشتر شهروندان امکاناتی چون کارفود و… پیش بینی شده است.

جنگل مصنوعی و دست ساز در آن در دست احداث می باشد.

کوه پارک به عنوان یکی از ریه‌های تنفسی کلان شهر مشهد، دارای درختچه‌ها و درخت‌های فراوان و همچنین چندین آبشار مصنوعی کوچک و بزرگ در گوشه و کنار این پارک در حال ساخت است.

طول این فضا 5.1 کیلومتر است که افراد می‌توانند برای گذران اوقات فراغت خود، کوهپیمایی و دوچرخه سواری استفاده کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آژانس مسافرتی های هتل

وب سایت سلام هتل امکان رزرو آنلاین هتل ها را برای شما فراهم می سازد. ما در این وبسایت به شما این امکان را می دهیم تا بهترین هتل ها را در کمترین زمان انتخاب کنید و در وقت و هزینه خود صرفه جویی زیادی انجام دهید. رزرو هتل می توانند از دغدغه‌های اصلی زائران امام رضا باشد و مشکلاتی را میتواند بوجود بیاورد. تیم ما این با تاسیس این هتل و ارائه بیش از 1000 هتل به شما این امکان را میدهد تا دغدغه ی رزرو اتاق را از بین ببریم. با توجه به بررسی های زیادی که در این زمینه انجام شده ما را بر آن داشت تا هتلهایی را برای رزوز به شما ارائه دهیم که از لحاظ سرویس دهی در بهترین درجه باشند و در نهایت هتلهایی که در اینجا مشاهده میکنید جزء بهترین هتلهای مشهد مقدس هستند.

اطلاعات تماس
  • 051385*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

گردشگری و میراث فرهنگی