اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13990501445089207

بهتر است برای حفظ امنیت خود بیشتر توجه کنید

امنیت اطلاعات‌ خود را بیشتر حفظ کنیم

کد: 13990501445089207

https://bit.ly/2BAbcAm

، تهران , (اخبار رسمی): همیشه پیشگیری مهم‌تر از درمان است و این موضوع درباره امنیت دیجیتال شما هم صادق است. اگر زیاد از فروشگاه‌های اینترنتی خرید می‌کنید یا در طول روز تراکنش‌های مالی کاری زیادی دارید بهتر است برای حفظ امنیت خود بیشتر توجه کنید. با چند اقدام ساده امنیت دیجیتال خود را بهبود بخشید و تا حد زیادی کاهش دهید.

امنیت اطلاعات‌ خود را بیشتر حفظ کنیم
امنیت دیجیتال خود را بهبود بخشید

هرگز از دستگاه‌هایی که متعلق به‌شما نیستند، آنلاین خرید نکنید. از شبکه‌ای که به‌امنیت آن مطمئن نیستید نیز برای خرید آنلاین استفاده نکنید. در غیر این صورت داده‌های شما توسط هکرهای خرابکار کپی می‌شود

هکرها و سارقان اینترنتی به‌لطف افزایش چند برابری خرید‌های اینترنتی و دورکاری افراد، روزگار خوشی را می‌گذرانند و تعداد کلاهبرداری‌های اینترنتی در سراسر جهان جهش عجیبی داشته است. به‌همین دلیل بهتر است درباره بازار مکاره هکرها و گام‌هایی که باید برای حفظ امنیت خود در برابر اقدامات احتمالی آنها بیشتر بدانید.

همیشه پیشگیری مهم‌تر از درمان است و این موضوع درباره امنیت دیجیتال شما هم صادق است. اگر زیاد از فروشگاه‌های اینترنتی خرید می‌کنید یا در طول روز تراکنش‌های مالی کاری زیادی دارید بهتر است برای حفظ امنیت خود بیشتر توجه کنید. 

خوشبختانه با چند اقدام ساده می‌توانید امنیت دیجیتال خود را بهبود بخشید تا خطر قرار گرفتن در معرض خطرات ناشی از کلاهبرداری‌های اینترنتی را تا حد زیادی کاهش دهید. این امر نه‌تنها می‌تواند برای کاربران مهم باشد، بلکه سازمان‌ها و شرکت‌هایی این روزها مجبور به‌استفاده از نیروهایشان به‌طور دورکار هستند هم می‌توانند کمتر نگران از دست رفتن اطلاعات ذی‌قیمت خود باشند. در ادامه برخی از این اقدامات را با هم مرور می‌کنیم.

خرید آنلاین امن

هرگز از دستگاه‌هایی که متعلق به‌شما نیستند، آنلاین خرید نکنید. همچنین از شبکه‌ای که به‌امنیت آن مطمئن نیستید نیز برای خرید آنلاین استفاده نکنید. در غیر این صورت داده‌های شما توسط هکرهای خرابکار کپی می‌شود.

نکته‌های زیر را برای خرید آنلاین امن در نظر داشته باشید :

- از شبکه امن استفاده کنید

- از رمزعبورهای قدرتمند استفاده کنید

- از وب‌سایت‌های مطمئن و مورد اعتماد خرید انجام دهید

- هرگز اطلاعات کارت‌های بانکی خود را روی فروشگاه‌های آنلاین ذخیره نکنید.

- تباد‌ل‌های مالی خود را هر هفته بررسی کنید تا مطمئن شوید همه چیز همان‌طور است که انتظارش را داشتید.

هر حافظه سی پی یو و سی دی ای را به دستگاه خود وصل نکنید

هرگز USB را که نمی‌دانید از کجا آمده است را به لپ‌تاپ خود وصل نکنید. USB و CD‌ به‌‌راحتی می‌توانند توسط انواع بد‌افزارها آلوده شوند. در واقع کنجکاوی خود را فدای امنیت خود و اطرافیان‌تان نکنید.

هر درخواست دوستی‌ای را قبول نکنید

مجرمان اینترنتی اغلب از پروفایل‌های جعلی برای شروع دوستی با هدف خود استفاده می‌کنند. هدف اکثر آن‌ها بدست آوردن اعتماد و سپس گرفتن اطلاعات از شماست.

از رمزعبور خود در دنیای واقعی محافظت کنید

هنگام وارد کردن رمزعبور خود، مراقب باشید کنار دستی یا پشت سری شما آن را نبیند.

اگر رمزعبور شما ساده باشد، مانند ۱۲۳۴۵۶، بیشتر اشخاص ازحرکت دست شما هم می‌توانند رمزعبور شما را بدست آوردند.

هرگز رمزعبور خود را با کسی در میان نگذارید. علاوه بر نکته‌های فوق، برای یادآوری رمزعبورتان هرگز آن را روی میز کارتان قرار ندهید.

به آنتی ویروس و ضد بد‌‌افزار حتما نیاز دارید

اگر برای‌تان امکا‌ن‌پذیر است نر‌م‌افزار آنتی‌ویروس را از شرکت‌ مطمئن خریداری کنید. مطمئن شوید که آنتی ویروسی که استفاده می‌کنید به روز و قابل اعتماد باشد.

احراز هویت دو عامله را فعال کنید

یکی از مهم‌ترین نکته‌های حفظ امنیت دیجیتال این است که در هر حسابی که می‌توانید از گزینه احراز هویت دو عامله استفاده کنید. کد دوم را می‌‌توانید از طریق SMS یا اپلیکیشن دریافت کنید. در نظر داشته باشید هر چقدر تعداد لایه‌‌های امنیتی بیشتر باشند، امنیت اطلاعات‌ خود بیشتر حفظ می‌شود.

حساب‌های مالی و مهم خود را بررسی کنید

حساب‌های مالی خود را هر هفته بررسی کنید. دنبال فعالیت‌های مشکوک و غیر قابل انتظار بگردید. اگر چیز مشکوکی پیدا کردید، به‌بانک اطلاع دهید و رمزعبور حساب‌تان و سایر حساب‌‌هایی که به‌آن وابسته است را تغییر دهید.

سامانه جامع دیجیتالی شناد

با توجه به نیاز روزافزون کاربران جهت دریافت خدمات به صورت الکترونیکی و نیز رشد چشمگیر دسترسی به اینترنت و ارائه خدمات نوین دیجیتالی سامانه جامع دیجیتالی شناد  خدمات خود را  به کاربران محترم ارائه می‌نماید این خدمات شامل موارد ذیل می‌باشد: فروش نرم‌افزاری، دریافت مجوز، خدمات چاپ و بسته‌بندی بسته‌های نرم افزاری، طراحی انواع وب سایت‌، با سامانه الکترونیکی شناد

کلیه تقاضای خدمات و اخذ مجوزهای مربوط به کسب و کارهای اینترنتی با هدف تمرکززدایی در کنار شفافیت و سهولت مراوده سامانه درخواست اخذ مجوز و خدمات به‌صورت کاملا دیجیتالی صورت می‌گیرد و از طریق پست ارسال می‌گردد. ادامه دارد

سامانه جامع دیجیتالی شناد شفافیت در کنار نوآوری فناوری‌های نوین دیجیتالی

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

موسسه فرهنگی دیجیتالی شمیم نرم افزاردانش

موسسه فرهنگی دیجیتالی شمیم نرم افزاردانش ناشر دیجیتال برخط و بر حامل با مجوزهای معتبر و قانونی ازمرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد اسلامی

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش