اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139905024454214508

بهترین نحوه نگهداری پولکی اصفهان

کد: 139905024454214508

https://bit.ly/3037qsK

، اصفهان , (اخبار رسمی): در مقاله پیش رو علاوه بر معرفی یکی از سوغاتی های اصیل اصفهان به بهترین شرایط و بهترین نحوه نگهداری پولکی اصفهان و روش تشخیص نبات خوب از بی کیفیت می پردازیم.

بهترین نحوه نگهداری پولکی اصفهان
بهترین نحوه نگهداری پولکی اصفهان

در مقاله پیش رو علاوه بر معرفی یکی از سوغاتی های اصیل اصفهان به بهترین شرایط و بهترین نحوه نگهداری پولکی اصفهان و روش تشخیص نبات خوب از بی کیفیت می پردازیم.

پولکی مخصوص اصفهان

پولکی اصفهان با طعم های متفاوتی تهیه می شود که بتواند طعم هر نوع ذایقه ای را شیرین کند. برای نگهداری این خوراکی اصفهان باید نکاتی را رعایت کنید و در صورت ایجاد شرایط نگهداری صحیح می توانید تا مدت ها این خوراکی خوشمزه را داشته باشید. کافی است آن را در جای خشک،خنک و تاریک به دور از نور نگه داری کنید در غیر این صورت پولکی ها به هم چسبیده و حالت اولیه خود را از دست می دهند.

روش صحیح نگهداری پولکی

  1.  ابتدا درب پلاستیک که حاوی پولکی هست از یک گوشه باز کنید ، به طوری که پلاستیک از بین نرود.
  2. پس از برداشتن پولکی به میزان مصرف ، درب پلاستیک را مجددا بسته و درب جعبه را بگذارید.
  3. رطوبت یکی از عوامل چسبندگی پولکی است ، و لذا در روز های بارانی و ابری از باز گذاشتن درب پولکی خودداری کنید.
  4.  جعبه ی پولکی را بالای سماور یا اجاق گاز قرار ندهید ، زیرا این امر موجب می شود رطوبت پولکی ها را بچسباند.
  5. بهترین شیوه نگهداری این است که در مکانی خنک و خشک نگهداری شود و به میزان مصرف هر وعده فقط داخل قندان گذاشته شود و نه بیشتر.

جلوگیری از بهم چسبیدن پولکی

در خرید پولکی ۲ نوع به هم چسبیدن داریم:

۱- در تابستان:
در تابستان اگر پولکی کیفیت مطلوب را نداشته باشد و یا سفت باشد ، می چسبد . یا اگر در مقابل نور مستقیم آفتاب و گرما قرار بگیرد، به یکدیگر می چسبد.

۲- در زمستان و یا در منزل یا محل کار:
پولکی به تنها چیزی که حساس هست رطوبت است. متاسفانه اکثر مشتریان آگاهی لازم در مورد نگهداری صحیح پولکی را ندارند.

روش تشخیص نبات خوب از بی کیفیت

برای تشخیص نبات مرغوب لازم است به چند مورد توجه کنید:

۱.شفافیت نبات:
نبات عالی باید کاملا شفاف و هیچگونه کدری نداشته باشد.در نبات تخت توجه داشته باشید که هیچگونه لکه سیاهی به نبات نباشد.این مهم یعنی در هنگام پخت دقت کافی به عمل گرفته شده است.

۲.ترد بودن نبات:
یکی از مشخصه های نبات خوب این است که از تردی کافی برخوردار باشد،و صفت نباشد.

۳.عطر وطعم:
در نباتی که زعفران به کار رفته باشد،هم از لحاظ رنگ و هم از لحاظ طعم،اگر کمی دقت کنید متوجه می شوید،خاصیت رنگ زعفران بدینگونه است که در مقابل نور آفتاب به اصطلاح میپرد ولی نبات کدر نمی شود.ولی در نباتی که رنگ خوراکی استفاده شده باشد،پس از مدتی نبات رو به سیاهی و تیرگی میرود. در انتها یاد آور میشوم، یکی از نشانه های دیگر نبات عالی، این است که اگر در چای یا در دهان گذاشتید و در آوردید هیچ تغیر رنگی ندهد.

فروشگاه به گز مرکزعرضه و فروش انواع گز به صورت آنلاین است. ازجمله محصولات این فروشگاه گزکرمانی , گزمظفری , گزآنتیک , گزدردشتی , گزشیرین منش و...است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

گز اصفهان

فروشگاه "به گز" بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی کشور و مرجع تخصصی انواع گز اصفهان، با گستره‌ای از کالاهای متنوع برای تمام اقشار جامعه و هر رده‌ی سنی، برای کاربران خود «تجربه‌ی لذت‌بخش یک خرید اینترنتی» را تداعی می‌کند. «ارسال سریع»، «ضمانت بهترین کیفیت» و «تضمین اصل بودن کالا» سه اصل اولیه است که "به گز" از نخستین روز تاسیس سعی کرده به آن پایبند باشد و با رعایت این سه اصل، هرسال، حوزه‌های تازه‌ای را در فروش کالا و خدمات، به دایره‌ی فعالیت خود افزوده است. گستره‌ای به وسعت انواع گز اصیل اصفهان (آردی، لقمه ای، سکه ای، شکلاتی، رژیمی و ... )، انواع پولکی (نارگیلی، زعفرانی، گل محمدی، لیمویی، پرتقالی و ...)، انواع نقل (بیدمشکی، بادام، شکرپنیر و ...)، سوهان (سوهان عسلی، لقمه ای، تخت، سوهان گز و...)؛ از برندهای متنوع، متعدد و سرشناس اصفهانی همچون کرمانی، مظفری، بلداجی، آریا، بوعلی، شیرین، نسرین، سلطانی، آنتیک، سکه و ... "به گز "، با داشتن مراکز توزیع در استان اصفهان، امکان تحویل کالا را به‌صورت رایگان در شهر اصفهان در همان روز ثبت سفارش فراهم کرده است. آدرس وب سایت www.behgaz.com

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنایع غذایی و کشاورزی