اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139906154531914713

بهترین کار این است که فقط دو بار در هفته موهایتان را شامپو بزنید.

مراقبت های ویژه موی سر

کد: 139906154531914713

https://bit.ly/2R0eeSj

، اهواز , (اخبار رسمی): مراقبت های ویژه موی چرب، شستشوی روزانه و هر روزه موها خیلی زیاد است. باید به پوست سرتان این فرصت را بدهید که تعادل و عملکرد بهتر را بدهید. بهتر است هر ۲ یا ۳ روز یک بار از شامپو استفاده کنید.

مراقبت های ویژه موی چر
مراقبت های ویژه موی چرب

مهم ترین کار این است که موی خود را به شکل نادرستی نشویید. برای دستیابی به بهترین نتیجه باید مراقب برخی کارهای خود باشید

مراقبت های ویژه موی چرب

مراقبت های ویژه موی چرب ، شستشوی روزانه و منظم موها، لایه هیدرولیپیدیک (لایه های چربی) پوست سر را به خطر می اندازد.

با از بین رفتن این لایه محافظتی که از سبوم (چربی) تشکیل شده است، پوست سر نیز دچار مشکلاتی می شود. این مسئله می تواند منجر به خارش و تحریک پوست سر و همچنین شوره شود. البته شستشوی افراطی و بیش از حد موها همچنین می تواند به چرب تر شدن آنها بیانجامد، چون این کار باعث تحریک غدد سباسه (غدد ترشح کننده چربی طبیعی پوست) می شود.

بهترین کار این است که فقط دو بار در هفته موهایتان را شامپو بزنید. اگر موی چرب دارید ، می توانید حداکثر دو روز در میان آنها را شستشو داده و هر از گاهی از شامپوی خشک استفاده کنید.

اگر به طور طبیعی موی چربی دارید، توصیه می‌شود که آن‌ها را ۲- ۳ روز یکبار بشویید.

دنبال شامپویی باشید که مخصوص موی چرب باشد. بهترین نوع شامپو آن است که چربی اضافی مو‌ها را بدون خشک کردن آن‌ها بگیرد.

باور اشتباه در مورد موی چرب :

اغلب مردم به اشتباه علت اصلی موی چرب به چربی پوست سر وابسته می‌دانند. این در حالیست که قضیه دقیقاً برعکس است.

علت اصلی، در اغلب افراد خشکی بیش از حد پوست سر است.

پوست خشک، منجر به ترشح بیش از اندازه چربی از غدد و ریشه موها در زیر پوست شده و این باعث به وجود آمدن موی چرب میشود.

در نتیجه می‌توان گفت رفع مشکل موی چرب بسیاری از افراد، با تمرکز روی رفع خشکی موی سر برطرف می‌شود.

به چه موهایی، موی چرب گفته میشود ؟

دو مدل موی چرب داریم :

کسانی که فقط ریشه موی چرب دارند و ساقه موهایشان به شدت خشک و آسیب دیده است.

کسانی که هم ریشه و هم ساقه موی چرب دارند.

مشکلات موی چرب

اما افزایش چربی موی باعث مشکلاتی مانند :

 • ریزش موی سر
 • کدر و بدحالت شدن موهای سر
 • خارش بیش از حد سر
 • بوی نامطبوع موها
 • ایجاد جوش هایی در کف سر

علل موی چرب :

 • نگهداری نادرست از موی سر
 • مشکلات داخلی در بدن
 • استرس بیش از حد
 • افسردگی حاد
 • اختلالات هورمونی بدن
 • طبع بدن
 • دستکاری زیاد مو
 • شانه زدن زیاد موها
 • استفاده از شانه و برس نشسته شده
 • مصرف غذاهای سرخ کردنی و چرب
 • مصرف بیش از حد روغن نباتی
 • روغن تراپی بیش از حد موها
 • رژیم های نامناسب و غیراصولی
 • تغییر آب و هوا و شرایط محیطی
 • شستن بیش از حد موها
 • براشینگ و اتو کشی مو
 • درماتیت سبورئیک

موارد بالا از جمله مواردی هستند که روی سلامت مو بیش از حد تاثیر می گذارد.

باید به دنبال راه هایی بود که موی چرب شما بدون شستشوی روزانه تمیز بمانند.

شامپوی خشک روش مناسبی است :

شامپوی خشک از پودر تهیه شده است که به طور مستقیم روی ریشه موها پاشیده می شود و بعد از ده دقیقه به کمک برس و شانه از روی موها زدوده می شود. با همین کار ساده بدون نیاز به آب و شستشو چربی اضافه روی موها برطرف و موهایتان تمیز می شود.

موی چرب خود را با آب داغ نشویید :

برای اینکه موهایتان مدت زمان طولانی تری تمیز بماند و نیاز به شستشوی روزانه نداشته باشد آنها را با آب داغ شستشو ندهید. بهترین کار این است که موی خود را با آب ولرم یا کمی خنک شستشو دهید اما هیچ گاه آب را بیش از اندازه داغ نکنید. چون این کار باعث افزایش میزان سبوم (چربی) تولیدشده از کف سر می شود.

موهای خود را ببافید :

اگر موی چرب دارید و زمان کافی برای حمام کردن ندارید موهایتان را ببافید. همچنین می توانید ریشه های چرب موها را از دید مخفی کنید. در واقع هر چه بافت موها کلفت تر باشد نتیجه بهتری خواهید گرفت.

فرق سرتان را مدام عوض کنید :

اگر فرق کچ دارید سعی کنید آن را در جهت مخالف باز کنید. موها معمولا به داشتن یک نوع فرق عادت می کنند و از ناحیه ای که فرق باز می شود زودتر کثیف می شوند. کافیست که فرق تان عوض کنید تا هم حجم موهایتان بیشتر شود و هم تمیزتر به نظر بیاید.

به طور مرتب برس موی خود را بشویید :

برای اینکه موی شما دیرتر چرب شود شانه ها یا برس ها را هر هفته حداقل یک مرتبه شستشو دهید. چون در غیر این صورت بقایای سبوم، نرم کننده ها، ژل ها و غیره روی برس مانده و از طریق آن به موهای تمیز انتقال پیدا می کنند. حتما هر هفته حداقل یک مرتبه شانه و برس هایتان را با دقت و با آب ولرم و کمی شامپو یا صابون بشویید.

اثر نرم کننده ها روی موی چرب :

مراقب استفاده از نرم کننده ها باشید و آن را روی ریشه موی چرب خود نزنید؛ چرا که این قسمت از مو ها، در عرض چند ساعت پس از شست و شو، با چربی ای (گریس) که مو ها تولید می کنند، مرطوب می شود. استفاده از نرم کننده در واقع برای تغذیه ساقه های موی شماست. پس سعی کنید از آن برای نیمه پایینی مو هایتان استفاده کنید.

بعضی افراد اصلاً از نرم کننده استفاده نمی کنند یا به ندرت –مثلاً هفته ای یکبار– از آن استفاده می کنند تا از مرطوب شدن بیش از حد مو ها جلوگیری کنند.

اگر مو هایتان به راحتی در هم می رود از چیزی استفاده کنید که آن ها را مرطوب و نرم کند؛ مثلاً مقدار بسیار کمی روغن زیتون یا روغن آرگان تأثیر خیلی خوبی دارد. فقط به اندازه ای که دستتان کمی چرب شود، کف دستتان بریزید و پس از آن دست ها را به موی خود بمالید و طوری این کار را انجام دهید که روغن به پوست سرتان نرسد.

اگر دارای موی چرب هستید، ممکن است اصلاً نیازی به نرم کننده نداشته باشد. اما به هر حال بهتر است که برای جلوگیری از خشک تر شدن انتهای موهایتان، از نرم کننده خوب و مناسب استفاده کنید.

اگر موی چرب دارید موها را قبل از خواب شانه کنید :

برای اینکه موهایتان به مدت طولانی تری تمیز بماند قبل از خوابیدن آن را شانه کنید. موقع خوابیدن و گذاشتن سر روی بالشت موها را بالا بیاورید به طوری که روی لبه بالایی بالشت قرار بگیرند. سپس موها را به صورت دم اسبی یا یک بافت بسیار ساده جمع کنید.

از صاف کردن موها بپرهیزید :

اگر موی چرب دارید بدانید که صاف کردن موها باعث کثیف ترو چرب تر دیده شدن آنها می شود. برای جلوگیری از این مسئله بهترین کار این است که کمی موها را پوش دهید تا حجم بیشتری بگیرند و آنها را شینیون کنید.

شستشوی صحیح موی چرب را یاد بگیرید :

مهم ترین کار این است که موی خود را به شکل نادرستی نشویید. برای دستیابی به بهترین نتیجه باید مراقب برخی کارهای خود باشید. قبل از هر چیزی در حین شستشوی مو، پوست سر را چنگ نزنید و نسابید. از نوک انگشتان برای ماساژ ملایم پوست سر استفاده کنید. هیچگاه نرم کننده را به ریشه موها نزنید و فقط نوک موها را به این نرم کننده ها آغشته کنید.

بعد از شامپو زدن اول اجازه دهید موها زیر آب بمانند تا کف شامپو به طور کامل از موها خارج شود و سپس با جدا کردن تار موها از زدوده شدن بقایای شامپو مطمئن شوید. بعد از حمام و قبل از اینکه موها را حوله پیچ کنید، اجازه دهید آب آنها گرفته شود. از کشیدن موها و پیچاندن محکم موهای مرطوب به وسیله حوله خودداری کنید.

مراقبت های ویژه موی چرب

شامپوی مخصوص موی چرب را چگونه بشناسیم؟

به دلیل اینکه شامپوهای زیادی در بازار وجود دارد تصمیم در انتخاب خرید شامپوی خوب برای موهای ‏چرب بسیار سخت می باشد. گاهی ممکن است هزینه زیادی را بابت خرید یک شامپوی سر بکنیم اما ‏راضی نباشیم.‏

برای خرید هر نوع شامپویی باید به ویژگی و خصوصیات آن شامپو دقت کرد :

اولین نکته باید توجه کنید این است که شرکت سازنده بر روی برچسب، فرمولاسیون موهای چرب را قید ‏کرده باشد و نیز دومین نکته به ترکیبات شامپو دقت کنید که روغن و یا سیلیکون در آن محصول وجود ‏نداشته باشد. زیرا این مواد باعث افزایش ترشح چربی در موها شدن و موهایتان چربی خواهد شد. و نیز ‏بهتر است به دنبال شامپویی باشید که فاقد نرم کننده باشد. زیرا شامپوی نرم کننده باعث افزایش چربی ‏موها می شود.‏

بهترین و موثرترین موادی که در شامپوهای مخصوص موی چرب وجود دارد عصاره مرکبات و گیاهان ‏قابض می باشد. این مواد از ترشح چربی اضافه جلوگیری می کند. ‏

#فروشگاه اینترنتی نگار بیوتی شاپ

مراقبت های ویژه موی چرب

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فروشگاه اینترنتی نگار بیوتی شاپ

فروشگاه اینترنتی نگار بیوتی شاپ دارای نماد اعتماد و دارای درگاه معتبر بانکی میباشد، هدف از ایجاد این سایت کمک به سلامتی پوست شماست و به راحتی شما میتوانید محصولات پوستی خود را از برندهای کاملا معتبر تهیه کنید. نگار بیوتی شاپ

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سلامت و زیبایی