کد: 139908184737115122

بهترین مزایای دستگاه کنترل دسترسی تایگر چیست؟

کد: 139908184737115122

https://bit.ly/3lxGvNM

، تهران , (اخبار رسمی): دستگاه کنترل دسترسی برای مکان‌های امنیتی و همچنین مکان‌هایی با میزان عبور و مرور بالا بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه در مکان‌هایی مانند فرودگاه‌ها، بانک‌ها، ادارات، شرکت‌ها، فروشگاه‌های بزرگ، شهربازی و... مورد استفاده است.

بهترین مزایای دستگاه کنترل دسترسی تایگر چیست؟
مزایای دستگاه کنترل دسترسی

مزایای دستگاه‌ کنترل دسترسی بسیار زیاد است که یکی از بهترین مزایای‌ دستگاه کنترل دسترسی این است که می‌توان تنها اجازه وارد شدن به افرادی که اثر انگشت، چهره و یا رمز عبور تعریف شده است را صادر کرد.

همه ما حداقل یکبار از دستگاه‌های کنترل دسترسی در مترو، اتوبوس، ادارات، خودپردازهای بانکی و... استفاده کرده‌ایم. این دستگاه‌ها معمولاً برای عبور و مرور و حضور و غیاب به کار گرفته می‌شوند. اگر شما جزو مدیرانی باشید که نیاز داشته باشید تا عبور و مرور کارمندان و یا کارگران خود را بررسی کنید و یا ساعت حضور و غیاب افراد را چک کنید، نیاز به چنین دستگاهی دارید.

این دستگاه‌ها ضمن کاربردهای مختلف و متنوعی که دارند از دقت بالایی نیز برخوردار هستند. در این مقاله قصد داریم تا بهترین مزایای دستگاه‌های کنترل دسترسی تایگر را بررسی کنیم.

اهمیت و کاربرد دستگاه‌های کنترل دسترسی

دستگاه کنترل دسترسی  برای مکان‌های امنیتی و همچنین مکان‌هایی با میزان عبور و مرور بالا بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه در مکان‌هایی مانند فرودگاه‌ها، بانک‌ها، ادارات، شرکت‌ها، فروشگاه‌های بزرگ، شهربازی و... مورد استفاده است؛ همچنین می‌توانند در انبارها برای کنترل ورود و خروج کالا مورد استفاده قرار بگیرند. هدف نهایی اکسس کنترل‌ها افزایش امنیت مکان، اموال و اطلاعات است که موجب حفظ سرمایه و افزایش بهره وری می شود.

چگونگی عملکرد دستگاه کنترل دسترسی

اکسس کنترل به دستگاهی گفته می‌شود که وضعیت عبور و مرور افراد را از گیت و یا به محل خاصی کنترل و ثبت و ضبط می‌کند. به زبان ساده‌تر اکسس کنترل را می توان کنترل دسترسی افراد به نقاط خاص از یک ساختمان یا وسیله با استفاده از تکنولوژی های مدرن تعریف کرد.

دستگاه کنترل دسترسی جهت کنترل ورود و خروج و عبور و مرور مکان‌های مختلف استفاده می‌شود که به انواع قفل‌های برقی متصل می‌شود و از طریق چهره، اثر انگشت و یا کارت به درب فرمان می‌دهد تا درب باز شود. البته در مواردی که تنها نیاز به ثبت عبور و مرور افراد است، تنها عبور و مرور را ثبت می‌کند.

مزایای دستگاه‌های کنترل دسترسی تایگر

این دستگاه‌ها از مزایای مختلف و متعددی برخوردار هستند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این سیستم این است که در کنار ثبت وضعیت عبور و مرور افراد می‌توان تنها اجازه وارد شدن به افرادی که برای آن‌ها اثر انگشت، چهره و یا پسورد (رمز عبور) تعریف شده است را صادر کرد. به عبارتی می‌توان جلوی ورود افراد ناشناس را گرفت. نتیجه این امر بالا رفتن ضریب امنیت اماکنی است که مجهز به این سیستم هستند.

از دیگر مزایای استفاده از دستگاه‌های کنترل دسترسی تایگر قابلیت زمان بندی عبور و مرور است. در واقع می‌توان دسترسی افراد را به مکان‌های مختلف در ساعات مختلف شبانه روز محدود کرد. این ویژگی باعث می‌گردد تا در مواقعی که نیاز است تا در ساعات خاصی افراد به اتاق و یا مکانی دسترسی نداشته باشند، از ورود آن‌ها جلوگیری شود.

انواع دستگاه‌های کنترل دسترسی تایگر

دستگاه‌های کنترل دسترسی تایگر به سه دسته زیر تقسیم بندی می‌شوند:

  • تشخیص چهره اثر انگشت کارتی

از انواع مختلف این دستگاه‌ها با توجه به نیاز و کاربردشان استفاده می‌گردد.

دستگاه کنترل دسترسی تشخیص چهره

دستگاه تشخیص چهره تایگر دارای دو مدل T-38761 و T-38765 است.

دستگاه کنترل دسترسی مدل T-38765با استفاده از جدیدترین فناوری‌های روز دنیا طراحی و ارائه شده است. استفاده از سنسور اثر انگشت نوری با ظرفیت 5000 ثبت، اسکن و ذخیره‌سازی 800 چهره، ذخیره 5000 کارت و ثبت 100000 تردد، این دستگاه را به یکی از پرطرفدارترین و کارآمدترین دستگاه‌ها در حوزه تشخیص هویت دقیق کاربران و ثبت تردد آن‌ها تبدیل کرده است.

دستگاه کنترل دسترسی مدل T-38761، از بهترین و محبوب‌ترین دستگاه‌های کنترل اکسس شرکت تایگر است. استفاده از سنسور اثر انگشت نوری با ظرفیت 1000 ثبت، اسکن و ذخیره‌سازی 400 چهره، ذخیره 10000 کارت و ثبت 100000 تردد از قابلیت‌های این سیستم است.

دستگاه کنترل دسترسی اثر انگشتی

دستگاه‌های اثر انگشت تایگر در چهار مدل T-11341، T-10343، T-38312، T-10302 موجود است.

دستگاه کنترل دسترسی مدل T-11341 دارای درجه حفاظت فیزیکی IP65 بوده و با داشتن ساختاری مقاوم، ضد آب و ضد گرد و غبار، در محیط‌ها و شرایط سخت مانند محیط های بیرونی نیز دوام فوق العاده‌ای دارد. این دستگاه قابلیت ثبت 3000 اثرانگشت، ذخیره سازی 30000 کارت و کنترل 100000 تردد را دارد.

دستگاه کنترل دسترسی مدل T-10343 تایگر دارای سنسور اثر انگشت نوری بوده و قابلیت ثبت 3000 اثرانگشت، 30000 کارت و 100000 رکورد تردد را دارد. خاصیت ضد آب بودن نیز از دیگر مزیت‌هایی است که این دستگاه را به یکی از دستگاه‌های ساده و پرطرفدار، در حوزه تشخیص هویت کاربران و ثبت تردد تبدیل نموده است. این دستگاه همچنین در صورت نیاز کاربران قابلیت اتصال به Wi-Fi را دارد که امکان اتصال دستگاه از طریق امواج و بدون نیاز به کابل شبکه را فراهم می‌کند. برای اتصال به نرم‌افزار اکسس کنترل نیز می‌توان از فلش داریوهای USB و پورت LAN تحت شبکه استفاده کرد.

دستگاه کنترل دسترسی مدل T-38312 تایگر، با ظاهری زیبا و کاربرپسند، از به‌روزترین و کارآمدترین فناوری‌های روز دنیا پشتیبانی می‌کند. استفاده از سنسور اثر انگشت نوری با ظرفیت 3000 اسکن، ذخیره سازی 5000 کارت RFID و ظرفیت ثبت تردد 1000رکورد، این دستگاه را به یکی از دستگاه‌های به‌روز و پرطرفدار، در حوزه تشخیص هویت کاربران و ثبت تردد آن‌ها تبدیل کرده است. این دستگاه نیز همچنین در صورت نیاز کاربران قابلیت اتصال به Wi-Fi را دارد.

دستگاه کنترل دسترسی مدل T-10302 تایگر با قابلیت ثبت 500 اثرانگشت و 500 کارت RFID، یکی از دستگاه‌های پرکاربرد و مورد پذیرش اکثر سازمان‌ها در حوزه کنترل دسترسی کاربران است. افراد با استفاده از اسکن اثر انگشت خود، استفاده از کارت بدون تماس RFID یا وارد کردن رمز عبور می‌توانند رله دستگاه را فعال کرده و درب (مجهز به قفل الکتریکی) را باز کنند. کار کردن با این دستگاه بسیار ساده و راحت است و می‌توان با استفاده از کدهای دستوری اثر انگشت یا کارت، یک کد جدید را به دستگاه اضافه و از آن حذف کرد.

دستگاه کنترل دسترسی کارتی تایگر

اکسس کنترل کارتی تایگر از دیگر سیستم‌های کنترل عبور و مرور است که دارای دو مدل T-18101 و T-10106 است.

دستگاه کنترل دسترسی مدل T-18101، یکی از دستگاه‌های ساده و در عین حال محبوب شرکت تایگر است. کارت‌خوان بدون تماس با ظرفیت ثبت 30000 کارت و ظرفیت ثبت 80000 تردد، موجب شده تا این دستگاه به عنوان یکی از دستگاه‌های پر طرفدار در میان سازمان‌ها شناخته شود. افراد با وارد کردن رمز عبور و استفاده از کارت‌خوان بدون تماس، می‌توانند رله دستگاه را فعال کرده و درب (مجهز به قفل الکتریکی) را باز کنند. این دستگاه با استفاده از پورت LAN و فلش داریو USB می‌تواند به نرم‌افزار اکسس کنترل تایگر متصل شده و داده‌های خود را جهت گزارش‌گیری به نرم‌افزار منتقل کند.

دستگاه کنترل دسترسی مدل T-10106 تایگر با قابلیت خواندن کارت RFID است. کار کردن با این دستگاه بسیار ساده و راحت است و می‌توان با استفاده از کدهای دستوری، یک کارت و یا کد جدید را به دستگاه اضافه و از آن حذف کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید