کد: 139909034765015122

هر آنچه که باید درباره گیت کنترل تردد بدانید

کد: 139909034765015122

https://bit.ly/360NnOC

، تهران , (اخبار رسمی): همه ما هنگام ورود به مکان‌های خاص با گیت کنترل تردد اشخاص رو به رو شده ایم. گیت کنترل تردد وسیله‌ای است که در عین سادگی، هوشمندانه عمل می کند و از رفت و آمد بعضی از افراد که مجوز عبور و مرور برای آن‌ها تعریف نشده است، جلوگیری به عمل می ‌آورد.

هر آنچه که باید درباره گیت کنترل تردد بدانید
هر آنچه که باید درباره گیت کنترل تردد بدانید

گیت کنترل تردد وسیله‌ای است که از رفت و آمد افرادی که مجوز عبور و مرور برای آن‌ها تعریف نشده است، جلوگیری می‌کند.شما می توانید به کمک گیت کنترل تردد حرکت مراجعان به درون ساختمان خود را کنترل کنید.

همه ما هنگام ورود به مکان‌های خاص با گیت کنترل تردد اشخاص رو به رو شده ایم. گیت کنترل تردد وسیله‌ای است که در عین سادگی، هوشمندانه عمل می کند و از رفت و آمد بعضی از افراد که مجوز عبور و مرور برای آن‌ها تعریف نشده است، جلوگیری به عمل می ‌آورد. اگر شما نیز مجموعه یا سازمانی دارید که می خواهید حرکت مراجعان به درون ساختمان خود را کنترل کنید، با کمک این وسیله به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با انواع گیت‌ آشنا شوید و بهترین آن‌ها را متناسب با استفاده‌ی خود انتخاب نمایید.

گیت کنترل تردد چیست؟

در سازمان‌ها و مجموعه‌های بزرگ و... برای کنترل عبور و مرور از مانعی به نام گیت کنترل تردد استفاده می کنند تا رفت و آمد هر  فرد را کنترل نمایند یا اجازه دسترسی و عبور دهند. در گذشته این مانع وسیله‌ای ساده و حتی چوبی بود که بسیاری از افراد به راحتی از آن را عبور می کردند یا آب و باران باعث خرابی و خوردگی آن‌ها می‌شود. اکثر مواقع نیز یک نگهبان باید به طور دستی ورود و خروج افراد را یادداشت می‌کرد. امّا با پیشرفت تکنولوژی این مانع عبور و مرور پیشرفت بزرگی کرده است.

در حال حاضر آن‌ها به صورت دستگاه هایی تمام استیل و هوشمند در بخش ورودی و خروجی سازمان‌ها نصب می‌شوند. حتی می‌توان بر روی آن‌ها دستگاه‌های حضور و غیاب نیز وصل نمود تا عبور و مرور کارکنان شرکت را نیز کنترل کرد و دسترسی هر کسی را به این وسیله مشخص کرد.

در هر شرایط آب و هوایی قابل استفاده هستند. علاوه بر صدای کمی که تولید می کنند، نسبت به کارایی خود قیمتی مناسب دارند.

 انواع گیت کنترل تردد

گیت‌ها انواع مختلفی دارند که عبارت اند از :

گیت اهرمی

گیت شیشه‌ای

گیت سویینگ

گیت تمام قد

در ادامه هر کدام را بررسی خواهیم کرد تا شما بتوانید دستگاهی مطابق آنچه نیاز دارید پیدا کنید. چرا که هر نوع گیت برای فضا و مکان خاصی می تواند مناسب باشد، برخی برای فضاهای داخلی بهتر هستند. برخی سرعت واکنش بسیار بالایی دارند در حالی که برخی با سرعتی متعادل‌تر واکنش نشان می دهند. و البته، هر محیطی نیازمند امنیت است، با این وجود درجه آن می تواند متفاوت باشد.

گیت کنترل تردد اهرمی

این دستگاه همانطور که گفتیم تمام استیل است و از بدنه مقاومی برخوردار است. به احتمال زیاد این مدل را در فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای مشاهده کرده اید. این دستگاه دارای سه شاخه استیل است که اگر افراد اجازه تردد داشته باشند، شروع به چرخش می‌کند. می‌توان بر روی آن سیستم بیومتریک تشخیص چهره، اثر انگشت و کارت برای حضور غیاب نصب نمود. این نوع گیت می تواند برای سازمان ها، باشگاه ها، مجموعه‌های تولیدی و ... مناسب باشد.

گیت کنترل تردد شیشه‌ای

طراحی شیک و مدرن آن اولین چیزی است که به چشم می‌رسد. امّا از مقاومت بالایی نیز برخوردار است. این دستگاه با بدنه استیل به قطر 1.5 میلیمتر کاملا ضد زنگ بوده و در برابر خش خوردگی مقاوم است. مناسب فضاهای سقف دار و به دور از باران و باد است. عملکرد آن به سنسور مادون قرمز بستگی دارد. اگر سنسور مادون قرمز کارت فرد را غیر مجاز تشخیص دهد، گیت بسته خواهد شد. به همین سبب هنگام ورد و خروج افراد نیازی به کنترل شخصی نخواهید داشت. مدت زمان باز و بسته شدن باله‌های آن 1 ثانیه است.

با اضافه نمودن دستگاه‌های حضور و غیاب می تواند تردد افراد را کنترل کرده و در صورتی که افرادی مجوز تردد نداشته باشند، نیز هشدار صوتی آن فعال خواهد شد. این دستگاه مناسب فرودگاه ها، سازمان‌ها و امکانی مانند آن‌ها خواهد بود.

 گیت سویینگ کنترل تردد

یکی از طراحی‌های حرفه‌ای و زیبا که با هدف سهولت تردد معلولین طراحی و مهندسی شده است. این گیت هوشمند پس از تشخیص هویت فرد متقاضی در صورت تایید آن، باله ی خود را که با زاویه 90 درجه باز است، به سمت مخالف حرکت می دهد و با عبور فرد، به آرامی دوباره در زاویه اصلی خود بسته می‌شود. در سازمان‌ها و شرکت‌ها یکی از پرکاربرد‌ترین نوع گیت است. این مدل نیز به راحتی با سیستم‌های حضور و غیاب هماهنگ می‌شود.

سازمان ها، ادارات، ایستگاه‌های مترو، بیمارستان ها، باشگاه ها، دانشگاه‌ها و ... هر فضای مشابه موارد گفته شده، می توانند از این نوع گیت استفاده کنند. این گیت برای عبور بار در سازمان‌ها یا کارخانه هایی که نیاز دارند تا وسایل خود را وارد و خارج کنند نیز مناسب است. چرا که با سرعت آرام تری بسته می‌شود و می توان وسیله را در زمان مناسب عبور داد. همچنین عرض آن‌ها بیشتر است و ویلچر و وسایل حمل بار به راحتی از میان آن‌ها می تواند عبور کند.

گیت کنترل تردد تمام قد

می رسیم به آخرین نوع که مناسب فضای بیرون از سازمان است. اگر می خواهید برای فضای باز گیت تهیه کنید، این نوع دستگاه را پیشنهاد می کنیم. بدنه ی آن از جنس استیل ضد زنگ با گرید 304 کاملا مقاوم و ضد آب است. مانند دیگر دستگاه‌های حرفه‌ای که معرفی کرده ایم، این گیت دارای استاندارهای جهانی CE اروپا و FCC آمریکا است.

بهترین مکان برای استفاده از آن، در مراکز حساس است، جایی که احتمال حملات ناخوشایند وجود داشته باشد برای مثال سفارتخانه ها، مراکز نظامی، زندان ها، ورزشگاه‌ها و.... . به طور کل مناسب فضاهایی با ضریب ایمنی فوق بالا هستند.

دقت کنید، منبع تغذیه هر کدام از دستگاه‌ها و ابعاد آن‌ها متفاوت است. بر روی تمام دستگاه‌های معرفی شده امکان نصب دستگاه‌های حضور و غیاب و شناسایی افراد وجود دارد. پس با توجه به نیاز و محیط استفاده، گیت مورد نظر را انتخاب کنید.

 گیت های کنترل تردد تایگر

اگر شما نیز به دنبال گیت تردد کنترل با قیمت و کیفیت مناسب هستید می توانید به وب سایت تایگرتکو مراجعه کنید. گروه طراحی و مهندسی تایگر از سال 1378 در حیطه سیستم‌های ورود و خروج فعالیت می کند و نمایندگی رسمی ZKTECHO در ایران است. با مطالعه مطالب و توضیحات وب سایت به راحتی می توانید به جزئیات و گزینه‌های قابل استفاده در هر دستگاه پی ببرید. در صورتی که سوالی داشته باشید گروه تخصصی پشتیبانی تایگر به صورت آنلاین، و همچنین با شماره تلفن 02141526000 آماده پاسخگویی به شما خواهند بود. می توانید انواع گیت و وسایل مرتبط با آن‌ها را از سایت تایگرتکو تهیه نمایید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار