اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13991022485604817

انواع عمده‌فروشی و جایگاه فروش «اومنی‌چنل»

کد: 13991022485604817

https://bit.ly/3nDliCv

، تهران , (اخبار رسمی): در سیستم عمده فروشی شرکت‌های بسیاری فعال هستند که با تاثیرگذاری بر چرخه عمده فروشی توانسته‌اند باعث شکل‌گیری انواع مختلف عمده فروشی شوند که در ادامه به چند نمونه از این مدل‌های عمده فروشی و جایگاه فروش «اومنی چنل» در عمده فروشی پرداخته می‌شود.

انواع عمده فروشی و جایگاه فروش اومنی چنل در آن
انواع عمده‌فروشی و جایگاه فروش «اومنی‌چنل»

در سیستم تجارت عمده فروشی بازیگران مختلفی وجود دارند که با تاثیرگذاری بر این چرخه باعث شکل‌گیری انواع مختلف عمده فروشی شده اند که به چند نمونه از این مدل های عمده فروشی در زیر پرداخته می‌شود.

عمده فروشان تاجر

این متداول ترین نوع عمده فروشی است که در آن عمده فروشان تاجر با خرید در حجم بسیار بالا و با قیمت ارزان تر مبادرت می کنند و سپس آن را در مقادیر کمتر و با قیمت بالاتر می فروشند. در این مدل عمده فروشان محصولی تولید نمی کنند؛ اما دانش عمیقی که در مورد محصول و بازار دارند می دانند چه موقعی محصولات خود را به خرده فروشان مختلف بفروشند.

کارگزاران (Brokers)

کارگزاران معمولا کالاهایی که می فروشند را موجود ندارند. در واقع آنها واسط بین تولیدکنندگان و عمده فروشان با مشتریان آنها هستند و در مورد شکل گیری یک معامله خوب با هر دو طرف مذاکره می کنند و معامله را به سرانجام می رسانند و ساختار کمیسیون فروش استفاده می کنند و حق الزحمه خود را بر می دارند.

فروش و توزیع از طریق نمایندگان

در این حالت تولیدکنندگان به جای همکاری با تجار معمولا با اعطای نمایندگی در مناطق مختلف اقدام به توزیع و فروش محصولات خود می کنند.

فروش اومنی چنل (Omnichannel)

فروش اومنی چانل (omnichannel) به معنای ایجاد یک نام تجاری قوی با استفاده از کانال‌های مختلف است. برای این کار حضور در وب‌سایت یا فروشگاه فیزیکی در کنار هم بسیار مهم است.

اومنی چنل یک رویکرد چند کاناله برای فروش است که به دنبال ارائه یک تجربه خرید یکپارچه به مشتریان است چه خرید آنها از طریق دسکتاپ یا دستگاه تلفن همراه باشد و یا از طریق تلفن یا در فروشگاه به صورت حضوری.

در حال حاضر راه حل‌های مختلفی برای کانال‌های فروش فردی وجود دارد؛ اما تجارت فروش عمده و صنعت توزیع فاقد بستری است که کلیه کانال‌های فروش (عمده، آنلاین، آفلاین، تلفنی، حضوری و غیره) را دربرگیرد است.

فروش اومنی چنل آینده عمده فروشی آنلاین و B2B

علاوه بر فروشگاه آنلاین، کانال‌های آنلاین شما شامل سیستم عامل‌های اجتماعی و حتی تماس‌های تلفنی دیگر به تنهایی پاسخگوی موفقیت شما در فروش نیستند. به خاطر داشته باشید که خریداران متوسط ​​B2B در طول خرید خود از شش کانال استفاده می‌کند.

خریداران امروزی به طور فزاینده‌ای به سمت برندهایی می‌روند که دامنه عملکرد خوبی در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، اسنپ‌چت و فیس‌بوک دارند.

۶۹ درصد از بزرگسالان ایالات متحده در سال ۲۰۱۹ حداقل از یک بستر شبکه اجتماعی استفاده کرده‌اند.

از آنجا که ۹۰ درصد برندها برای ایجاد آگاهی یا همان Brand Awareness از نام تجاری‌شان از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، رقبای شما هم احتمالا از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند.

در سال ۲۰۲۱، شرکت‌ها به استفاده از رسانه‎‌های اجتماعی برای برقراری ارتباط در سطح انسانی، پاسخ دادن در صورت بروز اشتباه و استفاده از حسابرسی اجتماعی برای شناسایی روند صنعت باید ادامه دهند.

ابزارهای رسانه‌های اجتماعی بیش از هر زمان دیگری مهم خواهند بود. صرف نظر از تعداد کانال‌های استفاده شده، باید مطمئن شوید که شبکه فروش تان تجربه خرید مداومی را ارائه می‌دهد.

فروشگاه تجارت الکترونیکی شما باید از کیفیت تبلیغات جذاب در اینستاگرام برخوردار باشد تا نرخ تبدیل را به حداکثر برساند.

این روزها ۶۲ درصد از خریداران B2B سفر خرید خود را با جستجوی آنلاین آغاز می‌کنند. پس از شروع جستجو، تقریبا ۹۰ درصد از خریداران بودن محتوای دقیق را برای فرآیند خرید بسیار مهم می‌دانند.

متاسفانه، شرکت تجزیه و تحلیل فراست و سالیوان گزارش داده است که فقط ۲۶ درصد از شرکت‌ها، بسترهای تجارت الکترونیک B2B خود را با موفقیت کنترل می‌کنند.

در سال ۲۰۲۱، شرکت‌ها راه حل‌های خود را برای پاسخگویی به نیازهای مختلف تجارت الکترونیک خریداران B2B باید سفارشی کنند و از چندین کانال برای تعامل با مشتریان خود استفاده کنند.

انواع عمده فروشی در یک دسته بندی دیگر

روش‌های بسیار زیادی برای طبقه بندی عمده فروشان وجود دارد، که یکی دیگر از دسته بندی ها علاوه بر دسته بندی بالا به صورت زیر است:

عمده فروشان بازرگان

این تامین کنندگان عمده فروشی خود را دارند و محصولات یا خدمات خود را تولید کرده و آن‌ها را به نمایندگان فروش، خرده فروشان، توزیع کنندگان و دیگر عمده فروشان می‌فروشند. اگر شما محصولات را مستقیما از تامین کننده خریداری کنید، می‌توانید بهترین قیمت‌ها و حاشیه سود خوبی را به دست آورید.

عمده فروشان عمومی

عمده فروشانی که در این دسته بندی قرار دارند، معمولا محصولات و خدماتی را در کمیت زیاد از تامین کنندگان خریداری می‌کنند و با اضافه کردن مقدار سودی بر روی آن‌ها، در مقادیر کم به توزیع کنندگان، خرده فروشان و نمایندگی‌ها می‌فروشند. این نوع عمده فروشان اغلب دارای چندین تامین کننده هستند تا تنوع دامنه محصول و انتخاب مشتریان خود را داشته باشند. این نوع عمده فروش ممکن است محصولاتی را از تعدادی از صنایع مختلف و در چند دسته مختلف به فروش به رسانند.

عمده فروشان تخصصی

این نوع عمده‌فروشی به فروش محصولات در یک صنعت یا دسته‌بندی خاص محصول می‌پردازد. اما ممکن است محصولاتی از تامین کنندگان متعدد داشته باشند. از آنجا که عمده فروشان تخصصی در یک صنعت یا محصول خاص تخصص دارند، باید دانش خوب و قیمت‌گذاری مناسب در مورد محصول داشته باشند. عمده فروشان محصولات خاص این نوع عمده فروشی، عمدتا بر روی یک محصول خاص مانند کفش یا … تمرکز دارد. آن‌ها ممکن است محصول خاص را در چند مارک یا برند عرضه کنند. تولیدکنندگان با استفاده از این نوع عمده فروشی، یک یا چند محصول خود را به فروش می‌رسانند.

عمده فروشی اینترنتی

عمده فروشان در عمده فروشی آنلاین محصولات خود را با نرخ تخفیفی به فروش می‌رسانند و این به دلیل کاهش هزینه‌های سربار خود مانند اجاره و ساختمان‌های فیزیکی است. بنابراین این نوع عمده فروشان، می‌توانند درصد کمی به قیمت خریداری شده خود اضافه کنند. این در حالی است که حاشیه سودشان نیز محفوظ است.

علاقه مندان جهت آشنایی بیشتر با عمده فروشی در عصر دیجیتال می‌توانند به وبسایت ایکسب مراجعه و نسبت به ایجاد فروشگاه آنلاین خود در این سایت اقدام کنند و به این ترتیب فروش خود را افزایش دهند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ایکسب - ecasb

ایکسب-ecasb وبسایت B2B (عمده فروشی) است که تولید کنندگان، صادر کنندگان، واردکنندگان و بنکداران در آن کالاهای خود را به صورت عمده معامله می کنند. هدف ایکسب ایجاد بستری برای خرید و فروش آنلاین به صورت عمده فروشی است و تجار و شرکت های تولیدی می توانند ،کالا و خدمات خود را در این بستر ارائه کنند، برای آنها مشتری بیابند و نیازهای خود را از طریق سایرعرضه کنندگان کالا و خدمات تامین کنند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]