اطلاعات تماس
  • 021339*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140001165077710269

علت خنک نکردن کولر گازی اُجنرال

کد: 140001165077710269

https://bit.ly/3urdpni

، تهران , (اخبار رسمی): در بسیار از موارد شاهد خنک نکردن اسپیلت های اُجنرال هستیم و این موضوع تا حد زیادی توجه همگان را به خودش جلب کرده است به خصوص در ایام تابستان که بسیار نقش پر رنگی را در خنک کردن فضای خانه، محیط کار و… ایفا می کند.

علت خنک نکردن کولر گازی اُجنرال
علت خنک نکردن کولر گازی اُجنرال

در بسیار از موارد شاهد خنک نکردن اسپیلت های اُجنرال هستیم و این موضوع تا حد زیادی توجه همگان را به خودش جلب کرده است به خصوص در ایام تابستان که بسیار نقش پر رنگی را در خنک کردن فضای خانه، محیط کار و… ایفا می کند.

علت خنک نکردن کولر گازی

بار ها این اتفاق افتاده است که کولر اجنرال شما باد گرمی می زند، در اینجا سوال های مختلفی فکرتان را به خودش مشغول می کند برای مثال چرا کولر گازی خنک نمی کند؟ یا چرا باد گرم تولید می کند؟ و سوالاتی از این قبیل.

بنابراین بهتر است برای پی بردن به پاسخ چنین سوالاتی تمامی بخش های مقاله را به خوبی مطالعه کنید تا به تک تک سوالاتتان جواب داده شود. در بخش های بعدی در مورد این که چرا این وسیله سرمایشی به اندازه کافی خنک نمی کند، صحبت خواهیم کرد.

عمده ترین و مهم ترین دلایل این که اسپیلت شما باد گرم می زند چیست؟

باد گرم کولر گازی

الف) گاز

در مورد گاز های کولر گازی چه می دانید؟ هر چند وقت یک بار آن را تعویض می کنید؟ جالب است بدانید که بسیاری از خانوار ها در ایام تابستان از کولرشان بهره می گیرند و تنظیمات کلی آن را چکاب نمی کنند. یکی از عمده ترین تنظیمات و مواردی که باید در نظر داشته باشید گاز آن است. نباید این موضوع را سرسری بگیریم زیرا پس از مدتی، به جای تولید باد سرد، باد گرم از آن بیرون می آید.

نکته ای که در مورد گاز کولر های گازی باید بدانید این است که نوع چینی آن ها به هیچ وجه مفید نمی باشد و داری دو درجه یک و دو هستند.

ب) قدرت

در ادامه مطلب فوق باید بگوییم که گاز های چینی نه تنها کیفیت ندارند بلکه از لحاظ میزان خنک کنندگی درصد پایینی را شامل می شوند. و اما در مورد قدرت کولر یک مثال واضح و روشن برایتان می زنیم تا به حقیقت ماجرا پی ببرید. یک ابزار سرمایشی را با هر برندی در نظر بگیرید با این تفاوت که در یک خانه بزرگ یک کولر در ابعاد کوچک وجود دارد. چنین وسیله ای برای مکان هایی که متراژ کمتری دارند توصیه می شود و برای دستگاهی با قدرت موتور بالا برای آن دسته از کسانی که گرمایی هستند اهمیت فراوانی دارد.

ج) خرابی

اکثر وسیله های برقی و آشپزخانه که تاثیر فراوانی در پیشروی کار های خانه یا هر محیط دیگری دارند، با گذشت زمان یا سال های  متمادی امکان خراب شدن دارند و خب این یک امر طبیعی می باشد. بنابراین توصیه می کنیم هر چند وقت یک بار مثلا هر سال یک بار آن را سرویس نمایید و در جهت سالم بودنش اقدام نمایید یا در صورت خرابی و تعویض نیز به فکر چاره باشید. متاسفانه بسیاری از خانواده ها به چنین موضوعی اهمیت نمی دهند و همین باعث شده تا در طولانی مدت خسارت های جبران نا پذیری را پرداخت نمایید.

د) تنظیم نبودن

این مورد یکی از نادر ترین علت هایی است که ممکن است دستگاه شما گرفتار آن شود بنابراین اگر همه عوامل بالا را چک و کنترل کردید، این کار را هم انجام بدهید. این عملیات تنها با یک دکمه کوچک که به آن ریموت می گویند قابل تنظیم است. یعنی می توانید هم بروی حالت خنک کننده و هم بر روی باد خنک بگذارید به همین راحتی.

ه) کثیف بودن پنل داخل اتاق

همان طور که سرویس کردن کولر کار مهمی است، تمیز کردن آن هم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به عبارتی دیگر بایستی اتاقک آن را تمیز کنید. نحوه تمیز کردن به این صورت است که یک ربع یا نیم ساعت قبل از روشن کردن آن، درونش را از گرد و غبار ها پاکسازی نمایید. در کنار آن هر سال یک بار به کمک کارشناسان و متخصصین در این زمینه سرویس دهی وسیله را فراموش ننمایید.

پشت گوش انداختن چنین مسئله بسیار مهمی سبب می شود تا به مرور زمان عواقب زیان باری دامن گیرتان شود. از آن جایی که شما عزیزان آگاهی و شناخت کاملی نسبت به آن ندارید، بهتر است در این گونه مواقع یا با شنیدن کوچک ترین صدایی آرامش و خون سردی خودتان را حفظ کنید و سریعا در صدد بر طرف کردن مشکلتان بر بیایید. وجود افراد خبره و حفره ای در این زمینه مانع از خرابی سیستم سرمایتان می شود چون آن ها با قطعات اسپیلت آشنا هستند از این رو با سرویس و چک کردن آن، عیب یابی می کنند تا ببیند مشکل از کجا است.

در نهایت

هدف ما از این مقاله افزایش سطح آگاهی ها درباره سیستم سرمایی به نام کولر یا اسپیلت است که در فصول گرم سال کاربرد زیادی دارد در واقع علت خنک نکردن کولر گازی را با هم یاد گرفتیم و دریافتیم که در صورت ایجاد خرابی یا زمان تعویض آن نمی توانیم بدون داشتن علمش این کار را انجام بدهیم بنابراین ضروری است که هنگام تعمیر کولرگازی خود حتما با یک تعمیرکار کولر گازی اجنرال تماس حاصل فرمایید. فراموش نکنید که این روز ها به دلیل پیشرفت فناوری و تکنولوژی، ساختار اسپیلت ها گوناگون است لذا بسیار ابزار های خنک کننده پیچیده ای هستند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

تابلو سازی نیکان تیام

تابلوسازی نیکان تیام طراح ومجری تمامی تابلوهای کامپوزیتی وحروف برجسته،تابلوفلکسی .تابلوبنر .حروف چلنیوم، نئون پلاستیک، حروف فلزی(استیل) ،حروف پلکسی.حروف پانچی، حروف لترمکس .لایت باکس .نورپردازی ونصب هالوژن وساخت ونصب درب کرکره برقی(کرکره اتوماتیک)

اطلاعات تماس
  • 021339*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | علم و آموزش