کد: 140003055150415276

با صفر تا صد رصد و پایش شبکه های اجتماعی آشنا شوید

کتاب راهنمای جامع رصد و پایش شبکه های اجتماعی

کد: 140003055150415276

https://bit.ly/3c3N8ow

، تهران , (اخبار رسمی): کتاب راهنمای جامع رصد و پایش شبکه ‌های اجتماعی به شما کمک می‌کند که با صفر تا صد رصد و پایش شبکه های اجتماعی آشنا شوید و یک استراتژی دقیق را برای آن تدوین کنید.

ایبوک راهنمای جامع رصد و پایش شبکه های اجتماعی
ایبوک راهنمای جامع رصد و پایش شبکه های اجتماعی

رصد و پایش شبکه ‌های اجتماعی (Social Monitoring) یعنی توجه به سازمان و تمام چیزهای وابسته به آن. چیزهایی مانند نام برند، خدمات، محصولات، نام مدیران و رقبا. به طور خلاصه یعنی حواستان به محتواهایی که درباره‌ی برندتان منتشر می‌شود باشد. بنابراین اولین قدم در رصد و پایش شبکه های اجتماعی، این است که دقیقا بدانیم که به دنبال چه هدفی هستیم. هر چه قدم اول برایمان شفاف‌تر باشد، قدم‌های بعد را بهتر برمی‌داریم.

این کتاب راهنما قرار است به شما کمک کند که با صفر تا صد رصد و پایش شبکه های اجتماعی آشنا شوید و یک استراتژی دقیق را برای آن تدوین کنید.

در این کتاب می‌خوانیم:
رصد و پایش شبکه های اجتماعی (Social Monitoring) یعنی توجه به سازمان و تمام چیزهای وابسته به آن. چیزهایی مانند نام برند، خدمات، محصولات، نام مدیران و رقبا. به طور خلاصه یعنی حواستان به محتواهایی که درباره‌ی سازمانتان منتشر می‌شود باشد.
بنابراین اولین قدم در رصد و پایش شبکه های اجتماعی، این است که دقیقا بدانیم که به دنبال چه هدفی هستیم. هر چه قدم اول برایمان شفاف‌تر باشد، قدم‌های بعد را بهتر برمی‌داریم.
این کتاب راهنما قرار است به شما کمک کند که با صفر تا صد پایش شبکه های اجتماعی آشنا شوید و یک استراتژی دقیق را برای آن تدوین کنید.

امیدوارم با مطالعه این کتاب و پیاده‌سازی روندهای آن بتوانید استراتژی قدرتمندی برای رصد و پایش برند و محصولات و خدمات خود اتخاذ کنید و ما را از تجربه‌های خود در این باره باخبر کنید. مشتاق خواندن نظرات و تجربیات شما در بخش نظرات هستیم.

 

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

نیوزباکس

نیوزباکس ابزار شنیدن شبکه های اجتماعی است. با نیوزباکس می‌توانید تمام پست‌ها و توییت‌هایی که در آنها نام سازمان، برند، محصولات و خدمات شما آمده را هر روز دریافت کنید. با کمک نیوزباکس صدای مشتریان ناراضی را می‌شنوید و با پاسخ به‌موقع، علاوه‌بر حافظت از برندتان، مشتریان را به مشتری وفادار تبدیل می‌کنید. همچنین می‌توانید صدای کاربرانی که به خدمات شما نیاز دارند را بشنوید و به سرنخ فروش تبدیل کنید.